טוטאל פופ!

אירייז'ר

הליקון דיסק כפול
4/5

לאירייז'ר תבניות מוסיקליות קבועות מזוהות היטב, צליל הסינטיסייזרים, בס בס קופצני, דראם-ביט (4/4). מאסטרו הקלידים, וינס קלארק, חבר לשעבר ב"דפש מוד" ו"יאזו", שתי להקות סינתיסייזרים, הקים את אירייז'ר יחד עם הזמר אנדי בל ב-1985.  ההרכב הזה ממשיך את האוריינטציה של פופ מבוסס סינטיסייזרים, אבל בדגש חזק על דאנס, כמו גם על דמותו המוחצנת של בל, אחד ההומוסקסואלים המוצהרים הראשונים בפופ –בקורלציה בין נטיותיו מוסיקה. קולו הגבוה (המצוין!) , הרגשני והבכייני משהו יחד עם ההחצנה התיאטרלית היו חלק מהדימוי של הלהקה. Chains of Love היה הלהיט שביסס את הצמד גם בארה"ב ב-1988, עד למעמד של להקת קאלט. להיטים נוספים: A Little Respect ו – Love To Hate You. גם Oh L'amour – כולם הגיעו לאוסף החדש – ראשון בסוגו בהיקף של – 40 שירים.
הצליל שאירייז'ר הפיקו מרשים, אבל אין ספק שהפורמולה דחפה אותם לפינה שממנה הם לא הצליחו לזוז. ההרכב נשאר מקובע לזמן מסוים בלי להתפתח רחוק.
צליל האפביט הזה ששולט במרבית השירים הוא מצד אחד סוג קצת שבלוני של רטרו דיסקו פופ, אבל יש בו גם יצירתיות ראשונית. Stay With Me בדיסק השני הוא אפילו הפתעה – אירייז'ר מורידים רגל מהדוושה לשיר שקט, רגשני. העיבוד של The Circus בדיסק הראשון – מידטמפו, שונה ומיוחד. כדאי להקשיב. Total Pop! הוא בסופו של דבר אלבום פופ ייחודי בצליל, בהפקות הפופיות שלו, לכל מי שמתעניינים בסאונד סינטיסייזרים מעולה לדאנס-פופ.

Erasure – הלהיטים הגדולים

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות