"ליל הבכורה", הופעת השקה

אלונה דניאל

תיאטרון תמונע ת"א
4/5

אורחים: קורין אלאל, ערן צור, רונית שחר, יובל מסנר.

 

שירים: פלורנטין, ללכת על מים, בדידותי, ערפד – ערן צור, איש קטן בטלוויזיה – ערן צור, תמונה אימפרסיוניסטית – ערן צור, לילות, אגף אי השקטים, אפריל – קורין אלאל, כשזה עמוק – קורין אלאל, שיר לשירה – קורין אלאל, שלושה, תזהר מנסיכות, קוצים באהבה – רונית שחר, להתחיל להמשיך – רונית שחר, גגות תל אביב – רונית שחר, מחבואים, באשר תלכי אלך, שרה, King Of Bongo

 

 

אלונה לוקחת אותנו לדרום תל-אביב. בדרך בין אבו כביר לפלורנטין עובר הגבול בין ישראל לפלסטין – פועלי בניין, פועלים זרים, נגרים מסגרים, שכונה רוחשת עסקים מלוכלכים, שני סנטימטר ממלחמת אחים. "תפסו שלושה וגם אני חשודה, בסוף מכים את המש'תפ במקל, בסרגל, מה שבא ליד, מהבוקר אני מחקה לו בפינה, לאמת את השמועה שמסתובבת בשכונה". 

אנחנו באזור המוסכים בין יצחק שדה להמסגר. לא בטוח שהמקום הזה יותר בטוח בלילה מאשר האזור שבין אבו כביר לפלורנטין. תלתלי הדרדלוק והסרט האדום, גוף תמיר אוחז גיטרה, אלונה דניאל שוב על הבמה. שניים וחצי עיתונאים, כמו שאומרת אלונה הגיעו, שזה פחות ממספר הכוכבים שבאו לחכוך כתף, לחלוק במה, לפרגן.

והנה שיר שאומר בקונוטציות נוצריות – אני רוצה שגם לי יקרה נס. זה נקרא "ללכת על המים", במודל ישו, שהלך על מימי הכינרת רק כדי שיאמינו בשליחות שלו, שהוא באמת המשיח.לאלונה אין אמביציות משיחיות. אני מאמין שהיא מתכוונת לנס קטן – שאלהים יאפשר גם לה להלך על המים. דניאל עושה מזה רוקנ'רול פשוט וישיר. לא שיר גדול, אבל מחזיר לאחת הרוקנרוליסטיות היחידות בסצנה, ואם מדברים על רוקנרוליסטיות – אפשר לספור אותן בקושי על אצבעות כף יד. אלונה תתפוס במהלך הערב גם את מקומה של המתופפת שלה. היא מיחידות הסגולה שמסוגלות לתופף ולשיר סימולטאנית.

זה היה ערב של חיבורים: ערן צור התיאטרלי עלה להזכיר את ימי "טאטו", קורין אלאל המצוינת ל"שיר לשירה" הנפלא. רונית שחר (שאני ממתין לפריצת הדרך הגדולה שלה) לדואט "גגות תל אביב". אלונה סיימה ב"מחבואים" ובשיר שכתב אביה בנימין קורצמר, שנפטר כשאלונה הייתה בת שנה שמילותיו מצמררות – "אתן את  חיי בידיך/ עכשיו הם שלך לתמיד/ אשמור את כל צעדייך … בקרוב אעלה לשמיים את תישארי". אלונה שרה את השיר בתחושת געגועים נוגה. "אין לי יום" –הוא שיר רוקנ'רול, שיר תשוקה לאהוב שאיננו,  רוקנ'רול שהיה אולי צריך להישמע יותר "מלוכלך" בביצוע. זו אולי אחת הבעיות של עם אלונה דניאל – היא זמרת רוק – אבל חסרה עוד משהו מהסוג שקיים בצורות שונות אצל קורין אלאל או אצל ערן צור. תקראו לזה גאטס. שתפתח מבערים. שתעוף גבוה יותר, כי יש לה הנתונים.

לאן אלונה ממשיכה מפה? הרי כל החברים האלו שהגיעו לחלוק במה הגיעו לערב ההשקה בלבד.  (צפו בראיון מיוחד שעשיתי איתה אחרי ההופעה) האם האלבום החדש לוקח אותה למסלול הופעות חדש? לפי השיחה איתה היא עסוקה בהרבה פרויקטים. ואולי התפזרות הזו – מונעת ממנה להתביית על נתיב יותר ממוקד.


וידאו – ראיון וקטעים מההופעה

 

 

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות