מרגישים אחרת ביחד?

סינרגיה ורמי קלינשטיין

0/5

חיבורים אטרקטיביים במוסיקה המקומית: הרמתי גבה כשזה קרה לשלום ולשלמה. גבתי נשארת במקומה במקרה של רמי קלינשטיין וסינרגיה. מה שעדיין משאיר שאלה: מה לו ולהם? או: מה להם ולו. או: מה כל כך דחוף לכנס את הכוחות לבמה אחת, לחפש את הסינרגיה בין רמי לסינרגיה.

התכנסנו לתוך אולפן קטנטן בשם "החדר של סבתא", לקבל תשובות. דרום תל-אביב, אזור תעשייה עמוס, שזה אומר – אם הייתה ממוקמת שם נגריה או מאפיה הן היו משתלבות הרבה יותר בנוף. אבל ככה זה היום: אולפני הקלטות נדחסים לתוך הפרברים התעשייתיים.

סיבת ההתכנסות כפי שהבנתם: סינרגיה ורמי קלינשטיין בשיתוף פעולה ראשון מסוגו, לקראת מופע חורף, שבו יחלקו במה. להיטים שלהם + להיטים שלו וגם הביחד.

 ממש מרחק חצי מטר מנציגי התקשורת בהחדר של סבתא – ביצוע של אחד משיתופי הפעולה הראשונים, שנקרא בכותרת משנית "הגרסה האקוסטית של סינרגיה עם רמי קלינשטיין" שתשתלב במופע המשותף.

אקוסטי? סינרגיה? לא, לא בדיוק, מסביר רון הופמן, הבלונד הממושקף שמספק את הקול העמוק-דרמטי, כי סינרגיה (תומר מייזנר, רועי גפן, רון הופמן, בנואה חייסי, עירון שבתאי) לא ממש מתכתבת עם האקוסטי, אבל החורף מחייב איזשהו פורמט קצת סופט, אז הנה משהו אחר. בבקשה: ישירו המתאחדים יחדיו, ורמי יתנתק במחילה מה"מועצה" שלו כדי להרגיש "מרגיש אחר" עם סינרגיה, וכמו בהרבה שירים אחרים של סינרגיה, מדובר בדרמה נטולת דרמה אותנטית. אני קולט משפט "תמיד ניסיתי אבל טעיתי לעשות מה שכולם מכתיבים"… "שוב מרגיש אחר, כלום לא מסתדר, שוקע בחלום"... להופמן יש נוכחות קולית שאינה זקוקה דחוף לרמי קלינשטיין. תובנת הביאוס הקלושה של הבנאדם התועה בדרכי החיים תעבוד גם ככה, גם בלי להיות גרסת חורף אקוסטית.

אבל סינרגיה לפחות מגשימה בפעם הראשונה את מהות שמה עם כוכב מקומי, שהסכים לקחת יומן ולרשום תאריכי חזרות והופעות. מהות שמשמעותה היערכות בין שני גורמים  כדי לתת תוצאה חזקה יותר מאשר מזו של כל אחד בנפרד. ומה שקורה כאן ללא ספק, שזה לכשעצמו מרגיש אחר.

 

סינרגיה וקלינשטיין – ההופעה

בסינרגיה עם רמי קלינשטייין ראיון ליוסמיוסיק

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. מדהים מדהים , איזה יופי…
    מחכה להופעה , מתה על רמי , מתה על סינרגיה! לא יכול להיות יותר מושלם מזה..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות