דמיון חופשי

יצחק קלפטר

מיטב הלהיטים בהופעה חיה
4/5

הקלטה חיה, בית המורה תל-אביב 1989. משתתפים: יצחק קלפטר – גיטרות ושירה, טל הרצברג – בס, אלי בן שושן – תופים, עדי דגני – קלידים.

שירים: אם אתה בסביבה, יושב על הגדר, נפגשנו, היא כל כך יפה, תמונה, חופשייה, בואי נשאר, מליל מכוון, כוכבים הם רק טיפה בחושך, מתייאש לאט, עד העולם אחכה, בואי שמש, טירוף במה, שיר אהבה בדואי, דמיון חופשי, באהבה שחי היא האהבה שלו, מחזיק מעמד.

אם אתם בסביבת חנות לממכר דיסקים, ואם אתם אוהבי קלפטר, הנה דיסק מפינת הנוסטלגיה. עשרים שנה אחרי – מוציאים אותו מהבויידעם. רוחות הרטרו מחזירות את קלפטר משם. אולם בית המורה בתל-אביב מול בניין ההסתדרות היה אכסניה עממית חמה לכל מיני אירועי זמר מקומיים, גם מעין אולפן ההקלות של קול ישראל, והנה גם קלפטר הגיע לשם, נדמה לי עוד בתקופה שקראו לו "צ'רצ'יל" (ע"ש להקת העבר שלו – "הצ'רצ'ילים"), עם מיטב להיטיו.
קלפטר מודל 89' גיטריסט-על שלוקח את החשמלית לכל המקומות שגיטריסטים מקומיים רצו להגיע אליהם. לא הבלוז הפסיכודלי של ג'ימי הנדריקס, אבל מלד זפלין, מהדיפ פרפל. כמעט שכחנו קלפטון. בהחלט גיטריסט "מתקדם" על רקע המציאות המקומית. אלתור נפלא, פריך, בהיר. אבל גיטרה הייתה רק אלמנט אחד.

הערב נפתח בצליל פאנקי שבא כהקדמה לשיר שקלפטר כתב לאריק סיני"אם אתה בסביבה". בהמשך מגיעים עוד כמה קאברים של היותר לשירים שהוא כתב לאחרים – "יושב על הגדר" לאריק איינשטיין, "בואי נשאר" לגידי גוב, "היא כל כך יפה" המוכר מ"כוורת". "עד עולם אחכה" שמחזיר ליעל לוי. וגם "נפגשנו", שיר שעל שמו נקרא ערב שקלפטר משתתף בו עם שמיר ואולארצ'יק, "צליל מכוון", "שיר אהבה בדואי", "דמיון חופשי", "האהבה שלי היא לא האהבה שלו", "מחזיק מעמד" גם פחות מוכרים "מתייאש לאט" ו"כוכבים הם רק טיפות בחושך", "בואי שמש" – מצטרפים לקצב המידטמפו הקולח. "תמונה" בגרסה האינסטרומנטאלית המוכר מיעל לוי ומתוכנית "ארבע אחרי הצהריים" בגל"צ.
קלפטר והשירים היפים. קו מלודי ששייך רק לו. בלוז של אווירה טובה. אינו מוכר כריזמה. בחו"ל הוא היה כבר מזמן אגדה בחייו. כאן זה מגיע. חזרה לאחור בזמן. קלפטר בימיו הטובים ביותר. לא "חגיגה" אבל מסיבת להיטים צנועה, שהולכת עם העגמומי הזה בקולו, הגיטרה שמצלצלת תמיד נורא קלפטר-קלפטון. מחייכת אלינו חיוך גדול.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות