אלביס במונית

ג'ורי כהן

0/5

ב-16 באוגוסט 1977 נדם ליבו של אלביס. לא. אני לא נוסע לממפיס להדליק נר על קברו. אלפים יעשו את זה בשבילי. אבל פטור בלא כלום אי אפשר. צלצלתי לידידי, נהג המונית ג'ורי אלביס כהן מחולון. "מה דעתך שנזכור את אלביס ביחד?" קח אותי כנוסע, אתה תשיר, אני אצלם, יהיה כייף. ג'ורי הלך על זה. מה הלך – התלהב. בשנים האחרונות, אחרי שהתפרסמה כאן רשימה על "אלביס הישראלי מחולון" הוא מנעים לנוסעיו את נסיעתם בשיריו של אלביס. הם אגב, לא מאמינים, שמה שאוזניהם שומעות, אינו אלביס האורגינאלי.
ואז בסיום הנסיעה, אחרי ה"הו-הא" ו"אללה לא להאמין שזה לא אלביס", שולף ג'ורי דיסק עם מיטב הלהיטים בביצועיו. תקשיבו בבית ותאמינו.
אנחנו משוחחים במונית. ג'ורי, ילד עיראק, גדל על שירי פריד אל עטרש, גדול זמרי המוסיקה הערבית, עד ששמע לראשונה את אלביס. מרגע שאלביס נכנס למקלחת שלו, פריד אל עטרש, עם כל הכבוד, יצא משם. מאז, ואנחנו מדברים על לפחות ארבעים וכמה שנים לאחור, אלביס  פרסלי הוא הזמר שג'ורי קם איתו בבוקר, אוכל איתו צהריים, נוסע איתו בכבישים, מעשן איתו, לוגם איתו קפה, עולה איתו על יצועו. אלביס – כל חייו. כל חייו – אלביס. בוקע מבטנו, מפזם מליבו, שר מגרונו.
אנחנו במונית. מקבלים מקבץ שירי אלביס על רקע נופי תל-אביב. נלך על It's Now Or Never? אחלה ביצוע. אלביס אינו מתהפך בקברו. "גרייט, גרייט!" הוא היה אומר אילו קם מקברו.
איטס נאו אור נוור. עכשיו או לעולם לא. ואמנם, אולי זוהי שעתו הגדולה של נהג המונית לצאת מהמונית ולעלות על הדרך לקריירה. אלביס לא בורח. הוא כבר אייקון רוקנ'רול, ששוכחים לו את כל המניירות הסטאריות, טונות של סרטים גרועים, חיים פרטיים מאחורי חומות מנותק מהעולם, אפוף מסתורין ואגדות, שסמוך למותו הופך יותר לסמל הסיאוב של המתעשר האמריקני מאשר לאגדת רוקנ'רול.
אבל ג'ורי כהן  מחולון הוא סמל הפרוליטריון, שחי על אלביס של שנות החמישים-שישים, הזמר בעל צבע העור הלבן שהפך את הריתם נ' בלוז השחור לרוק-אנד-רול בהיתוך למוסיקת הקאונטרי, סגנון המוכר כיום בשם rockabilly. ג'ורי הוא הבחור מהשכונה, שלמד לשיר את הקול העמוק הנדיר בקולו הוא, והתאהב בו עד כלות הנשמה.
אלביס הלך, האייקון, האגדה והצלילים נשארו. ג'ורי אלביס מחולון ממשיך להריץ אותו על האוטוסטראדות. זוהי בינתיים הבמה שלו. אלביס חי וקיים, נושם ושר בדרך משדרות קוגל לאלנבי ת"א. התחנה הבאה? ממפיס. נשבע לכם שג'ורי נוסע לעלות על קברו. שלא ישכח ארגז דיסקים וגם כמה כדורי הרגעה. It's Now Or Never.

זוכרים את אלביס עם גורי כהן במונית
אלביס במונית – חלק שני

Jury Cohen Elvis The Taxi Driver

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות