ארגזים

שי גבסו והמראות

מילים ולחן: שי גבסו. הפקה מוסיקלית: עובד אפרת
5/5

"ילדים בני עשרים מתחתנים/ שוכרים אולמות, אוכל, צלם, חים/זה לא מטריד אותי/אני ארזתי כמה ארגזים בחיים שלי/ויצא לי להכיר כאלה שאורזים/פעם בכמה חודשים
ראש העיר מזמן הודיע/על חלוקה של חלומות/בתי הסוהר מלאים אדם/שמוצאים בין השורות/תשתי את הקפה שלך/ותצעקי עלי שאני לא מבין/ תגידי – המוות לא הכל בחיים"

אני שומע פעם ראשונה שי גבסו ציני-סרקסטי, שר בעוצמות כמו יש לו משהו דחוף לספר למאזינים. ואחרי ששמעתי – אני איתו במאבקו הצודק. שר על "חתונה גדולה" שהיא רצתה, שממש אינה מתאימה לו, עם ה"כסף והחיבוקים" (עושר ואושר) האורחים שהוא רחוק מהם כרחוק מזרח ממערב. מה שמביא לזרם מחשבות אפרופו התדיינות בינו ובינה ("תצעקי עלי כמה שאני לא מבין")
לא ברור אם מדובר בחתונה עתידית או בחתונה שכבר התרחשה, שהרי היא מבקשת ממנו לרכוש שלט בשביל הדלת שעליה כתוב – "כאן גרים בכייף", וגם כאן הנימה צינית, כאילו השלט אומר משהו על מציאות טובה. מה שמוביל גם לתובנה של עימות של מגמת העדריות (כולם רוכשים כאלה שלטים אופטימיים לדלת) מול התמודדות עם המציאות: "וכולם שרו בטלוויזיה הספידו את המתים/ שכחו את העוני שמתחת לקו החיים"
משהו על המוסיקה ועל שי גבסו כמבצע. גם כאן – בשורות.  יורד מאמצע הדרך של הפופ לסמטאות הרוק האותנטיים. הצלילים של להקת "המראות" מטעינים אותו. רוק פשוט, מחוספס, אנרגתי, חסר מנוחה. צליל סקסופון מקרטע שמנגן איל תלמודי. שי גבסו שמגיע ממקום אחר, קרוב יותר לבטן, ללב.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

17 תגובות

 1. יוסי ,
  תקשיב לשיר החדש של שי "נשק " ציניות במיטבה .
  שיר נוקב , מחאתי .
  איזו דרך סולל לו שי !!

 2. שיר ממש מעולה!
  ולמי שהגיב בוסר… לדעתי זאת התקדמות ענקית מהדיסקים הקודמים של גבסו. הילד מכוכב נולד כבר התבגר מאז..
  20/8 יוצא הדיסק! בהצלחה שיהיה לו

 3. יש משהו מוכר מאוד בשיר. עוד נגלה לאיזה שיר הוא דומה עד מאוד . גיבוב מילים אקראי ושוב נסיון להתהדר ברוק ובסצנה של הרוק.
  בעיני לא שר מהבטן ולא מהמקום הכואב.. הוא כותב ושר כך כי עכשיו "זה נכון" להיות רוק בדיוק כמו חברתו נינט..

 4. שיר מעולה! גבסו זמר ויוצר בחסד.
  ההפתעה היא לא השיר המוצלח אלא הביקורת המפתיעה שלך. תמיד היית נגדו ופתאום זה מוצא חן בעיניך.
  יפה, התקדמת 🙂

 5. חשבתי שהרעיון של השיר הוא שהיא נפטרה או משהו כזה, לא?
  מוזכר מוות לא פעם ולא פעמיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות