יופי

נועם פנחסוב

מילים ולחן: נועם פנחסוב ומתן גריל עיבוד והפקה מוסיקלית: אלדד ציטרין.
4/5

"יופי/אומרים שיש לך יופי של יופי/אז יופי לך
טוב לי להיות בלעדייך/וטוב לי גם לקרוא מדעותייך/בשירייך/הם יפים כמוך
וכמה קשה/ לאהוב אותך כש…/את אומרת לי שכלום כבר לא ישנה/כמה קשה/לאהוב אותך כשאין עוד רגש אלי"

התחכמות על בסיס המילה "יופי" שאומרת: כמה יפה את ולא רק חיצונית, אבל "טוב לי בלעדייך", כשאת אינך מחזירה אהבת אמת. סובל אך סובל את הסבל. טונו הרך של נועם פנחסוב מנסה להעביר את רחש הלב במנגינה פשוטה, עיבוד שמתפתח מאקוסטי נטו לאקוסטי-קצבי חשמלי. פעם קראנו לסגנון "סופט רוק" או "רוק אקוסטי" או "פולק רוק", אבל מה כבר חשובה ההגדרה. פנחסוב שר את השיר יפה, ואם להשתמש בלשון השיר – ברגש אמיתי, אם כי בלי להפוך את הרגש לקטע מלודרמטי, ממש כמו המוטו של השיר – כבר רואה הכל ממרחק הפרידה, בהתפעמות מבוקרת מתוך התפקחות והתפכחות. לה אין רגש אליו. מבחינתו – הרגש פועם בשיר.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

9 תגובות

 1. ואני ממש לא בעניין של להמשיך איתך את הדיון,כי אני רואה שלכל האומנים אתה לא מפרגן וכל התגובות שלך פה פשוט חסרות פירגון אז אין טעם להמשיך כי כנראה אתה עם הראש בקיר..
  לך תהנה ותשמע תמוסיקה שאתה נהנה ממנה,אם יש כזו.

 2. אני רוצה להאמין,ובעצם די מאמינה. שמי שמבקר את המוסיקה של הבן אדם. ובאמת אני אוהבת את נועם ואת המוסיקה שלו,ויש לנועם לא מעט קהל שמלווה אותו את נועם לכל הופעה או לפחות לרובן, ואף אחד לא משקר לו כי אולי אתה מושיקו,לא מתחבר,ולדעתך לא.
  אבל אל תשכח שיש עוד אנשים עם דעות שונות ממך,אתה עם כל הכבוד אליך,לא יכול לקבוע מי יצליח ומי לא,ומי משקר בנועם ומי לא,ואתה האחרון שיכול לקבוע ולהגיד לנועם להפסיק עם המוסיקה.
  כי נועם הצליח לצבור קהל,שמתרגש מהמוסיקה ומתחבר אליה, ולאף אחד אין שום אינטרס לשקר לו, ואני חושבת שחרישת הארץ של נועם, וזה שאנשים מתרשמים מהמוסיקה יכול לעשות לו רק טוב… ואתה האחרון שתקבע מה יתפוצץ לו בפנים ומה לא-הבן אדם מגשים את החלום-ואתה עוד תשמע עליו.

 3. את טועה. אפשר גם אפשר לקבוע מה שקבעתי כשמדובר באומן כמו נועם פינחסוב. אגב, שמעתי גם חומרים אחרים במייספייס. כשאני אומר "שקר", אני מתכוון לו, שהוא עשוי לעשות שקר בנפשו אם יאמין למה שמבקר , או טוקבקיסט אקרעי, יכתוב ללא שום אחריות.
  את הצלחת השבורה הזאת אף אחד לא ינקה בשביל נועם הנחמד ורק הוא ישא בתוצאות אחרי שהכל יתפוצץ לו בפנים.

 4. מושיקו, אני חושבת שלפי שמיעה של שיר אחד של אומן מסויים אתה לא יכול לקבוע מי יגיע רחוק ומי לא. תקשיב לעוד חומרים, ואז תסיק מסקנות.
  וכן יש לו קול מעניין ורגיש מאוד- שזה מה שלדעתי מייחד את נועם-הרגש.
  וה4 הכוכבים שנועם קיבל זה לא מחריף שום שקר אלא את הכישרון ואת הרגש שיוצא מנועם.

 5. מישהו צריך לומר לנועם וגם לכל אותם חברים נחמדים מהסוג שלו-
  חבל לך על הזמן. חבל, כי לא תגיע לדבר אליו אתה כל כך משתוקק: להיות אומן ידוע ומתפרנס. פשוט אין לך הנתונים-לא קול מעניין ( אתה פשוט רגיל לגמרי ), לא כישרון כתיבה יוצא דופן ( כמוך יש בארץ לבדה על המשקל ) ולא מראה הורס. 4 כוכבים שנתן לך יוסי חרסונסקי רק מחריפים את השקר שאתה ואחרים משקרים לך. עשה לעצמך חסד ורד מזה, כי הזמן פועל לרעתך יומם ולייל. ותאמין לי- אני אומר את זה לא מתוך ציניות וחוסר פירגון. אל תחפש פירגון. הוא רק יקשה עליך לקבל החלטה אמיצה אך נכונה מאד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות