ההופעה

Why

מועדון בארבי ת"א
4/5

הרכב: יוני וולף – הקשה, קלידים, גיטרות, ג'וסיה וולף – תופים, הקשה, קלידים, גיטרה, דאג מקדרמיד – קלידים, אוסטין בראון – באס.

צפוף היה ב"בארבי". אנחנו ב-Why?. לפי כמות הקהל, יש ל- Why? יותר מעריצים מאשר M83 שהופיע במקום כשבועיים לפני כן. זה נראה כמו הגשמת החלום הרטוב של חובבי האינדי המקומיים.
איך ומדוע? איך מגיע קהל נלהב כזה למופע אינדי רוק? מה-זה מכירים את החומר. מריעים בתחילת כל שיר. וזו אינה להקה איזי ליסנינג.
האמת היא שאני נוסע בדרכים עם Why? מתי? בשעות שאני חוזר מהופעות. רדיו מכוון על גל"צ. שמעתי אותם בתוכנית "הקצה" אצל קוואמי ונדב רביד, שמבטיחים כבר כמה שבועות הופעה פרטית באולפן שלהם. את ההופעה הזו פספסתי, אבל הבנתי שזה קרה – הגיעו לאולפן ביפו והרביצו כמה שירים בלייב כמו "These Few Presidents" ו"Hollows".
קיבלנו כמעט הכל בבארבי. אני רואה אנשים שרים. הם מבינים על מה? על הבמה ג'ונתן יוני וולף מנסר את האוויר בקול מאונפף. וולף כבר הופיע בישראל בשנת 2002, אז היה חבר בהרכב האלטרנטיבי "cLOUDDEAD
לא. עדיין לא מדבר עברית שוטפת, אם בכלל, אבל אתם יכולים לשאול אותו על משפחה יהודית ומי היה היום, אם אבא שלו לא היה רב בבית כנסת.
אחיו ג'וסיה וולף שעל ההקשה (נ ה ד ר) מעריץ של המוסקה של טלוניוס מונק, וגם דאג מקדרמיד שעל הקלידים שאיתו ניגן בצעירותו קאברים לסטיב מילר בנד ואוסטין בראון שזכה לחיבוק ארוך של יוני באמצע המופע – שהיה על סף דמעות. (מה קרה שם?)
הגדירו אותם גם כסוג של היפ הופ. Why? היא גם סוג היפ הופ. יוני וולף חורז מילים גם באוריינטציה היפ-הופית. מדגיש את החרוז גם באינטונציה. אבל להגדיר את Why? היפ הופ – ממש לא. Indie Rock – נלך על זה. שמעתי לפני הבארבי את Alopecia, עטור השבחים, אז הייתי מוסיף גם אונגרד רוק. זהו. לא עוד הגדרות.
מה שמענו? Why? מנסה להגיע בשירים שלה לבלתי מושג. מעין ניסיון ביזארי להבין מהויות ע"י התבוננות בעין בלתי מזוינת על הפרטים הקטנים סביבנו. יוני נותן קרדיט לדמיון של המאזין. בניגוד לראפ מצוי – האוכל לא מוגש עם כפית לפה. לפי יוני וולף, לא תמיד מוזיקה חייבת לתת הכל, אלא להשאיר משהו לחשיבה היצירתית.

Why? היא הרבה השפעות שמתנקזות לטקסטים האלה שנשמעים מוזרים, שנוגעים בפרטים בזווית ראיה מאוד מיוחדת. המוסיקה רבת סתירות – קשה וגם קליטה, וולגארית ואינטליגנטית – סתירות שאינן הופכות אותה לדבר הבא בגלגל"צ. היא תמשיך להתנגן בלילות הקיץ והחורף ב"הקצה" (Eskimo snow בדרך) מה שבכל זאת מעורר תקווה: יש למוסיקה הזו אוהדים בארץ שבה הכוכב נולד הבא כנראה לא יעריץ את יוני וולף.

שירים

mr 5th
the vowels
good friday
prestide 'nts
sad assassian
fale saddles
sand dollars
gnashville
waterfalls
gemini
500 fulernails
yo yo bye bye
rubber traits
hollows
sky for shoeing horses
by torpedo or crowned]
simones dilema

Why קטעים מההופעה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות