מיטב הפולקלור הקלאסי הרוסי

בללייקה

הליקון
3.5/5

עוד פעם מקהלת הצבא האדום ב"קלינקה"? אבל כשעורכים אוסף כזה עם כול השלאגרים הרוסיים, אי אפשר בלי הגברים של הצבא האדום. הם ישירו גם "לבלבו אגס וגם תפוח" הלא הוא "קטיושה" ואת הקטע המלהיב "סמוגלנקה" ואיך אפשר בלי "פתיתי שלג" ו"ארץ האחו".
22   קטעים ממצים את חוויית השירה הרוסית הפופולארית. פרט למקהלת הצבא האדום, שרים טריו רליקט את מה שמוכר אצלנו כ"כול גל נושא מזכרת" (נשמע קצת אחרת). ניקולב גיאורוב מפעיל בס אופראי אדיר כדי לשיר "אוצ’צורנייה" ("עיניים שחורות"). יגיעו גם מקהלת דון קוזאק, התזמורת של אוסיפוב, אנסמבל פסטיבל מוסקבה. המתרפקים על שירי תנועות הנוער, ריקודי עם, מוסיקה רוסית – רוב משאלותיכם ייענו באוסף הנוסטלגי-אותנטי הזה.
שירים:
לילות מוסקבה, קלינקה, קטיושה ("לבלבו אגס וגם תפוח"), טריקה ("לי כל גל נושא מזכרת"), עינים שחורות, סמוגלנקה, בזריחה, פתיתי שלג, עץ האורן, ארץ האחו, קמרינסקייה, שתי גיטרות, ביער החשוך, בחורים, התירו הסוסים, ריקוד לירי, סטנקה רזין, פסגות ההרים של מנצ'וריה, דרכים, היו ימים חבר, רומנסה מתוך הסרט "מייטל", שיר מלחי הוולגה, שירה של לארה  מתוך הסרט
"דר זיוואגו".

Balalaika

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. אתמול צפיתי במקהלת הצבא האדום האודיטוריום בחיפה.
    ההופעה מעולה, אנרגטית, מדויקת וקולחת אך לצערי, נעשה ניסיון לשלב את זמרי העבר דודו פישר וירדנה ארזי במופע. שני האמנים כבר אינם במיטבם, לצערי, מאמציהם הפאטטים להשתלב במוזיקה
    הולידו זיופים צורמים (בעיקר דודו פישר) וגרמו חוסר נוחות לקהל. טוב יעשו מארגני המופע אם יפטרו את המאזינים בהצגות הבאות מן המבוכה שחווינו .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות