הביקורת על קובי פרץ

על גזענים וחסרי נשמה

0/5

קלות השימוש במילה "גזען"  כלפי כל מי שמבקר את מה שמכנים מוסיקה "מזרחית" או "ים-תיכונית" היא כקלות אלימות מילולית ואלימות בכלל, חמומת מוח. המחשבה הזו שכל מה שמוגדר כ"מוסיקה ים תיכונית" הוא אזור שאסור לגעת בו, ומי שנוגע הוא "גזען", מעידה על – אין לי מילה אחרת – נחשלות ובורות תרבותית.

שימו לב לתגובה הזו שהגיעה אגב ביקורת שכתבתי על דיסק של קובי פרץ: 


"שוב חרסונסקי מלכלך על המוזיקה הים תיכונית אם תפתח את הדיסק של יהודית רביץ גם תראה שכל השירים הם שירי אהבה רק שהם פלצניים ומתחכמים השירים של קובי נוגעים מרגשים פשוטים עם מכנה משותף רחב ולכן הם וכל כך מצליחים וחרסונסקי אם הצלחה לא מתווכחים אבל אין מה לעשות אם נותנים לפרידמן מת להחזיק עט ולכתוב על מוסיקת נשמה חרסונסקי הוא גזען בלי נשמה ורק ללכלך הוא יודע לא הבנתי מה ההשוואה לאייל גולן השיר המזעזע יפיופה הוא זבל כל כך זבל שאין לך מה לומר אז גועלנסקי קובי פרץ לא מקנא באייל לאייל יש הרבה מה ללמוד כדי שתשווה בין שניהם ואין ספק שקובי פרץ הוא המלך
"

על הקטע חתומה daliy מקיסריה.

 

בכוונה השארתי את שגיאת הכתיב "אם הצלחה לא מתווכחים", אבל מעבר לזה – שימו לב כמה שנאה יוקדת נשפכת בקטע הזה לא רק על יהודית רביץ, אלא גם על אייל גולן, שאף אחד לא יחשוד בו, שהמוסיקה שהוא עושה היא "אשכנזית". והנה אותו אייל גולן, ממש בימים זכה לשבחים מופלאים מפי כותב שורות אלו, ולא רק הוא אלא גם אחרים שיש מי שישייכם לז'אנר הזה – אילן נורי וגד אלבז ועוד רבים טובים אחרים.

לא ארחיב בעניין, כי כנראה באמת יש כאן לא תהום פעורה, אלא פשוט עולם של מוסטי דעת, אכולי שנאה, הלומי רגשי נחיתות, שאין מקום להיכנס איתם לאיזשהו שיג ושיח. לא להאמין, אבל הם שונאים גם את אייל גולן.

לא נכנס אפילו לויכוח על תפקידה של ביקורת. מי יקשיב. כתבתי על זה. אבל דבר אחד ברור: כמבקר, מעולם איני ניגש לדיסק עם דעה קדומה נגד ז'אנר מוסיקלי מסוים. מוסיקה ישראלית היא כר נרחב של יצירות והשפעות מגוונות. מבחינתי יוסי אזולאי (למשל) הוא אחד הכישרונות הגדולים של המוסיקה הישראלית, בלי שום קשר למוצאו או לז'אנר אליו הוא משויך. אני לא מתווכח עם מי שאוהבים את קובי פרץ. כבודם במקומו מונח. אבל אני בהחלט חרד למשפט כמו "גזען חסר נשמה". אם הייתי חסר נשמה – לא הייתי כותב על מוסיקה. ואותה daliy מקיסריה היא כנראה נשמה טובה וחסודה  שיורדת ככה על יהודית רביץ ואייל גולן. ממש נשמה טובה.

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות