חי בגדול

סאבלימינל

מילים ולחן: קובי "סאבלימינל" שמעוני וחן "בריינדד" טוכנר.
4/5

תיכנסו איתו לתל-אביב. הוא יראה לכם את נפלאות העיר. סאבלימינל על תקן מנכ"ל תאקט – אדריכלי היפ הופ ישראלי ממשיך לחזק המותג. חלק מזה להיות מעורב בכל מה שקורה. מאז 60 למדינה עם הגבעטרון, שמעוני רוצה ומצליח להיות מחובר. 100 שנה לתל-אביב יש רק פעם אחת, ואי אפשר לפסוח סתם ככה. לא רק שלא פסח – מוציא אוסף חדש "אני תלאביבי" עם כל מיני להיטים שהוא אוהב וגם מוסיף את "חי בגדול".

קיבלנו את השיר ב-4 גרסאות. נתייחס לראשונה. סאבלימינל הוא כבר קוסמופוליטן. יענו, משחק אותה הראפר של העולם הגדול, שיר לכל עת, הפקה למימדיו. וכשצריך שיר לתל-אביב – יש שיר לתל-אביב. הוא יכניס אתכם לעיר באנגלית בהצלפות אלקטרוניות יערבב עברית בדאווין לא קטן כמו מלך העיר. האיש מכיר כל סימטה בעיר, עושה מה שבא לו. מרגיש כל יכול, משחרר כוחנית קלישאה כמו "כי בעיר הגדולה חיים בגדול", מתבל מילים כמו "לייפסטייל" וגם מפרגן לעיר "היום עיר שלמה נותנת לנו גב". הטיול שסאבלימנל מציע לנו בתל-אביב מסתמן כאיזו פרודיה על האיש. השירה המאונפפת באנגלית – מהוקצעת כמו כל ההפקה ההיפ הופית המלוטשת, אבל אינני מאמין לדאווין, לפרודוקט של המפעל ששמו סאבלימינל. האיש מתחיל להסתמן כיצרן, שזה בסדר גמור, כי כמה יצרני היפ הופ מקצוענים יש כאן. והוא מקצוען.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. אחד השירים הטובים ובגלל,שמדובר באחד והיחיד סאבלימינל,ראפר תותח שיוצר תמהפך,שיר שמתאים לכם,לי ולך.
    60 שנה לתל אביב עושים כבוד,ובשביל כבוד היה צריך לעבוד,הנההגיע הרגע המיוחל ריספקט לאח שלנו סאבלימינל.

  2. אמת קטנה: יש דבר אחד שמעניין את הרפריסטים באשר הם ודבר אחד בלבד: עצמם. כל נסיון לייחס חשיבות אחרת ליצירה שלהם נופל עם השמעת שמם המפורש בתוך הקטע עצמו. סבלימינל הוא מקצוען סופר. לכן הוא עושה את המתבקש ממקצוענותו- הוא מוכר, או לפחות מנסה למכור. תל אביב? 60 שנה למדינה? מילקי? הכל הולך.
    זאת לא אומנות. זאת פירסומת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות