רציתי

דור דניאל

מילים ולחן: דור דניאל. עיבוד: רפי קריספין, אדם פרי. הפקה מוסיקלית: רפי קריספין
4/5

מחפש את הדמעות שלה בשמיים. רוצה שאמא תחבק ומותר גם לבכות בסתר. אז בכה. מותר לבכות כי זה מחזק. גם רוקן את הבקבוק – כי הלב זקוק לחום. מחזיק לה את הידיים, קרוב בעיניים רחוק מהגוף.

נכון שמדורנו "גברים בוכים בלילה" יצא לחופשה, אבל לפעמים שבים ופותחים אותו לרגל אירועים מיוחדים. דור דניאל עשה לי את זה. פתחתי אותו. האם אני טועה שהמינור הזה הוא היום כמעט סחורה עוברת לסוחר? האם אני קונה את הטקסט? הילד חסר האונים והבודד שרוצה להיאחז באמא, שנאלץ להחזיק את היד לעצמו, ובין בחורה שהוא מחזיק לה את היד. מה הבעיה? אם יש לו אהבה למה הוא קטן ולבד? דניאל זרם עם המילים במטרה להתאימם למנגינה, אבל לא ברור לאן הוא חותר ומיהו – הילד הקטן של אמא או האיש הבוגר שלמד משהו על זוגיות. הרגשנות הזו שכאילו קרה משהו שמגיע מתהום העצב, טרגדיה אישית נוראה. הרגשנות הזו – מה עושים – במקרה הזה – קצת עולה על גדותיה. תבכו איתו. תרקדו איתו.

אני נשאר בינתיים טיפה בצד. אופציה: אפשר לרקוד את השיר כמעט כמו ואלס .כמעט רציתי להגיד על דור דניאל הדני רובס של תקופתנו. אולי כדאי להמתין. אבל נדמה לי שכבר אפשר לדבר על הכתרה קרובה של נסיך המלודיה החדש.

דור דניאל – האלבום

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

11 תגובות

 1. השיר בסדר. מזכיר שירים שיזהר אשדות כתב בשנות ה-80, 90. אבל או קיי, שמעתי הרבה יותר גרוע כאן. מה שאני לא מצליח להבין זה את הרכרוכיות הזאת. אפשר להיות רך ושמאלצי ולהישאר גבר, לא? השירה, אגב, לא ממש הפילה אותי..

 2. מאכזב..ציפיתי לקצת יותר איכות בטקסט. הפקה יותר חדשנית.פחות מאוהבת בעצמה.איפה ה-דור דניאל שכולם מהללים.

 3. וואו שיר מקסים!
  אני הולכת לקנות את הדיסק זה בטוח!!
  גם "מקום לצידך" גם "רציתי" אין אין.. שירים מדהימים:)
  דור אתה מוכשר..DDD:

 4. אני בטוחה שהכותב ידע לאן הוא חותר בטקסט,לדעתי לא מדובר פה בחוסר אהבה כי אם אירוע כואב שעבר עליו.דור אמר לא פעם בראיונות ששמעתי שכל שיריו אותם הוא שר הם אוטוביוגרפיה לכן אני מניחה שרב הנסתר על הגלוי.
  השיר לדעתי מצויין.

 5. נסיך המלודיה ,לא נסיך המלודיה הבחור הזה פשוט כשרוני,לא מתחכם וכותב ישירות לעמקי הנשמה.התגובות הלא מפרגנות הן בדרך כלל של מוזיקאים מתוסכלים כל שנותר להם הוא לקנא באחר.השיר הזה פשוט פשוט ניפלא.

 6. שיר מדהים ביופיו, מיוחד ומרגש!
  התחברתי מאוד לטקסט, והלחן יוצא מהכלל.

  דור תמשיך ככה 🙂

 7. אני חושבת שעל זה בדיוק מדבר השיר. לא צריך שזה יהיה חותך – אם הוא הילד הקטן שרוצה את אימא או הילד הגדול שלמד על זוגיות. אפשר גם וגם לפעמים זה נמהל אחד בשני, אפילו ברוב המקרים. עצוב שלא הצלחת להבין כמה השיר הזה באמת גאוני. דווקא ממך ציפיתי ליותר

 8. שיר מהמם ומרגש ששמעתי במקרה , מאוד סיקרן אותי אם השיר נכתב לאמא כי זה המקום שאליו השיר הוליך אותי ,כילדה קטנה בגיל שבע שאיבדה אמא אז נכון היום אני כבר לא ילדה אבל ממש זה החזיר אותי אחורה , שיר ענק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות