ביום הכי בהיר

קובי אפללו

מילים ולחן: קובי אפללו. עיבוד והפקה מוסיקלית: עמוס בן-דוד
4/5

פיסיולוגית – פתיחת לב היא משהו שעושים כל יום במיליון חדרי ניתוח בעולם כדי להציל חיים. מטאפורית – פתיחת לב מסובכת יותר. מישהו מוכן להגדירה? נראה שגם היא עשויה להציל חיים. כשזמר נשמה כמו קובי אפללו שר "תפתחי לי את הלב/ תקלפי את הכאב/ תני לאהבה לזרום בדם שלי", הוא מתכוון שהיא תציל אותו. יש זמרים שגם שפה עילאית רגשנית שאינה נאחזת בסיפור קונקרטי – נשמעת אצלם אמינה. "תפתחי לי את הלב", שר אפללו ומתכוון לצנתור נפשי, שזה משהו חבוי וסמוי ששום צינורית החודרת לגוף אינה יכולה לצלם.
ואור גנוז מאיר בי/ אומר לי אל תפחד/ ואל תשכח אף פעם/ לא תהיה לבד". אפללו יוצא מהאופטימי הזה. מהיום הבהיר, מהלב שנפתח, מנפילת המסכות והחומות, מרגיש אור נסתר מחלחל לתוכו.
יש קצב בשיר. אבל אפללו אינו רוק. המוסיקה שלו צומחת על קרקע אחרת, העממית, בלי טיפת אגרסיה. טונים של פעימות הלב. של תחושת הכמיהה הזו שקיימת בגוף. הייתי הולך על עיבוד פחות קונצרטנטי-פומפוזי ומדגיש יותר קווים עממים אתניים. אבל בשורה תחתונה: אם זה לא היה קולו של אפללו, יכול להיות שהשיר היה נשמע הרבה יותר קיטש.

ביום הכי בהיר – האלבום

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

6 תגובות

 1. השיר ביום הכי בהיר שלי שמעתי בדרך לעבודה וזה אומנם פתח לי את הלב.אוהבת את השירים שלך בכלל
  בריקודי עם כיף לרקוד אותם תמשיך כך
  ב ה צ ל ח ה

 2. קובי אניאוהבת את כל השירים שלך מקווה להיות במופע שלך בתל אביב לקחתי יומיים בשביל הכף אני מחכה לתאריך 25 לחודש שיבוא מהר אוהבת אותך….

 3. אני מאוד אהבתי פופי , קליט , והגוון המיוחד של קובי.
  זה מתחבר ליצירה איכותית וקלילה , וזה רק מראה שלקובי יש עוד צבעים.

 4. אכן, קובי אפללו מציל את השיר מנפילה טוטאלית.
  אך השיר באמת קיטשי, והעיבוד אכן תואם. עיבוד מיתרים כזה אולי מתאים למזרחיים, או כוכב נולד, אבל לא לזמר איכותי כמוהו. לא אהבתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות