לכמה אנשים יש בעיות רציניות

סיה Sia

הליקון
5/5

היכרותי הראשונה עם הפאם-פאטאל האוסטרלית מתרחשת באלבומה השלישי. אהבה מהאזנה ראשונה. אל תשוו אותה. היא אחת. יחידה. אהבה שהולכת ומתעצמת מהשיר הראשון "סנדלים שחורים קטנים" – על הנחישות לצאת מיחסים רעים. דרך "היית נאהב", גם הוא על יחסים ועד Death By Chocolate.  

עד 2006 סיה פרלר התחבאה איפשהו בתוך הרכב הצ'יל-אאוט zero 7. אבל קריירת הסולו שלה לא נזנחה. כבר ב-2002 יצא אלבום הבכורה שלה (הקצת מוזר), Healing Is Difficult. מה שהביא אותה לאור הזרקורים הוא אלבום הסולו השני שלה, Color The Small One, אלבום אינטימי מקסים שיצא ב-2006. המשכו – האלבום הזה. 

You dropped the bomb / And now you're gone / I held you, dear / You swallowed my fears / And now I've drunk my last beer with you

"היטלת הפצצה/ ועכשיו הלכת/ החזקתי בך, יקירי/ בלעת פחדי/ ועכשיו שתיתי את הבירה האחרונה איתך". תקשיבו לשיר הזה. כמה כאב, כמה עצב משדרת סיה בשיר הזה. 

פחות שבירה, יותר נחושה היא ב – The Girl You Lost To Cocaine. שיר רוקי, טעון דרמה. Academia – מעודן, הרמוני. קליט, הרבה יותר קליל וכיפי.

I Go To Sleep קאבר קורע לב לכריסי היינד מהפריטנדרס, לטעמי – לא נופל מהמקור, ומי שיטען – טוב יותר ממנו, לא אתווכח איתו.

Death By Chocolate –  בלדת פסנתר נוגה יפהפייה אבל מכילה עידוד ותקווה, מטפסת בסיום לשיר גוספל. Just let him go, he can't hurt you / Oh little girl this is such a cruel cruel world / This is the first, of a million broken hearts. אלו עוצמות יוצאות מהביצוע הזה שבסיומו שומעים משהו ג'ניס ג'ופליני.

סיה מיוחדת, שונה, בעלת תעוזה. יוצרת וזמרת ששרה מכל וריד ונים בגופה.

הפקה ועיבודים שעוטפים אותה בצלילים תחושתיים – גם בשירי האפביט, גם הבלדות. זמרת בעלת קול רב גוונים, מסוגננת בטווחים שבין פופ-רוק-ריתם נ' בלוז, אבל יותר מהסגנון –  זוהי ההבעה האמוציונאלית, ה"פרייזינג" של השיר. העוצמות הפנימיות.

 

 

1. Little Black Sandals

2. Lentil

3. Day Too Soon

4. You Have Been Loved

5. Girl You Lost to Cocaine

6. Academia

7. I Go to Sleep

8. Playground

9. Death by Chocolate

10. Soon We'll Be Found

11. Electric Bird

12. Beautiful Calm Driving

13. Lullaby

14. Buttons [*][Multimedia Track]

 

Cia – Some People Have Real Problems

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. אלבום מדהים, כל השירים בו טובים וכיף לשמוע אותו גם ברצף. נראה לי שיש טעות בשם המאמר, ושהכוונה בשם האלבום היא – יש אנשים עם בעיות אמיתיות/רציניות. כלומר לקחת דברים בפרופורציה כי יש אנשים עם בעיות אמיתיות..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות