מי זה

שי 360 מארח את סאבלימינל ומייקל הרפז

מיליםולחן: שי "360" קובי "סאבלימינל" שמעוני.
3/5

נלך הפעם הפוך: נתחיל גרסת הא-קפלה. היתרון? לשמוע טקסט, לתת לקצב להגיע וירטואלית. השיר מתחיל כמו בסיפור ילדים: "מי זה? בא ושוב עולה, את הקצב מעלה?" ובהמשך – "כל אחת תרצה להרגיש את זה". 
אדריכלי הראפ משחקים בלהרכיב מילים כמו בפאזל, שיצא משהו מסוחבק בהיפ הופית מקומית, סלנג ומילים ברוח הזמן. מי מעלה את הברומטר של הקצב? זה עם האלגנט, חפתים במכופתרת, טימבאלאנד זמש, תנין על הלקוסט. "כולם בהזיות אחי, אילוז'ן, אני חד, מדויק אני מאוד פיוז'ן, מעורב בבראנז'? בא בגרדרובה ספורט אלגאנז… ה"מי זה?" מעניין את מישהו? המגלומניה ההיפ הופית של ה-360 יחד עם הסאב כבר עובדת שעות נוספות.עוד מזמור היפ הופ לכל עת, העיקר שיהיה גרוב טוב.
והנה אני חוזר לקצב של הגרסה ופותחת. ויש גרוב. לא מעבר. אותי זה, מה אגידזה כבר קצת משעמם. לא חודר ל-milieu הזה, שנשמע הפעם סתמי משהו.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. ל-1
    חבר – היומרה היא שלך, לצערי. "צריך להבין בז'אנר", אתה כותב, כאילו מדובר בז'אנר כמו ג'אז או מוסיקה קלאסית. הז'אנר הזה הפך להיות ליצן החצר של המוסיקה העכשוית. כל כך עמוס בקלישאות, אגו מנופח במיוחד ויומרה ענקית לכבוש את העולם. אבל למה להרחיק לכת. הרי בעצמך כתבת שזה אולי " שיר ההיפ הופ הכי טוב שיצא בישראל בשנתיים האחרונות". לא יכולת להבהיר את עמדתי טוב יותר.

  2. נו באמת. כדי להתיימר לכתוב על היפ הופ, צריך להבין ולהכיר, לפחות במינימום, את הז'אנר. קודם כל, ברור שאין זה מזמור לכל עת, אלא כזה שמיועד במיוחד לקיץ, למועדונים ולמכוניות. זו טעות ראשונה. השניה טמונה בעובדה שהקטע שצוטט הוא בכלל של סאבלימינל ולא שי.
    ובכלל, מה הרעיון שעומד מאחוריי הכתיבה המוגזמת, המנופחת והמלאה מעצמה הנ"ל? האין זו מגלומניה בפני עצמה?
    בוא נהיה ענייניים, אם כבר. מדובר כנראה בשיר הכי טוב שיצא בהיפ הופ הישראלי בשנתיים האחרונות, ההפקה מושחזת ומדוייקת, הראפרים במיטבם, והשירה בפזמון רק מוסיפה למעטפת של שיר היפ הופ להיטי. זו בטח לא כוס התה של כלל חובבי המוזיקה, זו גם לא המטרה. אבל אם מבקרים, בוא נהיה ענייניים. זה רק הוגן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות