ההופעה

בום פם

מועדון קומפורט 13 ת"א
4/5

שישי, ליל ה-9 בינואר, חצות וחצי, צפונית לפלורנטין, סמטאות שנראות מחנה פליטים דרומי, אנחנו בתור למועדון אפלולי, בר משקאות ושני די ג'אים שמשמיעים כל מיני רמיקסים על בסיס שירים עבריים מרופטים. זה עכשיו באופנה? טוב לדעת. מנת רוק-סירטקי-תימני קדמה למופע המרכזי של החבורה בגופיות לבנות (לא כולם) שנורא רוצה להיות גורן ברגוביץ' ותזמורת חתונות ולוויות ישראלית. הגל הזה שוטף את תרבות הרוק המערבית, אם עדיין לא צונאמי.

יושב באמצע יובל "טובי" זולוטוב ונושף בכלי נשיפה ענק העונה לשם טובה. שלא כדרך כלי הנשיפה האחרים, הכלי צמוד לגופו ומשמיע צליל באס נמוך. לצידו שני גיטריסטים מצוינים: עוזי פיינרמן (גם נגן בנג'ו) בקווצת שיער מרשימה, אורי בראונר כינרות, שגם נותן קולו בשיר. מתחיל להיות צפוף וחם, אבל זה כנראה כל העניין בקומפורט 13, לחגוג אותה צפוף, חם, על מוסיקה שרוצה להגדיר את עצמה ולא מצליחה. רוק, יווני, ישראלי, אבל שבגדול נותנת לרגליים לקפץ קפיצות ריקודיות עממיות. מצפייה מגבוה, זה נראה נורא מצחיק איך שהקהל מקפץ-מפזז כגוש אחד. צעדי סירטקי ורוק, חסידי, מוסיקת מערבוני ספגטי, שדוז, בלקני, אפרו. מה לא.

על האלבום החדש של בום פם  (Puerto Rican Nights) כתבתי רשימה שהתחילה ככה (אני מעתיק מעצמי) "בום פם ממשיכים לדהור על גל הפולקלוריזציה הקוסמופוליטי המבוסס על חיבורים מחויכים למסורות הבלקניות, המזרח אירופאיות והים-תיכוניות", אלא שהפעם הבום פם חשו, שהם לא ימצו את עצמם אלא באמצעות שורה מגוונת של אורחים, שכולם הגיעו לערב ההשקה בקומפורט: דרור אהבה רומם התנשק עם כל מה שזז על הבמה ושר בפתוס את "מרילין ג'ונס", מאור כהן שלקח נורא ברצינות את "שיירת הרוכבים" של הדודאים. ולבסוף – תומר יוסף (יחד עם בנו הנדלר) שעשה בתימנית את "אהבת רעיה" והרים לבום פם את ההופעה בקטע מזיז במיוחד – "אני רוצה לזוז". תומר יוסף אחד עורר את התחושה והתובנה, שהוא בדיוק מה שחסר לבם פם. 

"חתול וחתולה" העלה את התקליטנים  מתחילת הערב, עופר טל ("סקולמאסטר") ואורי וורטהיים ("מיקסמונסטר") המהווים יחד את הצמד "רדיוטריפ" לשירה נלהבת. עשו הרבה שמייח.

בסוף יובל זולוטוב הוריד את הטובה כדי לשיר  One Way Ticket, הלהיט הישן של ניל סדקה. חבל שהוריד את הטובה. יוחזר תומר יוסף.

ערב שעבר בקלילות יותר מנסבלת, מבחר סלטים טעימים מאוד, מפגשי תרבויות של אנשים צעירים שיודעים לעשות שמח ברמה. מוסיקת עולם ישראלית ליצוא.

שירים: Surfing Tuba, Dalida, #3, The Wedge, Rambo, Let Me Touch ,Marilyn Jones – With Dror Ahava Romem, Light Up, Uniton, Hmudlila, Shayeret Harohvim with Maor Cohen, Ay Carmela,Pulsa, Ani Rotse Lazuz with Tomer Yosef, Ahavat Rhaya with Tomer Yosef, Hatool+Hasish, Lidia, Malibu, One Way Ticket.

בום פם – Puerto Rican Nights האלבום

בום פם – קטעי וידאו מההופעה בקומפורט 13

Boom Pam Live

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. חרסונסקי, איזו בורות וצרות אופקים מצדך – מה להם ולברגוביץ' ? ראית טובה וישר קיטלגת בלי לחשוב פעמיים !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות