מיקה שדה

מיקה שדה

עננה
3/5

מיקה שדה פותחת בשיר פסנתר נוגה על חיפושים עצמיים. "כמה שאני מחפשת – לא מוצאת". קול גבוה, צלילים מינוריים. השאלה "מי אני מי אתה?" בשיר נשמעת טרום שיעור פילוסופיה למתחילים. לפעמים מתפקלת שאלה כזו "בלב". לא חייבים להעלותה בשיר. זה עלול להישמע יותר באנאלי ממשומש.

ב"שקועה באהבה". גם כאן הטקסט אינו לכיד, מתפזר בין אהבה, חלום, ייאוש, פחד ו"מפחדת לאבד את הדרך" שזה מה? השירה גם היא אינה סיסמוגרף שמעיד שזה מגיע ממקומות עמוקים.
משכנעת יותר הקלילות של "תן לי לברוח" – על הרצון להשתחרר מכבלי יחסים שהשאירוה חלולה ולעוף רחוק. גם כאן הטקסט אינו קוהרנטי, חוטאת במשפטים פרוזאיים מיותרים שכמו נזרקו ברשלנות סתמית – "לצד חולשות באופי יש רגעים של יופי". מצד שני, התזמור לוקח את השיר לשילוב יפה של סול, רוק ופאנקי. מבחינת העיבוד, קורים דברים טובים לאורך כל הדיסק, ואת רוב התודות תיתן מיקה שדה ללני בן בשט.
החיבור הזה בין רוק וריתם נ' בלוז מקנה מימד גם ל"כל יום", ניסיון לתאר את שגרת החיים והיומיומית המבאסת – איך יוצאים ממנה. יש מעבר מעניין בשיר הזה, מיקה יודעת לשחק בקולה, אבל הטקסט כל כך פשטני שקשה להטעינו בעוצמות פנימיות משכנעות. גם החזרה על המשפט "אני לא יודעת" בסוף השיר אינה יותר מאשר יומרה.
אהבתי יותר את הפשטות העממית הבוסה-נובאית של "הולכת לאיבוד" – על חיפוש עצמי וחלומות גדולים – לחן ותזמור שמתחברים לשלמות יפה.
כנ"ל –העיבוד הפולק אקוסטי של "אסור להיות לבד" ("גם אם הביחד לא בא לך קל"), וגם זה שיר על היחס בין הרצוי (חלום) והמצוי. לחן שנישא על עיבוד שמתפתח יפה לרב-קוליות.
קסום הוא הטון מהורהר והצליליות המיוחדת של "שומרת מקום" בליווי אקוסטית. שיר שאומר משהו יותר ממוקד על אהבה.
הקצב האיטי- פאנקי של "שעת לילה מאוחרת" (על התשוקה למגע של אהבה) מאפשר למיקה ביצוע מורכב, אם כי התזמור נשמע לי עמוס מדי.
מיקה (לא, לא הזכרתי את כוכב נולד 2, כי גם לה כנראה נמאס לשמוע שמזהים אותה קודם כל מהתוכנית הזו) – באלבום הבכורה – היא טווס מוסיקלי שמחפשת את עצמה (מהותה) כמו גם את סגנונה המוסיקלי.מציעה כמה צבעים מוסיקליים שמהם יכולה מיקה להתוות דרך לדיסק היותר שלם-עמוק-לכיד שלה. אני בהמתנה. נדמה לי שיש למה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות