עוף גוזל, פרס מפעל חיים

מיקי גבריאלוב

פסטיבל ימי זמר חולון תיאטרון חולון
4/5

אורחים: ירדנה ארזי, דני רובס, דני ליטני, אוהד חיטמן, איה כורם, שיר גבריאלוב.
נגנים:
ניק מילר – גיטרות. דורון דנגור – קלידים. דובי סוני – בס. עידו מימון – תופים, מוסטפה אפוקור – סאס.

שאספר מה דמיינתי לרגע? דמיון כל כך פרוע, שאני מהסס אם לספר. אבל נלך על זה: ובדמיוני מיקי גבריאלוב מכריז על האורח הבא, והנה – אל הבמה צועד מבויש משהו הבחור הגבוה והנחמד הזה ששר את מיטב להיטיו הגדולים אוחז במיקרופון ופוצח ב"אני רואה אותך בדרך לגימנסיה". התרגשות אוחזת בקהל. משפשפים עיניים. לא מאמינים.
ומי לא בא? אריק איינשטיין לא בא. התפקחות. אני כמעט בטוח שמיקי גבריאלוב אפילו לא הרים טלפון להזמין אותו, כי איינשטיין אינו מופיע ולא יופיע. אבל רוחו של אורח הכבוד שלא בא הייתה באוויר לאורך הערב, שירים שמיקי ואורחיו שרו המזוהים עם אריק – "סע לאט", "צא מזה", "אני אוהב לישון", "אני רואה אותה בדרך לגימנסיה", "הכניסיני", "היא יושבה לחלון" (ששר דני רובס), "עוף גוזל', "אמא אדמה", "קפה טורקי" (ששר דני ליטני), "ערב מול הגלעד" (ששרה ירדנה ארזי), "שיר על התוכי יוסי"שאוהד חיטמן שר בגרסה מרטיטה, יחידה במינה ליד הפסנתר.

אבל הביצועים היפים של מיקי בערב הזה הזכירו מוסיקה בלעדית של מלחין ייחודי, והטונים שלו שידרו את יפי שיריו. איפה היה אריק איינשטיין ללא השירים האלה?
מיקי גבריאלוב שקיבל פרס מפעל חיים מידי ראש העיר, מוטי ששון, היה נרגש מהאינטרפרטציה של חיטמן לשיר. פתאום מתברר שיש עוד מה לעשות עם שירים מוכרים, שאפשר לקחת אותם למחוזות אחרים, שכף רגל זמר עדיין לא דרכה בהם. ואוהד חיטמן הגיע לשם. זה לא קרה הרבה במהלך ערב ההוקרה למיקי גבריאלוב, מהיוצרים היותר ורסטיליים של הזמר העברי, למעשה יוצר שבלעדיו הפופ והרוק הישראלים לא היו מה שהיו. מיקי גבריאלוב היה מספיק אמיץ וישר להגיד: לפעמי לוקחים את השירים שלי למקומות שאני – היוצר שלהם – לא יכול להגיע אליהם. כמה שהוא צודק. ואריק איינשטיין, האורח שלא הגיע הוא הזמר שלקח את שיריו למחוזות ששום מבצע אחר לא היה לוקח אותם.

זה היה ערב של דואטים יפים. למשל: דני ליטני ושירה גבריאלוב, בתו של מיקי, ששרו "אבא סיפור". איה כורם ואוהד חיטמן – "סיפור של חורף".
הערב בתיאטרון חולון סיפר במשך שעתיים את סיפור אבא מיקי גבריאלוב, שהוא סיפור של יוצר שתמיד ניסה להמציא את עצמו מחדש, וגם הצליח.

למה קשור מיקי יותר לרוק, למוסיקה אתנית, זו שקיימת בשיריו הים-תיכוניים? גם וגם. מיקי ניסה לחבר בין שניהם: מימינו ניגן גיטריסט הרוק המצוין ניק מילר, גיטריסט להקת "סטלה מאריס" ומי שהלחין השיר "נר על החלון"(אחד השלאגרים הגדולים של "כוכב נולד" שבוצע בזמנו ע"י הראל מויאל) ומשמאלו נגן הסאס, מוסטפה אפוקור. והשילוב הזה מאפיין מוסיקאי שגדל בארץ על השפעות מכל-הבא-ליד.
בסיום התייצבו כל האורחים לשיר "אני ואתה נשנה את העולם", וגם כאן בלט בהיעדרו הבחור הגובה הזה עם החיוך המבויש.

 

מיקי גבריאלוב – ראיון מיוחד ליוסמיוסיק

מיקי גבריאלוב "עוף גוזל", ימי זמר חולון

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות