בתוך הלב

חיים משה

מילים ולחן: זאב נחמה. עיבודף יורם פוייזנר. הפקה מוסיקלית: יורם פוייזנר וזאב נחמה
3/5

לא זיהיתי כאן את קולו של חיים משה. כלומר זה לא החיימקה משה  שאני מכיר. משהו נמוך-סגור יותר. בואו נגיד שבשביל שירי חאפלה כאלה, אתה צריך יותר חטיבת קצב ים-תיכונית תוססת וקולחת שתלחץ על הדוושה, כי זה שיר שהולך היישר לשמחות. במרכזו  נמצא אכן הלב. מה שנקרא Heart הוא כידוע גם Soul בטרמינולוגיה מטאפורית. בזכות הלב אתה אוהב, אבל בגלל הלב אתה פגיע. איך אומר את זה השיר? "ואז הראש אומר תרגיע/ בגלל הלב אתה פגיע" יענו, זאב נחמה מפריד את הראש מהלב, מה שהעלה חיוך על שפתי. נחמה תרגם את מה שאומרים שגרתית: לא תמיד אנחנו פועלים מהשכל, אלא מהלב, הראש מחפש בעיות, הלב הולך על חגיגות.

 וזאב נחמה לקח את "הלב" אל החגיגות, שזה להתאהב, להתרגש מנשיקה ו…מוסיקה. "בלב זו תמיד חגיגה". לא פגע לי בלב הטקסט הזה, אבל מה: בשביל הכפיים, ועם מנגינת השמחות הזו – זה הולך אחלה לחאפלה., וחיים משה? מגיע לו איזה להיט מתחרה במצעד ההורדות לסלולר. אז יש לו.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

  1. חיים משה זמר ענק !!!!! . זמר ששר כבר למעלה מעשרים שנה !! יש לו קול אדיר !!
    כל הכבוד לחיים משה אחלה שיר !! שיר מהמממם !!

  2. לאן התדרדר זאב נחמה? להיט? אולי. יש תחרות כל כך גדולה בג'ונגל המזרחי. לך תדע.

  3. אתם רק יודעים לרדת על זמרים מזרחיים זה מה שנקרא לעשות אפליה אבל אם זה היה שלמה ארצי וזה היה שיר גרוע אתם היתם בכוח נותנים לו ציון 10 לא יעזור לכם הזמר המזרחי תמיד היה ותמיד יהיה טוב יותר מהזמן הישראלי הגיע הזמן להפסיק את האפליות שאתם עושים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות