ראסטה ואסילי

לוס כפרוס

4/5

חברי הלהקה: mc גוגה (אנדרי בר) – שירה, אנטון קוליאדקו – שירה, גיטרות, מפוחת, ארקדי יעקובסון – שירה גיטרות, ארתור קרסנובייב – חצוצרות וכלי נשיפה, זיו טחר – גיטרה בס וקולות רקע, עמית קמינר – תופים, גבריאל פריזם – כלי הקשה, סמיון מליקין – קלידים, עידן שמעוני – סאונד

קיבוץ הגלויות מהארצות הדוברות רוסית מייצר את הלוס כפרוס. – על משקל להקות ה"לוס" הדרום אמרייקניות. כל קשר מקרי בהחלט. אני מודה שרוב השירים המושרים ברוסית נשמעו לי ג'יבריש. מצד שני, מה קורה כשאני שומע גורן ברגוביץ' או קוסטוריצה?
בכפר הקטן של המוסיקה רוקדים רגאיי, דאב סקא, אפרו וג'אנגל בכל שפה. לוס כפרוס מייצרת תמהיל של רוסית, אנגלית וקצת עברית. זה לא דיסק ישראלי. "נכון להיום" שמסיים את האלבום הוא להיט ישן של זוהר ארגוב שהכפרוס ביצעו במסגרת "עבודה עברית", והוא נכלל כאן כבונוס. מצד שני: אם הוויה ישראלית היא היום קוסמופליטיות רוסית-אפרו קריבית, אז ה"ראסטה וסילי" מתקבל בברכה. לצבר הישראלי זה רצף של מילים לפיזוז.
חיפשתי, אגב, תרגומים על העטיפה – לשווא. האמת – אפשר לוותר. מהר מאוד אתה מבין שלוס כפרוס טובה מאוד בעיקר למסיבות דאבסטפ/ראגאמאפין דראם נ בייס. .. סימנתי את קטע 4 עם שירת המלמול המהירה שנקר Babo$1. אין פה טעות. העתקתי.
שמחתי לשמוע עברית. זה נקרא CCCP. איחוד הרפובליקות הסובייטיות, למעשב ברה"מ לשעבר, מסיבת ריקודים מוטרפת סביב מילים שאומרות על כל החברים והחברות ביחד/ לא דופקים חשבון תפסנו תחת/ ככה כולם גיבורים … עכשיו זה הזמן להיות בעניין/ זו השעה להתעורר מחר יהיה מאוחר/ זה בא, זה מגיע, זה בלתי נמנע, זה כמו סוף העולם/ זה מפחיד, כמו אדם שלובש גלבייה כפייה פצצה ושפם" קריאת גיוס למשהו? עזבו פוליטיקה. הרצינות מהם והלאה.
לוס כפרוס לא דופקת חשבון. האלבום הוא הילולת קרוס-אובר שרוצה להשתלט על הרחבות, להתברדק ולהתבדר. קצבי, מקפיץ. מי אמר שחייב להיות עומק בכל דבר?

Los Caparos Rasta Vasili

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות