טד רובינסון

רוני פיטרסון

מועדון זאפה הרצליה
5/5

ב

סוף הערב, אחרי שרוני פיטרסון סיים את ה"הוצ'י קוצ'י מן", הבלוז הקלאסי, והוא והאורח שלו טד רובינסון, סיימו את ליל הבלוז הנפלא שלהם, קרה משהו שהשאיר אותי נדהם: טד רובינסון, כוכב בלוז וריתם נ' בלוז אמריקני מוריד קופסה המכילה דיסקים ופותח במכירה לקהל במועדון, פורט שטרות. מחפש לתת עודף. הייתם מאמינים? למה נדהמתי? א. כי טד רובינסון הוא באמת כוכב בלוז וריתם נ' בלוז אמריקני מוכר ונחשב. וב. לא ראיתי מעודי זמר מליגה ב' וג' במושבה שלנו – עושה כדבר הזה.

מה שהדליק אותי יותר על האיש הזה, שקודם לכן בעזרתו האדיבה של רוני פיטרסון, זמר ונגן הבלוז והרוק מס. 1 בארצנו, נתן שעה וחצי של שירת בלוז וסול שבדרך כלל לא שומעים מזמר לבן. ככה צריכים לשיר בלוז וריתם נ' בלוז. ככה צריכים לנגן במפוחית.

לטד רובינסון יש קול שתופס אותך, נוגע לך בעור ומחלחל מטה. האם אדם לבן (עיניים כחולות…) יכול לשיר בלוז – בלוז שורשי? התשובה אחרי טד רובינסון היא – כן ובגדול. אם הייתם עוצמים עיניים – מתערב שלא הייתם מבחינים שמדובר בזמר בעל צבע עור לבן. כשאני שומע עוד ועוד את ההקלטות שלו, אני שומע אוטיס רדינג וגם דיוויד קלייטון תומס, הסולן לשעבר של "דם, יזע ודמעות". כן גם זמרים לבנים, והם מעטים מאוד, יכולים לשיר בלוז כפי שבלוז צריך להישמע

במונחים אירוע בלוז, רק רוני פיטרסון יכול כנראה לייבא בלוזיסט ונגן מפוחית מופלא כמו טד רובינסון, שיודע להחליף צבעים וגרובים, לשחק נפלא בקולו. רובינסון שר בין השאר קטעים מאלבומו A New Point of View שירים כמו Long Way Home, Up and Down World (של ואן מוריסון) More Good Than Bad של סטיב גומז. The Bitter and the Sweet.

רובינסון (יליד 1956) גדל בניו-יורק, הושפע עמוקות מהסול השחור, כל מה שיצא מחברות "סטאקס", "מוטאון", מזמרים כמו אוטיס רדינג, ארתור אלכסנדר, אריק ברדון וג'ו קוקר.

והנה כל מה שהוא טד רובינסון הגיע לזאפה והתחבר יפהפה לסולואים הוירטואוזים של רוני פיטרסון ולהרכב המצוין. פיטרסון נראה כמי שבא לעבודה, פני פוקר בדרך כלל, חיוך עצור, אבל כשהוא מוציא צליל מהגיטרה, אתה לא זקוק לפרצוף שלו. זה בא מבפנים. ואתה מקבל את הבלוז. יו גט דה בלוז. וכשמקבלים את הבלוז מרובינסון ופיטרסון, לא צריכים נגנים שחורים בסביבה.

במונחים אירוע של בלוז, רק רוני פיטרסון יכול כנראה לייבא בלוזיסט ונגן מפוחית מופלא כמו טד רובינסון, שיודע להחליף צבעים וגרובים, לשחק נפלא בקולו. וכשמקבלים את הבלוז מרובינסון ופיטרסון, לא צריכים נגנים שחורים בסביבה.
טד רובינסון – שירה מפוחית, רוני פיטרסון – שירה, גיטרה, זיו הרפז – בס, אייל קליין קלידים, המונד, עודד כפרי – תופים.

וידאו: טד רובינסון, רוני פיטרסון עושים בלוז

Tad Robinson Ronnie Peterson Live In Tel Aviv

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. אלדר יחיאל זמר כשרוני ומקורי – חכו לדיסק המלא היוצא בקרוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות