מדברים

נינט טייב

מילים נינט טייב, לחן נינט טייב, ברוך בן יצחק, מרק לזר
4/5

נינט מול עצמה במראה, מול העולם הרע שמנגד. מה הקשר? האם העולם הצבוע והמזויף הוא שגורם לה לרצות להשתנות או שמשתק אותה?

"רוצה לרגע להיות מישהו אחר/ בלי לנסות להבין את העולם". מצד שני היא מבינה מה קורה ויש אפילו ביקורת על העולם: אנשים לא באמת יודעים/מהי משמעות מילה/הם מבקשים/להשמע חדי לשון/יודעי דבר/שמבינים/ומדברים ומדברים ומדברים ומדברים/כדי למלא את החלל לברוח מעצמם/לברוח מאמת"

בואו נפתור את זה ככה: את אופיים של האנשים בעולם הזה לא ניתן לשנות. האם היא תוכל להשתנות? והנה, גם כאן, הכל יישאר כמו שהיה: "אבל במקום לדבר/אני בורחת/מעצמי/בורחת מאמת/לפעמים מכמה/אני מעדיפה לשתוק/אני מעדיפה לשתוק". מדוע תעדיף לשתוק? לברוח מעצמה? בשיר אין תשובה.

נינט כבר יוצאת מאיזושהי עמדה של אני מול העולם. היא הסובלת המשותקת מול אנשים שמדברים ומדברים כדי לברוח מעצמם, מהאמת.  היא פה והם שם. הריחוק עצום. הניגודים ברורים. אבל השקוף, הפשטני מבצבץ.

נדמה לי שבפועל נינט כן מגשימה את השינוי – ולפי השירים היא מנסה לא לברוח מעצמה, אבל מוטב היה שלא תהפוך את תהפוכות חייה האומנותיים למלודרמה, בטח לא טרגדיה, וכאן יש תחושה מסויימת של – תראו אותי, קורבן מול עולם מחורבן.

השיר מונולוג מלנכולי בלחן נוגה יפה, טון (לעיתים סרקסטי) ועיבוד שמעצימים את תחושת הצער שבהעדפת השתיקה. לחן שמאפשר לנינט לבטא תחושות.  והתחושות – אמיתיות.

 

 

איך אני שוב נופלת לשם

מסתכלת במראה

אותו פרצוף ולפעמים

רוצה להיות לרגע מישהו אחר

בלי לנסות ולהבין את העולם

להיות טיפשה

ורק להיות

 

אבל במקום לדבר

אני בורחת מעצמי

בורחת מאמת

לפעמים מכמה

אני מעדיפה לשתוק

אני מעדיפה לשתוק

 

אנשים לא באמת יודעים

מהי משמעות מילה

הם מבקשים להשמע חדי לשון

יודעי דבר

שמבינים

ומדברים ומדברים ומדברים ומדברים

 

כדי למלא את החלל לברוח מעצמם

לברוח מאמת

לפעמים מכמה

אבל אני מעדיפה לשתוק

אני מעדיפה לשתוק

אני מעדיפה לשתוק

אני מעדיפה לשתוק

 

אני מעדיפה לשתוק

אני מעדיפה לשתוק

 

 

 

עיבודים והפקה מוסיקלית ברוך בן יצחק, מרק לזר, נינט טייב

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

26 תגובות

 1. השיר הזה מתנגן אצלי ללא הרף וכן אני מהפלצנים ש"מבינים במוזיקה". הסאונד החולמני של רוקפור ביחד עם הקול המלטף/מחוספס של נינט בשילוב של טקסט אמיתי נוגע ואמיץ מייצר את אחד השירים היותר יפים ששמעתי בשנים האחרונות ולא רק בארץ.
  אני לא מצליח להגדיר את התחושה אבל יש בשיר משהו שגורם לריחוף נעים .
  לכל הילדות הפרחות שחושבות שבגלל שבחורה שבאה שהפרפיריה לא יכולה לייצר איכות אל תבכו על השד העדתי אחר כך. מה קרה יש לבחורה סגנון אחר. סחתיין עלייך נינט!

 2. נינט היקרה, צר לי לומר לך שזה לא הולם את מה שאנו רואים- זה לא נשמע אמין, קשה לנו להאמין לך וחבל,
  כל כך כשרונית ויפה אבל צריכה להתבגר ולבנות אישיות, אל תתייאשי נינט , זה עוד יבוא.
  קראו את שפתיי… בקרוב יימאס לך מהרוק ההזוי הזה, זה יותר מידי מיוחד, אוונגרד.. זה לא משתלב עם האישיות שלך. שנה טובה עם עשיה מהנה יותר.

 3. האמת היא שתמיד אהבתי את הקול של נינט אבל ההרגשה שהיא מזוייפת הרסה לי את הכיף בלשמוע אותה.
  הרושם שהיא עשתה עליי הוא שהיא "פרחה" שמנסה להפוך את עצמה לקונצנזוס או לרוקיסטית כשהיא לא כזאת בפועל. אין ספק שהיא מוכשרת מאוד אבל משהו בה פשוט גרם לי לא לאהוב אותה.

  ולמרות זאת אני חייבת לציין שזה שיר יפייפה והשיר הכי יפה שלה. אני לא יכולה להפסיק לשמוע אותו ולשם שינוי אני לא שופטת אותה אלא מקשיבה למילים ומבדילה אותן מחייה של נינט, למרות שאני בטוחה שזו לא הייתה כוונת המשורר 🙂
  אני חושבת שהיא עשתה טעויות בדרך לפסגה והטעות העיקרית שלה הייתה היא לא התמקדה במוזיקה אלא בפרסומות, טלויזיה וקרחות לפני שהיא בכלל הוציאה חומר משלה. זה הפך אותה למסחרית מדי ולמישהי שמייצגת משהו שאנשים שמבינים במוזיקה מתביישים להגיד שהם אוהבים.

  כנראה שעל טעויות משלמים…
  מקווה שתמשיך בדרך הזו, והעבודה עם שלום חנוך , אביב גפן ורוקפור לא תעזור, בעיני זה רק גורע ממנה.

 4. נינט, תמשיכי בצעדי ענק עם מה שאת עושה!!
  זה פשוט יפה! 🙂
  השינוי שלך מדהים !

 5. השיר פשוט מדהים.טוב יותר מקודמו לדעתי. כ'כ מכורה לו.
  ראיתי פה מין דעות על מה שניהיה בגלגל'צ' …
  לדעתי מאז שגלגץ התחיל לשים מזרחית בו,הוא הוריד ת'רמה של התחנה לתחתית.
  אפילו המורות שלי דיברו על זה בשיעורXD הן אשכרה כבר בקושי שומעות את התחנה בגלל המזרחית.

 6. ל-17 ו-18 בגלגלצ יושבים ילדים בני 18 עד 25 ומחליטים מה טוב ומה לא טוב.

  לצערי הרב מי שיושב בפלייליסט הם ילדים ששמעו בבית סגנון מוזיקה מסויים ולא פתוחים לשמוע כל דבר.

  בנוסף כל עניין הפלייליסט הזה, זה כמו לעשות סלקציה בכניסה למסעדה או למועדון לפי דת או יופי… תחשבו על זה.

  אתם בטח אומרים עכשיו "מה אי אפשר להשמיע הכל", כן אפשר, אם מישהו הוציא משהו והשקיע את מיטב כספו, כנראה שיש מי שיואהב את זה ואם לא זה ישקע לבד. כי בסוף רק הטוב מצליח. כמו בכל תחום. אם זה טוב הקהל שופט!! אם זה רע זה עובר מן העולם.

  מי הם הילדים האלה שישפטו זמרים ששרים 20 ו-30 שנה ויחליטו שהם לא ראויים?
  בושה בושה בושה

  לפחות שבפלייליסט ישבו אנשים מגוונים, מבחינת טעמים, גילאים ועדות.

  אבל האמת!! גלגלצ כבר לא פונקציה.

 7. ל – 17 – אבל פה בדיוק הבעיה. הכעס או הדרישה לשינוי לא צריכים להיות מופנים לנינט עצמה אלא למערכת. למקבלי ההחלטות בפלייליסט של גלגלצ, לטדי הפקות, לחברות תקליטים שבוחרים מה "משתלם" להוציא ולאו דווקא מה איכותי…ואלו רק הדוגמאות. נינט לא צריכה לסבול ממה שהיא אמורה לייצג בעיני כולם או "לשלם" על זה שהיא מפורסמת בעקבות תוכנית טלויזיה ובגלל זה מקבלת קרדיט מראש והזדמנות להשמיע. ברור שיש אמנים טובים ורבים שנאבקים להשמעה והכרה ועושים דרך מפרכת כדי להגיע למאית מההכרה שנינט זוכה לה. אבל מן הסתם ככה זה בעולמנו. עולם המוזיקה הוא עולם קשה. כמו עולמות אחרים. לא כולם יזכו או יוכלו להשמיע את כשרונם, טוב ככל שיהיה, בפני קהל גדול או בסדר גודל ארצי מהרבה מאד סיבות. מעטים הם הזוכים להגיע לזה ונכון שאנו מפספסים אנשים מוכשרים לא פחות ואף יותר. דרכו של עולם. וצריך להילחם לשינוי ולא לוותר. אבל זה לא צריך להיות על גבה של נינט והיא אינה אשמה בכך שהיא זוכה ליחס מועדף (שאגב זה לאו דווקא נכון כיום)

 8. 16, אפשר היה להיות סלחנים וסבלניים. זה לא מסתדר עם מה שנינט מייצגת – כאשר רשימת האומנים החסומה לכניסה בגלגל"צ הולכת ומתארכת נינט נכנסת ולא משנה איזה תוצר היא מביאה. היא הכוכבת שלהם מאז ומעולם.. על שום מה ולמה? לכן אי אפשר להיות סלחנים וסבלניים. ראו כאן את רשימת הסינגלים שמר חרסונסקי מבקר ותראו כמה שירים חדשים הוצאו שלא מקבלים שום הזדמנות בגלגל"צ..
  ברשימה יש סינגלים מעולים של זמרים ויוצרים מעולים מוכרים יותר ומוכרים פחות ואלמונים. רמת הטקסטים והלחנים גבוהה בהרבה ממה שנינט מביאה בשני השירים האחרונים שלה. רק שהיא מקבלת את הבמה והם לא. לכן לא ניתן להיות סבלניים וסובלניים כלפיה. אם תקבל יחס זהה כמו לאחרים אין ספק שהיחס כלפיה מצד מבקריה והקהל היה אחר.

 9. אני מלווה את נינט כבר שנים. לעיתים מקרוב יותר ולעיתים מרחוק. המצב הנתון הוא שהיא עומדת לביקורת על כל דבר קטן שהיא עושה או אומרת. מצד אחד משליכים עליה את כל יהבנו – שהיא אומנית גדולה מאד, בראש רשימות המוזיקה, הרכילות, הטלנובלות, הפסטיגלים וכו' וכו'…מאידך אוהבים לבקר כל דבר קטן ולהגיד כמה זה לא נכון, כמה זה לא אומנות, כמה זה לא מוזיקה. ובתוך כל זה אנחנו שוכחים את נינט האדם. בחורה צעירה שנמצאת רק בתחילת הצמיחה וההתפתחות שלה כאמנית וזמרת. שרק עכשיו מוציאה שירים ראשונים שכתבה והלחינה(למעט פה ושם) ושיש לה עוד דרך ארוכה מאד של התחבטויות עצמיות, של התפתחות,של התבגרות, של גדילה מוזיקלית, של השתפרות ומיצוי היכולות. היא בדרך הנכונה. היא עושה את מה שצריך ואני בטוחה שהיא עוד תגיע לשיאים חדשים. הטקסטים שלה באים מתוך הנשמה. דרך הביטוי שלהם עוד ישתנה, לטוב או לרע. אז תהיו קצת מפרגנים וקצת סלחניים ותנסו להינות מהטוב שיש כרגע ומהטוב שעוד יגיע ותנסו להבין איפה את השלב בו היא נמצאת בחייה ותיהנו יחד איתה מהדרך…..

 10. נינט, אני עד היום מנסה להבין מה קרה לך ולמה, למה לעזאזל בחרת בכיוון של מוזיקה סטייל מרינה מקסימיליאן בלומין ואפרת גוש…יש לך ול נדיר ואדיר, ואת פשוט לא משתמשת בו.
  אחרי כל השנים שאני עוקבת אחרייך, אני פשוט מאוכזבת. חבל שאת לא ממצה את היכולות הווקאליות שלך, חבל שאת בוחרת ללכת בכיוון שנשמע כמו נערה מתבגרת שרוצה למרוד בהורים שלה.
  האמיני לי נינט, הכל נאמר בכנות..אני ממש לא מבקשת להישמע חדת לשון..או יודעת דבר..פשוט בדיוק ככה נשמעים לי השירים החדשים שלך.
  חבל נינט, חבל…

 11. 12,13 … צודקים לחלוטין – לא היה ולא יהיה כנינט. סוף סוף קמה למדינת ישראל גואלת המוזיקה שתלמד את תחנות הרדיו מוזיקה טובה מהי. היא תרגיל את הרדיו. היא הפורצת הגדולה בתחום המוזיקה מאז קום המדינה.
  עד היום באמת לא היה כאן אף מוזיקאי או זמר או זמרת אמיתי וגדולים כנינט. כל המוזיקה בשישים השנה האחרונה הם רק קדימון לבואה של המלכה הבלתי מעורערת נינט..היא תרגיל את הרדיו למוזיקה פורצת גבולות ייחודית שלא היה כמותה בישראל ואולי בעולם כולו.

  ככה אתם נשמעים ונראים.די להתנשאות….

 12. אני לא מתכוונת להלאות את עצמי בהסברים על השיר המדהים הזה.

  הורגלתם לכל הקיטש הדביק מבית דור דניאל, יאיר זיו, קרן פלס ושות' – אין פלא שאתם לא מצליחים לזהות מוזיקה טובה.

 13. ל-11.

  אני חושבת שאת לא הבנת את כוונתי ואולי אפילו את כוונת המשורר(ת).
  השיר בא כדי להביע מחאה מסויימת נגד אנשים אשר מעבירים ביקורת על כל צעד ושעל, מלכלכים, עוקצים ופשוט "מדברים מדברים ומדברים" – בדיוק כמו חצי מהתגובות פה שבכלל לא מתייחסות לשיר כיצירה מוזיקלית אלא כעמוד רכילות בפנאי פלוס.
  פשוט מגוחך שאנשים סוגרים איתה חשבון על "טעויות" הקריירה שלה (כאילו שהיא עשתה משהו אישי פה למישהו) או סתם מוציאים עליה תיסכול.

  אגב, אני ממש לא מעריצה שלה.
  סתם מציק לי בעיניים כל הרוע שנשפך על הבחורה הזאת.

 14. 9 ו-10 – אם אתם מתלוננים למה כותבים על נינט והחיים שלה, אז באמת אתם לא מבינים את שני השירים האחרונים שלה.. דווקא המעריצים שלה לא מבינים שהיא כותבת על החיים שלה? והיות והשירים הם אישיים אין ספק שיש מקום לבקר אותם בהתייחס לנינט האדם ולאדם המוצג בתקשורת כפי שהיא בחרה להציג את עצמה. (כידוע כל חייו של האדם הם בחירותיו שלו) . אי אפשר לנתק.. כששרה בכוכב באמת לא היה קשר בין השירים לחייה. אבל עכשיו? דווקא המעריצים צריכים להבין שזה מה שהיא מרגישה במיוחד שכתבה המילים. מסנגרת על זכותה של נינט לכתוב על עצמה ולעמוד לביקורת בזכות עצמה בפני המעריצים שלה.. ימים טובים

 15. אתם כל כך מעייפים. פשוט מאסתי בכל המלעיזים חסרי הרגש וההיגיון הבריא.
  כל פלוני אלמוני חש עצמו פסיכולוג יודע דבר שיכול לנתח את אישיותה של נינט ואת חייה האישיים.
  כי הרי למה שלנינט יהיה רע? החיים שלה פשוט מושלמים.
  לבכות, אתם מרשים לה? כי לפי רף הסטדנרטים שהצבתם לה היא תמיד חייבת להיות על סטאטוס "מאושרת".
  בולשיט אחד גדול.
  אתם בכלל קוראים את ההודעות שלכם לפני שאתם לוחצים על ה"שלח"?

  אני מעדיפה שיר מחאה מהסוג הזה ולא עוד שירי אהבה מלוקקים סטייל הראל סקעת.

 16. אתם לא אמורים להגיב על חיי הזמרת מה זה מעניין אותכם ולמה אתם מבקרים אותה?
  תבקרו את השיר

  אהבתי את השיר נינט בדרך הנכונה מחכה לאלבום.

 17. מה קורה לנינט? כל כך רע לה, אפשר לחשוב שלא עשתה מיליונים.. אפשר לחשוב שמישהו הכריח אותה, אפשר לחשוב שלא הזמינה את הפרובקציות והפאפרצי ביוזמתה.. אפשר לחשוב שלא סיפקה כותרות פרובקטיביות בכוונה.. נשבעת לכם היא נשמעת כמו האומן המיוסר ביותר בארץ וכולה מותג שיווקי של טדי הפקות, צפוניבוני לחלוטין כולל כל הווית חייה אז אני לא מבינה מה רע לה כל כך? שמדברים עליה? היא עושה את זה בכוונה ואחרי זה מיללת ומתיסרת? לא מאמינה לה בשיט.. הזיוף הגדול ביותר בתעשיית המוזיקה .. בדיוק כמו שהוגדרה בזמנו כהולגרמה שצריך למלא אותה בתוכן – עכשיו זה התוכן המיוסר, מחר זה הפרסומת ל-XYZ תמורת מליון שקל והכל בא אל מקומו בשלום.
  המילים מזעזעות ותת רמה ..שוב עיבוד של רוקפור שעושה עבורה את העבודה.

 18. מה לעשות אמן לא כותב בדרך כלל על הדברים השמחים שלו. וכן זה שיר מאוד טעון וזה המ שיפה בו.

  ל-2, איך אפשר להגיד על שיר כזה חד-גווני? את כנראה לא יודעת מה את מדברת

 19.  תאמת יפה כמו הנגב.בשביל אחת שלמדה גיטרה בשנה וכבר יודעת להלחין שירים ,לא רק עם האקורדים C ,D,A ‎ זה כישרון ענק כל הכבוד נינט מחכים לדיסק.

 20. למשמע השירים של נינט אפשר לחשוב שעברה שואה קטנה. היא סובלת, קשה לה, רע לה, מקשים עליה ורודפים אותה. גב' נינה, לעצום עיניים ליודה ולחבוש כיפה כתומה קצת משפיע על העניין בכלל.. תגידי יפה תודה לדודה טמירה ותהיי מה שאת הכי טובה בו, כוכבת במדורי הצהוב.
  והכי חשוב! תשתקי קצת..

 21. מאוד יפה!
  נינט מוכשרת מתמיד מוציאה עוד סינגל ממכר!
  אהבתי, התמכרתי, התרגשתי נסחפתי!
  וכו' וכו'…
  היא מדהימה!! 🙂

 22. אם זאת יצירת חייה של נינט, נינט בצרות גדולות.

  מונוטוני, חד גווני ומשעמם כמו הנגב..

  והמילים, אלליי! המילים…

 23. נינט היום הוציאה לרדיו את יצירת חייה. ולא,אני לא מגזימה. הכל כל כך יפה,נוגה,שובה לב,מרגש ואמיתי מאוד.אם אנשים יפרשו את השיר בצורה הנכונה,הוא יהפוך לקלאסיקה,ושוב אני לא מגזימה.
  נינט מאוד מוכשרת ומוצלחת. האלבום שלה הולך להיות משהו אדיר.

  הפירוש של השיר בעיני מאוד מובן.
  נינט מצליחה להעביר את הרגש שהיא שופכת שם גם אלי.זה כיף להרגיש את זה מבין כל מה שמסתובב ברדיו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות