Relapse התדרדרות נוספת

אמינם

הליקון
3/5

אחרי 20 קטעים אני חש מותש. מעיף את הטקסט והזכוכית מגדלת. תרבות הראפ הכריחה אותנו, לקרוא חריזות אינסופ של מילים, להבין את הראש המעוות לעיתים של החורזים, לא תמיד תענוג גדול בלשון המעטה.
אמינם כבר מבטיח את סרט ההמשך – Relapse 2 כאילו אנחנו לא יכולים להמתין. אישית – אל תמהר, מבטיח להמתין יותר מאשר בסבלנות עוד שנתיים. אולי המעריצים לא יכולים לחכות. הם המתינו חמש שנים מאז Encore של 2004. מאז עברה על האמינם תקופה לא קלה של התבודדות, התמכרות למשככי כאבים. אגב משככי כאבים ממכרים – הדיסק נפתח בהופעת אורח מפתיעה של דומיניק וסט, מי שממגלם את מקנולטי, הבלש האלכהוליסט מסדרת הטלוויזיה "הסמויה", בתפקיד רופא שממליץ לאמינם לחזור ולצרוך חומרים אסורים.
Relapse – בתרגום חופשי: "הידרדרות נוספת" או "התקף חוזר", הוא דיסק האולפן החמישי של אמינם, שופע דימויים מעולם הבריאות אחרי שאמינם עבר בתי חולים ומוסדות גמילה וגם חווה טראומה בעקבות רצח חברו הקרוב, הראפר השחור פרוף, שכנראה שיתקה את המוטיווציה היצירתית שלו במשך תקופה ארוכה.
3AM מציג את הסיפור שלו במשפטים ברוטליים כמו "מתעורר עירום במקדונלד מכוסה שוב בדם" ו"הכנס מפתח לדלתי/ גופות מוטלות שם לכל אורך הרצפה"
הכאבים מגיעים כמעט מכל שיר. הוא מודה באחד השירים כי איבד את חוש ההומור שלו. דימויים האלימים, נושאים מיזנטרופיים, האזנה טעונה, קשה. על השדים שרדפו אותו, פנטזיות אימה של אונס ורצח וייסורי התמכרות. חוזר גם למקורות הגנטיים של בעיותיו ב-My Mom מה שמזכיר את להיטו הגדול – My Name Is  "אני יודע שאתם עייפים לשמוע על אמי" ובכל זאת…
"אמא שלי אהבה ואליום והרבה סמים, גם אני הפכתי לאמא שלי". אמינם פורק את כל תסביכיו כולל גלגול האחריות כל צרותיו (כולל אינוסו ע"י אביו) על אמו. נו טוב, צריכים להודות שזהו אחד המפתחות להצלחתו בעבר – חיטוט ציני עוקצני ופרובוקטיבי בחייו שלו. הדיסק מנסה ליצר דרמות טעונות בהפקתו של דר' דרה אבל בשלב מסוים המתח מתחיל להתפוגג והאוזן גם היא לא ממש רווה נחת. We Made You הוא סינגל שנשמע יותר נגיש מסחרי – ניתוח יותר משמח לבב של תופעת התהילה, כשאמי ווייהאוז שרה את הפזמון החוזר.
האלבום השישי של הסופסטאר מדטרויט אינו מתפשר, גדוש בהומור דוקרני טיפוסי, וללא ספק גם אותנטי ומופק היטב לפי הקו המהוקצע של אמינם ודר' דרה. אבל מבחינה מוסיקלית טהורה – יש מקום להשוואות, ומי שמחפש צלילים יותר אטרקטיביים במסגרת הז'אנר והצרות של אמינם לא ממש מעניינות אותו, יעדיף למשל את קנייה ווסט האחרון. הוא לטעמי רענן ואטרקטיבי יותר מאמינם, ככה ש Relapse 2 ממש לא בוער לי.

Eminem Relapse

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. טוב שהבנת בכלל על מה הוא שר…. ונכון שהוא פונה בעיקר למעריצים שלו…. מי זה קנייה ווסט החנון הזה?…
    טוב שלא מצאת מה להשוות ראפר אמיתי לבדיחה מסחרית..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות