לא לבד

שבט יהודה

מילים ולחן: תומר מזרחי. הפקה מוסיקלית: מנו סוויסה ושבט יהודה.
3/5

צליל אקוסטית מקדם פני קריאתו של בן שבט יהודה שקורא לקולקטיב להתאחד – כדי לא לוותר על מה שהעם הזה השיג בסופה של דרך חתחתים ותלאות. תומר מזרחי כורך אלפיים שנות גלות וארבעים שנות נדודים במדבר וכל הסבל והכאב שעבר העם למן פרעה ועד המן. אני לא מתחבר לסוג הנבואי הזה של מישהו שקורא לעם להתאחד.

מסוג שירי להקות השאנטי שמנסים לעודד ולהטיף, מעין עשיית פומבי למסר סתמי שאין מאחוריו כלום. מוסיקה קצבית אמנם מזיזה, קול של זמר ששר וזועק – "על ארץ הקודש לא נוותר בקלות". למה שנוותר? או שמא הוא מתכוון לארץ קודש כזו שיש עליה מחלוקת פוליטית. אין לי תשובות, וגם אם היו לי, לא הייתי מצטרף אל שבט יהודה בשירה ובריקוד.כל בר דעת שמשרת בצה"ל לא צריך שיר כזה או אחר כדי להבין שאף אחד כאן לא התכוון לותר על משהו.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

5 תגובות

 1. למה לא לזעוק לאיחוד העם ? למה לא לעשות שמח לעם ? למה לא להגיד שאוהבים את המדינה כל כך שלמרות כל הסבל שעברנו, ועדיין חלק מתושבי הדרום עוברים, לא נוותר עליה בקלות ?
  לא חייבים לקשר הכל לפוליטיקה במיוחד לא זו העכשווית. השיר הזה פשוט נוגע לכל פרק זמן בהיסטוריה של עמינו.
  אני הייתי ביום שלישי בהופעה שלהם בתמונע, ומי שלא ראה אותם בהופעה לא מבין כלום !!!!
  הלהקה הזו מרגשת בהופעה שלה. בהופעה הייתה אווירה מחשמלת והקהל זרם בכיף עם השבט.
  החבר'ה הם חבר'ה מוכשרים שלא נראה לי שמתיימרים להיות נביאים או לקחת איזשהו צד פוליטי.

 2. לא מסכימה איתכם. בשבט יהודה לא נראה לי שמישהו מתיימר להיות נביא ו/או להטיף אלא פשוט לעשות מוזיקה טובה.ראיתי את ההרכב הזה כבר יותר מפעם אחת בהופעה ומי שלא היה שם אזי עדיין לא מבין במה מדובר. קבוצת נגנים משובחת ביותר שיודעת לעשות מוסיקה איכותית ובנוסף מייצרת אנרגיה של שמחה שמרגישים אותה באוויר.אז כל הפילוסופים למיניהם מוזמנים לצאת ולהינות או שמא תבחרו לשבת בבית ולקטר…..!

 3. ואני לתומי חשבתי שגל הרוחני הכל-כך מעיק הזה מתחיל לדעוך. שוטי הנבואה עשו את זה פי אלף יותר טוב.
  אין נביאים בשבט יהודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות