תתעורר

לילה מלקוס

מילים: יוסי גיספאן לחן: קיקה סנטאנדר. עיבוד והפקה מוסיקלית: תמיר צור
2/5

עד כה, לילה מלקוס זוהתה אצלי, ואני מעריך שלא רק אצלי, כזמרת של קצב דרום אמריקני בידורי, שלקוחותיו הסתמנו כמשהו בין ועדי עובדים שיצאו לנפוש באילת ובים המלח ובין צרכני שמחות סוג משהו. ממש אין לי שום דבר נגד. גם למוצרים מבוקשים צריכים ספקים מקצוענים. זמרת עם sex appeal, זזה טוב, משדרת שמחת חיים. מה רע. לא רע.
אבל הנה בא סינגל ראשון מתוך אלבום חדש ועורר סקרנות: האם לילה מלקוס תנטוש את רחבת ועדי העובדים למען גוון את תעודת הזהות האומנותית שלה? משהו אישי יותר שמגיע ממקומות שאינם רק מזיזי ישבנים?
תשובה: הסקרנות תידחה בשלב זה לשיר הבא שהיא תוציא. בסינגל הזה מלקוס ממשיכה בקו של תן לקצב ולחיים לזרום ועזור להם בזה. תתעוררו ותתחילו לרקוד. "אסור ללכת עם הראש למטה, תביט אלי תבין לאן הגעת, צא מהחלום תן לעצמך לזרום" ו"חייך אלי תושיט לי ורד". הורד אגב מיוחס ל"ג'נטלמן ישראלי" . לפעמים יש לגיספן, יצרן הקונפקציות הפשטניות, "יציאות" לא צפויות. האם ג'נטלמן ישראלי מאופיין דווקא בהגשת ורד אדום לבחורה? עוד פנטזיה מופרכת מאוצר הרומנטיקה הלא ישראלי של כותבי סרנדות בסטיל הישן.
הבחורה רוצה שהבחור יזוז לקצב וינסה לפתות אותה, במילים ובחיבוק. וכשהוא יתעורר יבין כי "יש גורל אבל הוא בידיך". מגייסים לגיבוב הקליל גם את הגורל.
המוסיקה – רומבה פלמנקו בעיבוד פופ-ים-תיכוני. שום דבר שיש לרוץ לספר עליו למדור המוסיקה החדשנית של השבוע. מלקוס אגב יכולה להמשיך בקו הזה, ובלי יומרות. לפחות מסינגל הבכורה של הדיסק החדש אין חדש תחת הלילה שלה, אבל זה בהחלט יעלה על אוטוסטראדת החיים הם קצב. רק תתעוררו ותתחילו לרקוד.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

 1. לילה חייבת את הקריירה שלה למפיק ארנון סופר שהוציא אותה ממעדוני הסלסה של תל אביב השקיע בחשיבה יצירתית אין מילים מפיק מדהים שלילה לא פירגנה מעולם בשום מדיה לעבודתו המצויינת

 2. בוקר טוב! ברוכים הבאים אל תוך הבוקר שלי, עם הקפה, ליד המחשב…
  תודה על המילים המשמחות אותי מאוד.
  רוצה לשתף אותכם במחשבה האישית לגבי העשייה שלי. "חשוב לי ליהנות מכל רגע", גם ככה יש מספיק בלגן בעולם. אני כן מחפשת לתרום לסביבה שלי.
  איני מתוחכמת, פשוטה, ליילה ביום ובלילה. העקר זה "להיות שלם בבחירה". לבחור את האנשים הנכונים שסובבים אותך זו גדולה ודרך למידה.
  "חשוב ללכת עם הראש למעלה" – גיספן מבין עניין, מוכשר, מתוחכם ופשוט בו זמנית. "יש גורל אבל הוא בידיך" והעניין של ג'נטלמן ישראלי הוא געוני. אני חושבת רוב הישראלים קונים פרחים על מנת לחזר וזה יפה, ועד שמישהי מפרגנת לזה…אופס…ברחה ביקורת…
  על כל מקרה, שמחתי להתעורר הבוקר!!!
  שבוע מקסים לכם
  ליילה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות