"ההבטחות הגדולות" של אן.אם.סי יונייטד הד-ארצי

שתיים

רידינג 3
4/5

ליאת בנטוב ענבל סמדר – גיטרות אקוסטיות. כלי הקשה: אביעד בן-יהודה.

גבירותי ורבותי: שתיים! מה זה? ניחשתם נכון: אחת ועוד אחת. שני כסאות, שתי גיטרות. צליל ועוד צליל. קול ועוד קול. הרמוניה נשית. אודי אניס, איש ה-A&R של אן.אם.סי יונייטד מחפש מילים להסביר מה מהות האוצר שנמצא. תיכף ומיד הן יציגו את מרכולתן.
הצמד ענבל סמדר וליאת בנטוב כתבו והלחינו את כל שירי אלבום הבכורה שלהן. השילוב יצר צבע מיוחד. לפני כשנה הצטרף לתהליך היצירה ניר אוורבוך, שהפיק מוסיקלית את האלבום והוסיף את המימד שלו לשירים.
אחד השירים אותו השתיים מבצעות  בהופעות הוא "אני גרה מול המים" אותו הלחינה ענבל למילותיו של יוסי בנאי. המוכר בביצוע של ריטה. ריטה הזמינה את "שתיים" להשתתף בהקלטות השיר לאלבומה האחרון "רמזים", והן ליוו אותה בקולות ובגיטרות אקוסטיות וביצעו יחד את השיר במספר הופעות.
אחרי הסינגל הראשון "עוד מעט", שמענו במופע הפרזנטציה שני שירים חדשים – "סוגרת את השמש" ו"שש ורבע", שמשלימים תמונה של צמד פולק אקוסטי מיוחד ומקורי מבחינה מלודית והרמונית, אמצע הדרך של שירי איכות קליטים, עיבודים יפים, צלילים חדשים ורעננים.
"שש ורבע": צליל אקוסטי פותח שיר אישי על התרחשות ביחסים בינה לבין עצמה, על רקע אכזבה. מי שרוצה לטפס אבל חוששת לרדת. במילא הוא לא יישאר איתה, והיא תישאר לבד, מעדיפה לחיות בהרגליה הישנים, ללמד את הלב לשמוח. ענבל וליאת שרות במקצב ואלס על שרידות, מציאות ש"אינה נסדקת" "אין לי חופשות מעצמי/ הלב מחפש אהבה שורדת". שיר של תחושת עצבות מתוקה מתנגן באווירה מאוד לא דרמטית, הטונים של השתיים מרככים כל כך שהשיר נשאר ברמה של נעימות מלטפת ומפייסת.
האם אני מזהה בפתיחה של "סוגרת את השמש" את הפתיחה של "לוסי בשמיים עם כוכבים"? שירה חרישית. סוגרת השמש מצד אחד – שלא יראו בה אור, מצד שני איתו היא מרגישה הכי יפה, הכי כובשת, איתו היא האור-חום-שקט-אושר. מנגינה יפה, שירה מאופקת, ובהילוך שני – קצב מידטמפו יפה. הרמוניה יפה. שיר שמגיע מאהבה אמתית, שאינה מתחשבת במה שרואים-חושבים בסביבתה. השילוב בין הקולות מוליד צליל מלטף-רוגע-מחבק.

שתיים – השירים
ראיון

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות