רוצה לבד מילים: מאיה משעול. לחן: דקל טוביה ומאיה משעול.

מאיה משעול

עיבוד: דקל טוביה, שיקו פלדמן, עופר קורן.
3/5

המילים שלך שטות לי בתוך הראש/ עומד לרדת גשם/ המילים שלך ישוטו כמו סירה בים/ ים סוער/ כמו הרגשות שלנו// רוצה לבד ורוח בחוץ/ מעיפה את הכל/ מלכלכת את האוויר בחול// אם ירד גשם/ ישטוף הכל, אולי נדע/ שזה הסימן שלנו"

מאיה משעול שוטפת במטפורות (מילים שטות כמו סירה, ים סוער כמו הרגשות שלנו), כאילו מטפורות הן חזות הכל. גשם, ים, סערה הן מילים אהובות על כותבי שירה, אבל השימוש המטפורי המוגזם – בעוכריה, כי במקום שיהיה כאן שיר, יש כאן דימויים. "הרוצה לבד" וה"לאהוב עד הסוף" טובעים באגם המטפוריקה. משעול מנסה להעביר הלך רוח מדוכדך (תחילת השיר) עד דרמטי סוער. המנגינה היפה מאוד, הטון האקספרסיבי מעבירים את האמת שלה, ועדיין יש תחושה, שמאיה משעול מנסה להיות "מדי משוררת" במוסיקה, במקום להיות זמרת ששרה את עצמה. וגם כמשוררת – עם הכישרון והתורשה (בתה של אגי משעול) – יש עדיין חריקות.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

8 תגובות

  1. שיר מאד נוגע וקול חדש ומעניין. גם הפנים שלה. המטפורות לא כל כך חשובות לי, עם מוסיקה כזאת זה די משני. עלי הוצליחי!

  2. שיר חורפי ומרגש, מסכים עם מס' 1, הייתי שמח לשמוע אותו עכשיו ברדיו. לדעתי קיימים הרבה שירים עם מילים רדודות ואילו כאן יש עושר ועניין בשפה מה שנחוץ לשירה בארץ בימים אילו.
    זמרת טובה עם קול מלטף, בהצלחה!!!

  3. הקשבתי קשב רב למילים, למנגינה, לקול של מאיה… והכל נשמע קסום! השיר חם ונוגע ללב, ובטוח מדבר לכל אדם (ואולי בעיקר לכל אחת) שחווה אהבה ומצא שלפעמים אחריה יש זמן של לבד… מומלץ בחום !!!

  4. הייתי בהופעה אתמול, מאיה משעול היא זמרת מעולה, שירים אמיתיים, עם אמת פנימית פשוטה. מומלצת בחום רב, פשוט נפלאה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות