יותר מדי מדבר טוב

הדרה לוין ארדי

עננה
5/5

"לעולם אינני רואה אותך, רוצה לחוש אותך פועם  עמוק בליבי, גם אם אינני יכולה לקרוא לך, רוצה שתדע שאתה משוטט איפשהו בעולמי"

 

הדרה לווין ארדי שרה Love Unplugged באנגלית. בלדת היפ הופ. חיפושי אהבה שלוקחים אותה לעולם שמסביב. לילו של יום א', היא רואה אנשים שנעמדים למחוא לה כף, נכנסה לליבם, אבל היא מבוהלת מהלילה, מכל הפנים היפות, אבל עכשיו, בלילה הזה, מול הקלידים, על הבמה, אנפלאגד, היא רוצה לעשות אהבה.

לווין מספרת את הסיפור בצורה משכנעת. המילים מחלחלות בקצב רך, באווירה אפלולית. הזעקה והקצב טוענים את המאזין בתחושה. יש כאן כמו שאומרים וייב. סול מיוזיק. היא באמת רוצה לעשות אהבה עכשיו ומיד. מסתיים חרישי ואינטימי כעבור כמעט 8 דקות, כאילו הדרה אומרת: תנו לי לנשום אחרי החוויה שעברה עלי.

אנחנו בפתחו של אלבום כפול של יוצרת מיוחדת שמופיעה שנים במרתפים אפלים בדרום תל-אביב. מודה שפספסתי אותה. סטורי טלרית ממדרגה ראשונה. מכניסה בחשיפה טוטאלית לעולמה האינטימי. האלבום הזה לוקח אותי אל הדרה לווין ארדי, בחדרי הקט, מחבר אותה אלי באוזניות.

אחרי בלדת הנשמה, אני דוהר איתה על מעין קאונטרי – Fearless, מהלכת ברחוב ללא מוצא, יש גן עדן בשיר, שומעת קולות, ישנה הבטחה אמיצה שנחבאת בחשיכה, היא יודעת שהוא אינו רוצה בה עכשיו, אבל בספרה על האושר היא השאירה פרק לפנים צוחקות.

Galaxies – בלדה מתוזמרת פיוז'ן. סיפור שהיא מספרת לו על עצמה.  על היצירה מול הפסנתר, על פנטזיות. על המלכים שלה שמתים כל הזמן. ועדין היא זקוקה לכך שיאהב אותה כמו אף אחד אחר.

Alone Is Alone Is Alone הטון הצרוד- מחוספס, המוסיקה והקול הזכירו לי את אסף אבידן. טון הזעקה שמתחנן שלא ילך. בעולם של ניכור שרה הדרה את תהומות בדידותה. צליל מפוחית מצטרף לקינה המרגשת הזו. שיר שאני לוקח איתי.

Baby's Got Girl הטון שהופך חרישי, בלוזי-אפלולי, בלדת יחסים צובטת לב, עוד שיר על תשוקה בלתי מוגשמת, מבקשת שירגש אותה. (Move Me And Let The Sun Stand Still)   איך שהדרה שרה את השיר, זה מגיע מכל עורק שמוביל ללב, במלודיה נוגה, נוגעת, מגעת.

Too Much Of A good thing בלוז מידטמפו, הדרה שרה על עצמה במעין דחיפות כזו, כאילו חשוב לה מאוד המונולוג: you move me on the soft side and I'm used to tripping wild. I'm scared to be tamed but I'm taking this ride, people say Hadra it's time. – "לקחת אותי לצד הרך, ואני רגילה לפראי, פוחדת להיות מאולפת, אבל אני יוצאת לנסיעה הזו. אנשים אומרים – הדרה הגיע הזמן" מסיימת את השיר בטו נואש משהו ומבקשת – "הישאר עמי". מצמרר. ויש שיר בעברית "לא אהבתי". באותו טון.  הדרה לווין אדרי בעברית היא קצת אחרת מאשר באנגלית, אבל טוב שמקבלים את הדוגמה הזו.

קצרה היריעה. אנחנו מביאים דוגמאות מוסיקליות שמעלות את השאלה: למה הדרה לוויין אדרי אינה כבר על תקן של כוכבת שזורחת בשמי התהילה. שש דוגמאות שאומרות – תגיעו אליה.  מי שמחפש את האישי הצובט הזה שמגיע ממקומות אנושיים, מתחושות אמת, מסול ומבלוז אישיים בהחלט. מפיוט. אלבום אקוסטי בעיקרו תוזמר ומנוגן יפהפה. אני הולך לבלות עם הדרה הרבה שעות.

Hadara Levin Areddy – Too Much Of A Good Thing

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. על זה נאמר, מוטב מאוחר מאשר אף פעם …

    מרגשת ומופלאה !

    כמו לשתות כוסית יין טוב בבריזת קיץ מרעננת !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות