מסיבת עיתונאים

סוזן וגה

תל-אביב
0/5

סוזן וגה היא אישה טובת מראה מניו-יורק, שמוכנה לענות על שאלות יותר מאשר העיתונאים רוצים לשאול.
סדרו לה  ברגע האחרון שתי הופעות בהיכל התרבות זו אחר זו. שש וחצי ומיד אחריה בתשע. לא. זה לא רגיל מבחינתה. הפעם האחרונה שהיא עשתה את זה היה משהו בסביבות 1986. אבל לאסירבה. אפילו מחמיא. היא תנסה לעשות שינויים קלים כדי שמי שקנה כרטיסים לשתי ההופעות לא ישתעמם. איך עומדים בקצב של שתי הופעות בערב? ישנים קצת יותר.
יוצרת זמרת, סינגרסונגרייטרית שהשירים שלה עם תרגום של רגשות למילים רבות דמיון, ויזואליות, מטפורות מופלאות, ייחודיות.
היא חגגה לפני שבוע חמישים עגול, בהופעת אורח מיוחדת אצל ליאונרד כהן. לא. הוא לא הקדיש לה את "סוזן". אל תשכחו, היא מחייכת, אחרי הכל סוזן היא האימא של ילדיו…
הגיל? כשהיא חושבת על מותו של מייקל ג'קסון, שגדול ממנה בכמה חודשים, אז הנה זה מטריד. מצד שני, היא תביא את הדוגמה של ליאונרד כהן, בן שבעים וארבע במצב מעולה. במבט לאחור, פעם גיל חמישים נראה אישה זקנה. היום היא מרגישה ממש לא ככה. להיפך: אחרי סדרת גירושים, נישואים לשני בעלים יהודים (כן, היא תפגוש את משפחתו של האקס בתל-אביב, בהופעה הקודמת ב-1999, היא התארחה אצל בקיבוץ), וגה מרגישה שהגיעה אל נחלה יציבה. החיים מחייכים אליה. היא מנסה לשמור על כושר. יוגה וכל זה. "לא חשוב בת כמה אני. כשהייתי צעירה הרגשתי זקנה, ועכשיו כשאני זקנה, אני מרגישה צעירה בפנים"
אל תלחצו עליה עם אלבום חדש. הוא יצא איפשהו בשנה הבאה. היא מודה שתהליך הכתיבה נעשה קשה יותר משנה לשנה. ההתבגרות מציבה רף גבוה. עושה אותה יותר בררנית. בינתיים היא מדברת על הפרויקט האקוסטי, הקלטת קטלוג של כ-60 שירים מ-25 שנות קריירה בהפקה אקוסטית למהדרין. המיוחד: כל השירים יכנסו לאתר האינטרנט שלה, וכל מי שירצה יוכל לקחת שירים ולעשות רמיקסים. רעיון  מדהים.
עיתונאים כרגיל אוהבים שכוכבים אומרים משהו מגניב או מעצבן על ישראל. סוזן וגה יודעת להחליק את התשובה. היא מרגישה וונדרפול כאן. אפילו לא שבריר של הצהרה בעלת גוון פוליטי.  טוב מאוד. לא חייבים כותרת.
לכתוב עוד ספר? היא חושבת על זה בחמש השנים האחרונות. מדגדג לה. בינתיים, לוח הזמנים  אינו לא מאפשר לה לקחת זמן ולשבת בבית. אז אולי היא תאסוף את סדרת המאמרים שכתבה בשנים האחרונות לניו-יורק טיימס, ביניהם אחד על בוב דילן – ותקבץ אותם לספר.
האם התעייפה לשיר את "לוקה" בהופעות? – ממש לא. זה כמו שאתה תמיד נלהב לאכול את ארוחת הבוקר שלך. ההנאה שלה היא ההנאה של הקהל. גם להיפך.  אז יאללה, תני דגימה ל"ארוחת הבוקר". והיא נותנת.  בתיאבון. (צפו בוידאו)

אלבומים

"Suzanne Vega" (1985)

"Days Of Open Hand" (1990)
"99.9F" (1992)
"Nine Objects Of Desire" (1996)
"Songs In Red And Gray" (2001)
"Beauty & Crime" (2007)

 סוזן וגה – ההופעה בהיכל התרבות

סוזן וגה – מסיבת עיתונאים

Suzanne Vega Press Conference in Tel Aviv July 2009

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות