אמני ישראל שרים אריק איינשטיין

אני ואתה בפארק

פארק הירקון ת"א
3/5

ומי לא בא? לא רק אריק איינשטיין עצמו, גם שלום חנוך, יוני רכטר, יצחק קלפטר, שם טוב לוי, אבנר קנר, יהודית רביץ. איפה כל היוצרים שעבדו עם אריק? מיקי גבריאלוב היה המלחין הדומיננטי של הערב. רשימת שירים של כ-60% מלחניו. כ-30% של שלום חנוך, ובצדק כי הם שני המלחינים המרכזיים של אריק. אבל הגיע כבוד לאחרים: מה עם "דמעות של מלאכים", של יוני רכטר, "דון קישוט" של שם טוב לוי. "שביר" של קלפטר.
ערב הוקרה לאיש יקר מאוד שאוהב להיות בבית ולצפות בטלוויזיה, גם מטרה נעלה – התרמה ל"לגעת באופק" מרכז לחינוך בני נוער בסיכון, שמפעיל ארגון "פתחון לב".
הקלטתי את המופע ששודר בערוץ 10. הפרסומות,ככל הנראה, מנעו מהקהל בבית לראות את גיא בוקאטי ששר "כשתחזור", שאריק הקדיש ושר לגיא חבר, החייל הנעדר שעקבותיו אבדו באוגוסט 1997 ברמת הגולן. אריק איינשטיין הוא שביקש מגיא בוקאטי לשיר את השיר. היה חשוב לו שהשיר הזה יהיה חלק מהערב. והנה, בערב שמוקדש כולו לאריק – ערוץ 10 בוחר להעיף את השיר על חשבון פרסומות. אילו הייתי אריק – הייתי כועס. מה טוב שלפחות בפארק הגיע טון האמת של גיא בוקאטי לאלפים, כמו גם למאזינים ברדיו.
ערוץ 10 בחר  לותר גם על ארקדי דוכין, מאור כהן ופיטר רוט, עלמה זוהר עם "כמה טוב שבאת הביתה", וגם על  שלמה בר עם ביצוע חזק ל"אמא אדמה", נועם רותם – "השיר על תוכי יוסי", מיכה שיטרית – "שיר אחרי המלחמה", אפרת גוש" – "אוהב להיות בבית".
סביר להניח שאריק צפה בערוץ 10. לא יודע מה הוא חשב על הערב. אני מניח שאת הביקורת במקרה הזה ישאיר בצד.
על קצה המזלג אומר, שמעט מאוד ביצועים ששמעתי השאירו ריגוש או איזשהו זכר לערב מיוחד מוסיקלית. הייתי אומר אפילו שזה היה ערב שיגרתי עד סתמי של כיסויים לשירים המוכרים. לא "הדג נחש" עם ביצוע רגאיי פאנקי בעיבוד לכלי נשיפה של "קח לך אישה", לא ד"ר קספר עם "צא מזה", לא מוקי של "אני רואה אותך בדרך לגימנסיה", לא קורין אלאל ומיקי גבריאלוב של "היא תבוא", לא עברי לידר של "הימים הארוכים והעצובים", לא מוש בן ארי עם "למה לי לקחת ללב", לא שרית חדד עם "עוף גוזל", שהגיעה כרגיל לעשות שמייח.
כנראה האמינו שהשירים כבר יעשו את שלהם. שילכו לפניהם. שלומי שבן כרגיל ניסה לצאת מהשגרה בביצוע פסנתרני יפהפה ל"סע לאט". שלמה בר הטעין את "אימא אדמה" בעוצמות של נשמה. גם אפרת גוש הביאה משהו אנרגתי ונועז משלה ל"אוהב להיות בבית". אמילי קרפל – העניקה ל"לילה" של שלום חנוך מימד אישי יפה.
לערב לא נכתבו קטעי קישור שמכבדים את האירוע, וקוטנר אלתר משהו בין שיר לשיר. מה שהביא איזו לחלוחית רעננה לערב היו קטעי סרטי ארכיון ישנים.
כשעושים ערב הוקרה מושקע – אז למה לא ללכת על המהוקצע, לשאוף לאולטימטיבי. "אני ואתה בפארק" לא היה ערב שיחקק בזיכרון האישי והקולקטיבי. תחושה של החמצה.

אני ואתה בפארק, קטעים מערב ההצדעה של אמני ישראל לאריק איינשטיין

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

10 תגובות

  1. ל- 8 מסכימה איתך גם בקשר לתכנית וגם לזה שהפסדת שלא היית ולא ראית את גיא ששר על גיא חבר – הורסססססססס

  2. היתה הערב בגיא פינס כתבה על המופע, איזה פשלות…לא יאומן המדינה שלנו שאריק איינשטיין ביקש שיהיה שם השיר על גיא חבר ששר גיא בוקאטי ולא שידרו את זה בערוץ 10. חוצפה פשוט חוצפה, ושרית חדד שינתה את המילים של השיר ללא הסכמתו. אבל נראה שהיה מופע מעולה ממש. הפסדתי…

  3. לדעתי: קוטנר הציל את הערב, מנחה הכי נכון לכזה ארוע, יודע על מה הוא מדבר ויש לו את הרקע הנכון. נגנים מעולים, היו זמרים שלא ממש שלטו בחומר, כאילו לא ממש למדו את השיר. גיא בוקאטי שנבחר להיות בתמונה הראשית הרשים אותי מאד, שמעתי את השם קודם וידעתי שהוא גיטריסט מהטובים ביותר אבל לראשונה…(נעים מאד) זמר מעולה ופרפורמר עוצמתי. למה כל כך הרבה ביקורת יש בנו? היה טוב בסך הכל וטוב שהיה. ותודה לאיינשטיין על היצירה המופלאה. ולאנשים שהרימו ערב כזה, תפרגנו קצת…שלומי שבן, אפרת גוש, מוש בן ארי, ירמי קפלן, שרית חדד, ארקדי דוכין, כל הכבוד!!!

  4. בוקאטי תותח, גיטרה כמו של הגדולים הוא ענק, איזה שיר עצוב מסכנה האמא הזאת, גם סינגולדה ניגן חזק אבל לא אותה עוצמה הבוקאטי יש לו נשמה ומוזיקאי חבל על הזמן כותב שירים מלחין מפיק על, עובד עם הגדולים, אני מכיר אותו ילד ניגן קלאסי כמו מטורף, הוא לא צעיר כל כך רק ניראה, כל הכבוד. גיטרה לא הייתה כל כך בערב הזה, למה בישראל לא אוהבים גיטרה??? נגנו כבר !

  5. הופעה מאוד מרגשת, סוף סוף אריק איינשטין האגדה של ארצנו, אני אהבתי את מוש בן ארי את עברי ממש לא, עלמה זהר מקסימה אמלי קרפל יפה כל כך וחמודה עם קול יפה, קורין אל אל, היו הרבה טובים. ערוץ 10, מי רואה אותם בכלל? ההורים של? למה לא שידרו ב 24?

  6. מופע מרגש גיא בוקאטי היה מעולה ואיזה כיף לו שאריק איינשטיין עובד איתו, האמת שאפשר להבין את אינשטיין, הוא באמת רמה אחרת כמו שנאמר כאן. אני נהנתי מעוד כמה, ירמי קפלן היה מצויין, אפרת גוש, עברי לידר תמיד טוב, ארקדי דוכין, הייתה הופעה כייפית מאד. שיעשו עוד…

  7. מסכימה לכל מילה, לא הכרתי אותו קודם, הוא באמת רמה אחרת גם נראה סווווווף. אני אהבתי גם את אפרת גוש וגם את מאור כהן. בושה לערוץ עשר.

  8. בוקאטי פשוט ברמה אחרת, עולמי ! סולו גיטרה בפתיחת השיר השאיר אותי המום, שירה מקצועית עמוקה, קול מדהים ורצינות מוזיקלית, עומק עומק עומק. קחו דוגמא. שבן אף הוא אמן רציני אם כי יותר בכיון משעשע מאשר מרגש אך נהנתי ממנו מאד. לא שידרו ב 10 מה מפתיע, העיקר הפרסומות…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות