ממשיכים אחורה

מאיה רוטמן

מילים ולחן: מאיה רוטמן עיבוד והפקה מוסיקלית: יפתח שחף
3/5

כאבי האהבה או חסרונה. אנחנו ערים להם. רוב הזמרים והיוצרים ערים להם. הבעיה היא לא רק בחוסר מקוריות אלא בכתיבה מאוד דלה. "כואב לי לראות את הפער בינינו", היא כתבה. זו אינה שירה. זו שיחת חולין.
"כל מה שהיה היום כבר איננו" – מה משמעות של "כל מה שהיה"? פסגת האוורסט של האהבה ? תשוקה עילאית? "כל" היא מילה נוראה לשירה. ושוב אני נתקל בזמרים/ זמרות טובים או לא רעים שאין להם את זה – את היכולת לכתוב טקסט אם לא מקורי  – אז סביר. מאיה רוטמן מתרגשת מהעובדה שעדיין קיים בה משהו נפלא מיחסים קודמים, אבל הטקסט נשמע מכתב פרטי שגרתי לאהוב שלה. הכתיבה רזה, דלה, וגם המטפורה "היית לוקח אותי בסירה לנהר הגדול שהיה" מודבקת. הלחן בסדר, התזמור הפאנקיי מנפח מדי את השיר הקטן וממש מנותק מהקונטקסט.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

  1. אני לא מסכים איתך בכלל. לדעתי עצם העובדה שהמילים כה פשוטות, זה הכי אמיתי ומרגש. גם העיבוד המנופח משהו מוסיף המון למילים הכביכול פשוטות – עוצמה ורגש.
    .

  2. ממש לא מסכימה, השיר אמיתי נכון ונוגע, אומנם לדעתי היה יכול להיות טוב יותר ביצוע אקוסטי או פחות 'מנופח' אך עדיין, אחד השירים המקוריים שיצאו פה לאחרונה.

  3. שיר מצויין בכל פרמטר.אינני מבין את הביקורת
    שירה נפלאה,לחן מרגש ועיבוד מפעים.הטקסט ראוי בהחלט.מאיה את נהדרת.תמשיכי ליצור בדרכך המיוחדת והאיכותית.שיר זה יחד עם "ליפול" יביאו אותי לחנות התקליטים בחיוך רחב(-:)@

  4. הנה עוד דוגמא מדוע כוכב נולד לא ממש סוחב ולא ממש מספק את הסחורה- כוכבות ( עם קובוץ ). האם מאיה רוטמן באמת כזאת זמרת רצינית שהגיע לה לתפוס מקום שני בגמר איזהשהוא? האם יש מישהו רציני שהיה בונה קריירה לזמרת סימפטית אמנם, אך כל כך לא משכנעת כמוה? השיר הזה מספר הכל. העיבוד, אגב, עשיר מאד, אך עמוס מעל ומעבר ויומרני מידי. הרי זה לא איזה שיר ג'יימס בונד, נכון?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות