לילות שקטים

דיאנה קראל

הליקון
3/5

מוסיקה ללילות שקטים? מוסיקה לאוהבים בלילות שקטים לאור נרות? מוסיקה ללילות הקיץ החמים לאור ירח? דיאנה קראל (43, קנדית במוצאה, בוגרת ברקלי סקול אופ מיוסיק) מתייצבת ול מיקרופון לשיר בלדות בוסה בקול חדר מיטות רך כמשי. פה ושם שומעים צלילי פסנתרה, אבל זה לא העיקר. כשהיא שרה Walk On By של ברט באכאראך, הסיפור אינו בסולו ג'אז לפסנתר אלא בעיבוד תזמורתי ליצירת אווירת הסופט הרומנטית הממלאת את כל הדיסק החל מהשיר הפותח Where Or When, הסטנדרט הנצחי.

קלאוס אוגרמן, המעבד האגדי, הוא שעומד מאחורי ה"לילות השקטים" של קראל, אלבום בעל אוריינטציית בוסה נובה מובהקת, טון איזי ליסנינג רך, רומנטי, לחשני-רגוע-מתגעגע ששר גם ג'ובים – "הנער מאיפנמה" וגם "לילות שקטים". הטן הזה משרה איזושהי מונוטוניות על האלבום. הייתי מעדיף אותה, כשהיא שרה ומנגנת עם הרביעייה שלה מאשר בעיבודים התזמורתיים האלה. לא לשכוח שקראל היא פסנתרנית מצוינת ושיש לה גיטריסט ג'אז נפלא כמו אנטוני וילסון. הרי לקראל לא היה מעולם קול אטרקטיבי. המיוחדות שלה הייתה פרט לטון המלטף – בסווינג. וזה מה שפחות קיים כאן. את הטמפו מחליף התזמור ההרמוני הזה.
"לילות שקטים" של בוסה יפה מאת ג'ואאו ג'ילברטוEste Seu Othar וגם הבלדה הנצחית  – So Nice. "לילות שקטים" עם שני בונוסים אחרי עשרה שירים,  How Can You Mend A Broken Heart של הבי ג'יז. ו"בכל פעם שאנחנו אומרים שלום" של קול פורטר.
נייס אנד איזי אנד רומנטיק. זה האלבום הזה. אפשר לשלוח אותו כמכתב אהבה, למזוג יין אדום, להוריד וילון, לעמעם אורות.

Diana Krall – Quiet Nights

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות