מאמי

ניסן סימן-טוב

מילים ולחן ניסן סימן-טוב. עיבודים והפקה מוסיקלית: יעקב למאי
3/5

איך לקרוא לאהובה? ליאור נרקיס קורא לה "מתוקה". ניסן סימן-טוב מעדיף "מאמי", למעשה – אמא. כמו כל גבר ישראלי שני, הפך ניסן את ה"האני" (מתוקה) למאמי" (לא, זה אינו תסביך אמהות) מה שמתחרז  עם Honey בשיר, ככה שגם ה"מתוקה" של ליאור נרקיס עדיין אצלי ברקע.

מאמי, האני. צרות של אוהבים. מה קרה? מצד אחד נטשה אותו לאנחות ובכיות בעבר. מצד שני עדיין קורא: "איני יכול אל תעזבי".  האם נטשה אותו סופית או שמא היא עוד כאן?  ואז בא הבית האחרון והמידע שמבהיר "עברו שנתיים, זה נראה כמו אלף". סופית – הוא בלעדיה. נגבו את הדמעות.מתחיל פסנתר, קולות הזויים מסונתזים  והקול המדוכדך הזה. אני מוכן לאשר שסימן-טוב שר מהלב שלו ללב שלה. עצבות פיו שווה לעצבות ליבו. המנגינה – גם היא מנגינת הלב הגואה מצער. הלב שלו, הלב שלה, הלבד העצוב שלו. להעביר למצעד שירי הדיכאון בסגנון שירי גברים ישראלים שבורי לב ובוכיים בלילה. חיוך מובך?  – עדין לא אומר שהבחור אינו סובל. לפי הטון – סובל, מתייסר ומתענה. השיר? לא מאמי, לא האני.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

28 תגובות

 1. ניסוווווווו
  אני מאווהבת בךך
  חיימשללי אני מתה עלל השיר מאמי
  שייאוו אני חורשת עלליו
  " .. ואז תביני שאייני אייני יכול אל תעזבי איני יכול אל תוותרי מה את רוצה עוד ממני? זה החיים שלנו.. מי נתן לי את הלב שלך אני לבד עצוב כ"כ אנא אפנה אשא קולי זה החיים שלנו "…. שייאו סימן טוב.?
  שמע אתה אחד הגדוולים באמממאא

 2. אמאאאא אני מכורה!!! שיר מעלףףף אחד הכי יפיש שיצאו עד כה!!! חבל שהוא לא מקבל את החשיפה הראוייה!
  פשוט שיר מדהיםםם!!!! אני לא מפסיקה לשמוע אותו! מושלם!

 3. חודש חי השיר 70000 צפיות ביו טיוב זה הלהיט שיצא בשנה האחרונה יישר כח אני עוקבת אחריך מאז כוכב נולד אני מצטטת מספר משלי "לך אכול בשמחה לחמך ושתה בלב טוב יינך כי כך רצה אדוני" מחכה לעוד שירים שלך ,you are the king

 4. חבל על הזמן ניסו הולך להפציץ בקרוב …
  איזה ליאור נרקיס איזה מתוקה

  אין מה להשוות בכלל השיר של ניסו לא רואה שום דבר בעינים !

  שיהיה בהצלחה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות