מרדף אבוד

המוזות

מילים: גדי יעקבי. לחן: קובי בו ארויה. עיבוד והפקה מוזיקלית: אייל מזיג.
4/5

שירה: אופיר צנחני, תופים: עדי נהלי, גיטרה בס:  אנטון פלוטקין, גיטרה חשמלית: מקס שצ'דרוביצקי, קולות: שירן צפירה.

יש בשיר החדש של המוזות (לפי דף היח"צ – הרכב שהוא מקבץ של "קיבוצניקים, יוצאי חבר העצים ותימן" כאילו שיש הבדל בין קיבוצניק ל"רוסי" ול"תימני") משפט שאומר: "כשאת אומרת לא אני שומע כן". מי לא מכיר את "כשאת אומרת לא למה את מתכוונת" שנכתב ע"י דן אלמגור ללהקת התרנגולים ב-1962 ואפילו שימש את השופט מיכאל חשין בפסק דין משפט אונס. לפי פסק הדין של חשין – "לא" של אישה הוא "לא" מוחלט ללא כוונות אחרות. המשפט של גד יעקבי מהמוזות היה גורם לחשין לבקש לעצור את כותב המילים. אגב, המשפט הנ"ל גם אינו הכי פוליטקילי קורקט בימים אלה. גם אומרת לו "לא" וגם "מורידה לו את היד" והוא מבין "כן"?! למה? מה קרה?
מאז התרנגולים עברו כבר 47 שנים, הרבה מתברר לא השתנה בענייני הבינו-בינה, פרט לקצב הפאנקי שהגיע לארצנו ושולט בשיר הזה ומעניק לו אופי בידורי קליל וקולח, למרות שמדובר ב"מרדף האבוד", עליו שר אופיר צנחני. גם בפאנקי הזה לא שכחו "המוזות" את הכלי ששימש את התרנגולים בזמנם – האקורדיון שנשזר יפה לפני סולו גיטרה, ככה שהעיבוד של אייל מזיג זוכה לצל"ש. הביצוע – יותר מבסדר, אולי עדיף לפאנקיי זמר יותר ריתם נ' בלוזי, אבל לצנחני יש קול ואנרגיות לשדר את לחציו ביחסים איתה. בטקסט השוביניסטי  הזה – המוזות לא שרו על כותבו. באשר למוסיקה:  להיט קייצי כייפי.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

14 תגובות

 1. למס' 3 כל הכבוד על תגובתך שבאה[וחשוב]לאו דווקא מגבר..מה שעשוי היה להתפרש אולי, אחרת?!
  תגובה אמיתית ונכונה כלפי חברי להקה מדהימים סימפטים
  ואיכותיים הן מהצד האנושי חברתי והן מהצד המקצועי.
  השירה שלהם מרעננת ובאה ממקום ובזמן כל-כך נכון לקראת הקיץ שהולך לקרוע' אותנו ..מקווה ומאמין שהחבר'ה המיוחדים האלה הולכים להקל עלינו את חום הקיץ בשירתם האיכותית והמרעננת.
  ומה שנשאר זה לפרגן ובטח לא ההיפך לחבר'ה שמשקיעים
  ונותנים את מה שיש[ו..יש!!]להם מכל הלב.
  ככה שלי נשאר לאחל ללהקת המוזות כל-טוב והצלחה בהמשך מקרב-לב.

 2. אני שמה לב שאתה מפרגן רק למוסיקה מחו"ל(חוץ מאמינם)אז אולי די?!?!!??תפרגן למוסיקאים ישראלים שמעזים!!!!לאנשים שבאמת אוהבים את מה שהם עושים ולא רק רוצים להיות כוכבי ילדים בכל מחיר(צדק מי שהזכיר את רוני סופרסטאר)אנשים אינטליגנטים רוצים להגיד משהו ומנסים להעביר את זה דרך המוסיקה שלם!!!אז תן להם להתבטא "תן למוזות קצת לרעום"

 3. הביצוע "יותר מבסדר"?!אני חולקת עליך!!!אני אהבתי אותו עוד בכוכב נולד 3 יש לו קול מלטף!
  והשיר מזכיר לך את"כשאת אומרת לא למה את מתכוונת?" לפחות הם לא עושים קאברים ומנסיל לבנות את ההצלחה שלם על להיטי עבר כמו שעשו סינרגיה בזמנו עם "חום יולי אוגוסט"או כשהם הרגישו שתהילתם פסחה מן העולם אז הם עשו קאבר ל"בדד" נו בחייך!!!!יש פה להיט קיץ שירוץ כמו משוגע תאמין לי…תפסיק למתוח ביקורת ותעודד יצירה ישראלית טובה וזה מה שהם עשים!

 4. הו!סוף סוף מילים כדורבנות!כל הכבוד לך!!!פשוט תהנו ממוסיקה!מעשיה טובה!

 5. מה זאת הביקורת הזאת?1מה זה השטויות האלו?אנשים איכותיים עושים מוסיקה איכותית וכל מה שיש לך לעשות זה לקטול?!?!?בגלל אנשים כמוך המוסיקה הישראלית נשמעת כמו שהיא נשמעת!!זאת הסיבה שרוני סופרסטאר הרויחה לא רע בכלל למשך תקופה די ארוכה!
  ומה עשית מכותב המילים כמעט אנס וסקס מניאק!למה ישר להאשים את הגברים?!?!?חסרות בחורות טיזריות שגורמות לגבר לחשוב כן ואז ברגע האמת בורחות?!?!?
  אבל לא!בואו נזרוק את האשמה על הגבר הוא מניאק הוא זבל הוא אנס!
  ודי חלאס פשוט תהנו מהמוסיקה מהקול של הזמר הייתי גם בהופעה וגם וגם שמעתי את הסינגל ברדיו ופשוט נהניתי!

 6. להיט כייפי? יוסי, אני חושב שקצת איבדת את זה. זה לא יהיה להיט, חוששני. בכל מקרה- גם אם כן- קריירה לא תצא משיר כזה או זמר כזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות