המובחרים

סיסטרס אופ מרסי The Sisters Of Mercy

A Slight Case of Overbombing: Greatest Hits, Vol. 1
5/5

And I need all the love I can get/And I need all the love that I can't get, too (מתוך השיר More)

אני במנהרת הזמן של הרוק הבריטי, ממהר לשמוע כמה דברים של להקה, שתמיד הבטחתי לעצמי לחזור אליה. וזה קורה בדרך כלל כשאין ברירה: הלהקה ממש מגיעה להופעות, וגם בסמוך ל"דפש מוד", שלא ממש רחוקה ממנה מרחק גדול בכל הקשור לסגנון. לוקחים סולם שולפים דיסקים ישנים.

הקשבתי בזמנם הרבה ל- Floodland, ל-Girls Wander By Mistake המצוינים, אבל הפעם בחרתי להתמקד בדיסק שלוקח לסינגלים של הסיסטרס. סוג ריענון הזיכרון. "דה סיסטר אופ מרסי" הפציעה לסצינת הפוסט פאנק הבריטית בין 1980 ל-1981, אחרי תקופה ששמה יצא במאורות האנדגראונד והמוסיקה הגותית. הגיחה משם למרכז השתלמה. מאמצע השמונים ועד תחילת התשעים – סיפור הצלחה של 3 אלבומים. ואז הלהקה חדלה להוציא אלבומים, כצעד מחאה נגד חברת התקליטים שלה Eastwest. בשנים האחרונות "דה סיסטר אופ מרסי" מופיעה בעיקר – בלי לגבות עצמה באלבומים חדשים. הלהקה לא הוציאה אלבום מאז 1993. העומד בראשה Andrew Eldritch מאחד אותה לסיבובי הופעות בעולם.
אוסף מקטלוג הסינגלים ערוך בסדר כרונולוגי הפוך, שירים מאז האלבום VISION THING. פעם קראו לצליל הרוק המלודיים האלה Goth Rock. הקול והטון הקודרים, הצליל המסונתז לשלוקח לאווירה מסתורית. אוסף שכולל 3 שיתופי פעולה עם ג'ים סטיינמן – Dominion / Mother Russia, This Corrosion, More, וזה האחרון – הפקה אלקטרו-רוק בומבסטית נפלאה. גם להיט ענק. שירים אחרים Under the Gun (שלא הופיע באלבום אולפן) ו- Temple of Love מ-1992, הראשון דואט עם הזמר טרי נאן מברלין, בשני – מופיע, אני משפשף את אוזני, קולה של עופרה חזה ז"ל, שהלהקה סימפלה בהברקה מעניינת כ"קול תימני".
כמעט בכל אוסף מוצאים חורים, וגם כאן חסרים כמה להיטים, אבל הוא מספק מבוא מטולא טוב מאוד לחבורה האינטליגנטית הזו. המוסיקה בהגדרה כללית מאוד הוא מויסקת סינתיסייזרים עם אלמנטים של רוק אנד רול , פאנק, רוק תעשייתי. הוא מתחיל ב – Under The Gun, בלדה סינת'-אלקטרו שקטה אבל עם נגיעות צליל גיטרות מטאלי, דואט של אנדרו אלדריץ' הסולן התיאטרלי (בעל טון שנחשב תמצית הרוק הגותי, הזכיר לי את פיטר מרפי) עם טרי נאן מברלין. שיר יפהפה שבו זועקת נאן "האם אתה חי בשביל אהבה?" Vision Thing מס. 3 באוסף הוא קלאב רמיקס של השיר המקורי הכולל סימפול מ"אפוקליפסה עכשיו" בנגינה הפוכה. קטע חזק מאוד.
Lucretia My Reflection – היילייט באוסף. גם כאן גרסת רמיקס משופרת עם באס ליין נפלא. דוגמא לאלקטרו פופ מהזן המשובח. טקסט? "I hear your empire down…I hear the roar of the big machine… two worlds and inbetween…I hear dive bombers!"
This Corrosion – יצירת מופת. אופרת רוק שנמשכת לא פחות מ-10 דקות.
איך לסכם האסופה: גרייט רוק. אני משאיר את האוסף בחוץ לכמה ימים. ואתם יודעים מה: אחרי ששמעתי האוסף הזה – קצת פרופורציות עם הדפש מוד.

The Sisters Of Mercy: A Slight Case of Overbombing: Greatest Hits, Vol. 1

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות