תני לו

נתנאל

מילים: דינה שמחי וניסים מרי. לחן: יווני. עיבוד והפקה מוסיקלית: רביב בן מנחם
2/5

תני לו רק מה שבא לו, מבקש מישהו בגוף שלישי (מה שנקרא "צד ג'") בשביל מישהו שרוצה ככל הנראה לחזור אליה, ואילו בבית השני מופיע כבר החושק עצמו בגוף ראשון ("צד א'") שמתוודה  – אמנם טעיתי, אבל עדיין אוהב "תני לי שוב את הרגע/ אני פה משתגע". אגב מייצגו (צד ג') מציע לה לגלות מה היא חושבת עליו (מה?) אלא שלא ברור מה בדיוק היא חושבת, והאם מוכנה לתת לו "רק מה שבא לו", אחרי שהוא הוא מודה שעשה כבר טעות.
דינה שמחי וניסים מרי, האם אתם ראויים שאתעמק עד כדי כך בגבב השטחי שמסרתם לנתנאל? התשובה שלילית. ובכל זאת, מה מביאני לכך? הקלות הבלתי נסבלת שבה משחררים אצלנו טקסטים. קלות עוד יותר לא נסבלת היא השימוש נטול הקרדיט בלחנים במסווה של "לחן יווני" כדי ליצר מצהלת חאפלות עממית לרצפת החתונות. כל לחן – יש לו מלחין. אבל מה חשוב. העיק למכור עו שיר שמחות. תני לו מה שבא לו. למה מה? מה הא שווה שהיא תיתן לו לו רק מה שבא לו? 
 יש לי רק שאלה לנתנאל: אתה מאמין בשירים האלה?  קח את הקול שחנן אותך האל ותשתמש בו לשירים שיוציאו אותו (את קולך) בכבוד. תן לעצמך את הכבוד.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. מי המחונן שמתיחס לטקסט כאילו הוא עורך דין, צד א' צד ג', ולבסוף הוא כותב "האם אתם ראויי שאתעמק עד כדי כך…." אז מה עשית עד כעשיו? לא הבנתי? סבבה של שיר מתאים לתקופה הנוכחית, זה לא מעיד על אופיו של זמר או כותב, זה רק מעיד שאותו זמר מתאים את עצמו לקהל בכל זמן. ומה רע?

  2. נתנאל היקר אני מעריצה שלך ואף פעם לא ראיתי אותך ולא פניתי לעזרה .. השיר מאד יפה לדעתי ובכל זאת יש לי הארה.. לא נותנים הכול לגבר שלא מגיע לו ואי אפשר לתת ..
    ככתוב תעשה מאישה שלך מלכה ובמילא תהיה מלך..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות