ההופעה

אוריין רייס

מועדון בארבי ת"א
4/5

כוכבים נולדים מרייטינג מטורף של 30%  ב – ערוץ 2 מול מסכים  מרצדים בסלוני ישראל בהם צופים הסבתא מיקנעם, בתה מחדרה וגיסתה מבת-ים.

כוכבים יכולים להפציע גם מערב שגרתי של אמצע שבוע, מועדון לא מפוצץ בדרום תל-אביב. אני מזמין לי בירה קרירה. מרכיב עדשות על המצלמות. ממתין כהרגלי לריגושים.

לאוריין רייס זה ייקח כנראה יותר זמן מאשר נינט, שירי, מארינה שכוכב נולד העיף אותם לשמי התהילה במסלול מקוצר.  אוריין עדיין על קצה מסלול ההמראה. אבל היא כבר עליו.

מועדון "בארבי", הופעה ראשונה במקום.

היא בת 26, גדלה בגרמניה, למדה בבית צבי. חיידק במה שקינן בה מגיל 6 הפך למחלה קשה שאין לה מרפא. סימפטומים: להתעורר מחלום שהיא ניצבת על במת הקארנגי הול מול קהל מריע. במציאות המקומית לומדים להתפקח, להתייצב על שתי רגליים חזקות על הקרקע. לפי ההופעה, אוריין רייס הולכת להישאר שם מול אלומה שמאירה את הפרח הורוד בשערה. 

היא שרה "אילולי" ו-Let Me Love You על הפתיחה. נדב ביטון נמצא על הבמה, מלווה בקלידיו. זה טוב. אוריין רייס מגיעה מהמקומות האלה של מקצוענות.,של לקחת  שיר מנקודת החוויה האישית ולהפוך אותו לדרמה. הסגנון, העיבוד המוסיקלי (פופ, רוק, קאונטרי) באים לשרת אותה. מרוגשת מהסיטואציה שהיא שרה עליה (נטישתו של האהוב). לחנים יפים בסגנון מיושן משהו. "כשהשמש עולה אני מתחילה לחשוב איך היה אחרת", היא שרה. סולו סקוסופון סופרן היפה ששמעתי בסינגל לא הגיע. אבל גם ככה היא יודעת להגיש את הרומנטי הזה שצובט. זה בוער בה. קול נרגש ששר חיפושי אהבה, אהבה כזו ש"תקרע לי את הלב".

ופתאום הגיעה רוח פרצים בצורת קאבר ל – Nine To Five  של דולי פרטון בטון אמוציונאלי, נגיעת קאונטרי שהאירה עוד אהבה שלה.

קאונטרי, רוק פופ. זמרת-זמרת. קשת שירים באנגלית, בעברית. אבל יודעת לחבר קצוות. אישית ומלנכולית משהו, גם מוחצנת ודרמטית. שירת רגש אמיתית שיצאה ממנה בטווח רגשי וקולי מרשים – ב"אתה חיי", ב"עץ ירוק מפלסטיק" המוכר ממרגול, ב"סימן".

באחד מלילות הקיץ החמים ביולי 2009, שמענו בבארבי זמרת קברט, משקיעה נשמה בשירים כאילו הם חלק מחייה. והם חלק מחייה.

 

אוריין רייס ראיון ושירים מההופעה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

6 תגובות

  1. Dear Orian,

    I wish you a great success on your coming concert in Zappa Club in two weeks. I wish I could be there, but I’m in Los Angeles.

    I’m sure you’ll conquer the audience.

    Good luck,

    Avner.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות