זו אינה אני, זה אתה

לילי אלן

הליקון
5/5

עוקצנית. ישירה. אנרגתית. שנונה. אני מאזין לקולה המתקתק של לילי אלן בפתיח "כל אחד בתוך זה". שרה על תופעת הסמים מזווית הראיה שלה בלי לנקוט עמדה. פתיח אלקטרו פופ נהדר. מערכת הסטריאו מגיבה חבל"ז. כן, יש עוד דבר כזה שנקרא "מערכת סטריאו" (Onkyo עם רמקולים Kef ו – JBL) והנה היא התאהבה בלילי אלן ומחזירה לה אהבה.

מוסיקה שאין מילה אחרת להגדירה אלא פופ מזן עכשווי. צליל חם. אני מעיין בדפים שהגיעו עם הדיסק. סנסציית פופ. קולו של דור. מלכת המייספייס. אקסהביציוניסטית. פרימדונה. אייקון של סגנון. נסיכה. אל תאמינו, או שתאמינו. 23. בריטית. ילידת 1985. האמרסמית', מערב לונדון. מבטא קוקני. בתם של מפיק קולנוע ושחקנית. זה מתחיל ביולי 2006. השיר ההוא נקרא Smile מושפע – .Ska קול שוגר סוויט מלאכי שר אוטוביוגרפיה אישית של נערת תיכון. Alright, Still נקרא האלבום הראשון. 2.5 מילון עותקים נמכרו. סנסציה!
האלבום החדש נקרא It’s Not Me, It’s You.. מישהו תיאר את הטקסטים – "בחינה וכחנית משעשעת של יחסים, של עצמנו והחברה בה אנחנו חיים, פוליטיקות סקסואליות וגם נושאים יותר "גדולים" שהגיעו לדיסק– אלהים, ג'ורג' בוש, המשפחה שלה, חייה של אישה צעירה בבריטניה. הצד האפל של להיות סלבריטאי או: הצלחה מהירה ותרבות הצריכה בשיר סרקסטי The Fear שבה אומרת אלן – המוטיבציה להיות מישהו מונעת מכוח הפחד.

ליחצו אל דוגמית הסאונד (למטה) להקשבה לטקסט הזה:

I want to be rich and I want lots of money
I don’t care about clever I don’t care about funny
I want loads of clothes and I want a fuck load of diamonds
I heard people die while they are trying to find them

I’ll take my clothes off and it will be shameless
‘Cuz everyone knows that’s how you get famous
I’ll look at the sun and I’ll look in the mirror
I’m on the right track yeah I’m on to a winner

Chorus
I don’t know what’s right and what’s real anymore
I don’t know how were meant to feel anymore
When do you think it will all become clear
‘Cuz I’m being taken over by The Fear

Life’s about film stars and less about mothers
It’s all about fast cars and cussing each other
But it doesn’t matter cause I’m packing plastic
and that’s what makes my life so f***ing fantastic

היא שרה את הסיפור העצוב על אחת שהיה לה עתיד ורוד והכל התנפץ בהמשך (השיר "22")  פופ מיד-טמפו שמתחיל בצליל המונד) על השתחררותה המבורכת מיחסים וההשפעה על חייה בבלדת מעובדת יפה בצליל אלקטרו (I Could Say ) שיר חמוד ומהיר קצב על אכזבה מיחסי מין (Not Fair), בלדת מיד טמפו שנפתחת בצליל האקורדיון מעובדת נפלא בסגנון קברטי קרקסי – על בחור שאינו תופס כי יחסיה עמו הסתיימו ב-  Never Gonna Happen, על תעתועי היופי השבירים של ההיכרויות הרומנטיות הראשונות (Who'd have Known) בלדה רגישה ומאוד לא טיפוסית,  הלהיט הקפיצי, הקליט והמשעשע על כעסיה ביחסים איתו הבינו-בינה – Fuck You. עיבוד נהדר לפסנתר. וזהו פופ! כמי שמשווע לפופ משובח, לילי אלן נושאת עימה בשורות. זה אלבום אפביט רקיד שמתייחס למאזין בידידות רבה, אבל בלי לזלזל באינטליגנציה, מה שאומר – בלי להגיע למילים של אלן – העונג הוא חלקי בהחלט.

לילי אלן: The Fear

Lily Allen It's Not Me' It's You

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות