שיר חשוף ההופעה

רמי קלינשטיין והמועצה

רידינג 3 ת"א
4/5

חשוף? מתערטל בפרהסיה. מצאנו את קלינשטיין באחת התקופות הבימתיות היותר מגניבות שלו. אז נכון שאיזה שנתיים לא ראיתי אותו עם המועצה, אבל נכון לעכשיו, צפו שהוא ישאיר את המועצה מאחור, יגיע לשולחנכם וישיר לכם ממרחק עשרים ס"מ. ואם תתנו לו לטפס על משהו – הוא יטפס.

לפי "שיר חשוף", האלבום החדש, שמסכם תקופה של סערות בחייו, חשבנו על מופע יותר נאמר אינטימי-מלנכולי שנובע מסערת רגשותיו. קיבלנו אותו בהפוכה. אנרגתי, מתקשר, חם על האש.

ערב השקת אלבום לפני היציאה המחודשת לדרכים. לרמי הייתה רשימה ארוכה של תודות. סוג של ערבים שבהם הזמר מזהה יותר משלושים איש שהוא צריך לחבק ולהתחבק.

חמישה שירים חדשים השתלבו ברשימה הותיקה. שלא כמו הדיסק,  ערב אינו אמירה ממוקדת. זה ערב של חיבורי רפרטואר, בין "חוץ ממך כלום", "שיר חשוף", "על הגשר הישן", "שיר אהובת הספן", "הניחי לי", "תפוחים ותמרים" ועד "צעיר לנצח" ו"אש". האוריינטציה – לדפדף ברמי קלינשטיין של כל השנים ולקבל את השירים בצליל גרובי חמים. קליינשטיין מגיע עם חבילת להיטים  אטרקטיבית ערוכה בצורה אפקטיבית – אין ממש רגע דל בערב החדש.

ההבדל בין קלינשטיין שראיתי לפני חמש ושש שנים עם "המועצה" לקלינשטיין של היום – שינוי, כמעט מהפך. קלינשטין של היום הרבה יותר אנטרטיינר, גישה בלתי אמצעית לקהל, לא סגנון שלמה ארצי, אבל מסתובב באזור, קדמת הבמה נראית היום מקום התקשורת הטבעי שלו יותר מאי-פעם, קם לא מעט מהפסנתר, לוקח מיקרופון ויורד/מטפס אל הקהל. ורמי ראה קהל.  החשוף הזה אומר דווקא – אהבה, אהבה ועוד אהבה. חום, חום ועוד חום. קבלו אותי, חבקו אותי, כי זה הדדי. זה עובד.

נגנים: אודי שמחון, ניר גבע – גיטרות, רון קליין – קלידים, שחר חזיזה – תופים, עודד גולדשמיט – גיטרה בס. ערן פדרליק – סאונד. מיקי וילנסקי – עיצוב תאורה.

שירים: דברים ששכחתי, על הגשר הישן, חוץ ממך כלום, אהובת הספן, אלה החיים שלי, מחרוזת, שבתי, שיר חשוף, אלוהי הדברים הקטנים, הניחי לי, תפוחים ותמרים, אחד, הבוקר את הולכת, בוא, רדיו, עניין של זמן, הכעס, צעיר לנצח, אש.

רמי קלינשטיין – ראיון ליוסמיוסיק
רמי קלינשטיין – קטעים מההופעה, תפוחים ותמרים.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות