השקת הסינגלים במסגרת תרבות ru

כשרמי פגש את אנואר כשיוני פגש את אלכס

מועדון זאפה הרצליה
3/5

ארקדי דוכין וסימה בסינגל המשותף עם וולקן, זאב נחמה עם קתרין, חמי רודנר עם סרגיי שטרן, יוני בלוך עם להקת מאסטרקוורט והזמרים , נטשה בורכוי ואלכס גרינטל, פילוני עם להקת C.L.P, רמי קליינשטיין עם אנואר. ניהול מוסיקלי קובי בן עטר.

היש סיכוי לזמרים ומוסיקאים ילידי רוסיה להכות שורשים בקרקע המקומית?
יש לי תשובה אחת שקשה לי להתווכח איתה. – אם תתרחש יציאה מהגטו התרבותי שלהם – יקרו דברים. אם לאו – חבל"ז. בואו נודה על האמת: היפ הופ "רוסי" לא יצליח אלא בקהילה שהגיעה מרוסיה וממשיכה להיסגר בתוך תרבותה.
אנחנו בערב מיוחד של סלקום השקת הסינגלים במסגרת תרבות ru במועדון זאפה הרצליה – השקת סינגלים מתוך פרויקט משותף של מוסיקאים ישראלים מקומיים מקצועיים ובעלי שם שאימצו מוסיקאים מקומיים ממוצא רוסי על מנת לסייע ביצירה ובחשיפה. פרויקט שאין מי שירים יד נגדו. מיהו "אמן רוסי"? זה שעדיין מבטא כבד מגביל אותו, או זה שעדיין נמצא שם בסביבתו הקודמת.
עוד שאלה: האם זוהי רק מחווה שכזו למען קהילה סגורה בתוך התרבות שלה, או מיזם שיש לו המשך, שיניב תוצאות מעבר לערב אחד מיוחצן של הופעות משותפות.
שמעתי 6 מפגשים/חיבורים בניהולו המוסיקלי של קובי בן-עטר, והגם שהיו פה ושם כמה דקות מרנינות – לא איש בשורות אנוכי. אני מאמין שארקדי דוכין הבא שיצא מקהילת העולים מרוסיה. אנואר בודגוב שהופיע עם רמי קלינשטיין בשיר שכתב יאיר לפיד והלחין קלינשטיין הוא מבחינתי הדוגמה לפוטנציאל הסבה. בשלב זה הוא עדיין לא בישראל. קתרין הצעירונת שהופיע עם זאב נחמה – תצטרך לעבוד קשה כדי להראות הקטע המצועצע והשטוח שהגישה הוא אפיזודה שהיא לא שלטה בה.
הראפ של C.L.P בסיועו של מאסטר ההיפ הופ פילוני צריך להיכנס לסדנה על מנת שיתחילו לצאת מזה דברים גדולים. כנ"ל – חמי רודנר וסרגיי שטרן – מאכזב. ההופעה של ארקדי דוכין וסימה עם "וולקן" עוררה בי געגועים לימי ולדימיר ויסוצקי שלו.
הפולקלור הרוסי של להקת "מאסטרקוורטט" עם נטאשה בורכוי ואלכס גרינטל יישאר פולקלור רוסי אותנטי וצבעוני, וזה בסדר. החיבור המיוחל הגיע רק בביצוע המשותף עם המנטור שלהם, יוני בלוך לשירו – "נוף אחר". חיבור יפה ומחניף שהשיב רוח חמימה בערב הזה.
זה לא עניין של חיבור חדפעמי. התערות בתרבות הישראלית דורשת מהפך תרבותי מנטאלי. להזכירכם  שמרינה מקסימיליאן בלומין היא "רוסיה"…

בתמונות מלמעלה: רמי קלינשטיין עם אנואר, יוני בלוך עם נטאשה בורוכוי ואלכס גרינטל, חמי רודנר וסרגיי שטרן, פילוני ו – C.L.P, וולקן.

פרויקט ru – הוידאו

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות