זיכרון אחד מושלם

מוש בן ארי

מילים ולחן: מוש בן ארי עיבוד – אסי איילון. הפקה מוסיקלית: אסי אילון, מוש בן ארי
4/5

"זיכרון אחד מושלם זה את ואני/ רק זיכרון אחד מושלם זה את ואני"

 

הטון העצוב-מלנכולי מנסה להעביר תחושה של מה-נפשי-באמת-חפצה. נדמה לי שמוש בן ארי לא התעמק עד כדי כך במשמעות של המושג חלום. אני מעריך כי מדובר בחלום במשמעות של משאלה. אבל  מערבב הכל  – חלומות, משאלות, רצונות, פחדים, זכרונות  עד כדי למרקחה אחת כדי להגיד בסופו של דבר את מה שרצה להגיד  – אני רוצה שהאהובה תישאר בזיכרון, בחלום ובכל יישות העיקר שלא תצא מחייו. אבל מה שנוצר הוא מין ערבוב כזה בין מציאות לחלום. הייתי משכתב, מצמצם, הופך את השיר ליותר פואטי, פחות פרוזאי. יותר שיר.

מצד שני, המיית הלב חזקה יותר מכל צירופי מילים. בשירים השקטים, מוש בן ארי מצליח להעביר תחושת עצבות, הוא שר נינוח, בלי להתייפח, הוא מוסר באמינות את אשר על ליבו. המנגינה מתפתחת בעצלתיים, לא מתוחכמת, לא המצאה מלודית אולטימטיבית, אבל המנגינה פלוס הטון  מצליחים לשדר את מה שיש בו או לו. החלום, הזיכרון.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

5 תגובות

  1. השיר מבטא בדיוק מדוייק את תחושותי לגבי אשתי רעיתי האהובה, שנפטרה בחודש אוגוסט האחרון עקב מחלה בגיל56, ולא זכתה לשמוע את השיר," זיכרון אחד מושלם זה את ואני" שאותו הקראתי מול קיברה ביום השלושים למותה, תודה למוש על השיר והביצוע העולמי.

  2. זמר ממוסחר לא יותר מיזה !! איפה מוש של להקת שבע ואיפה מוש של היום ? אני לא מזהה אותו כבר.

  3. מה יש להבין? חברתו גרה בחול והוא רוצה שהיא תהיה פה כל הזמן ולעולם לא תצא לו מהחיים-לא ממש מסובך השיר. ולפי הדיווחים הוא מתחתן איתה ממש בקשרוב אז בקשתו וחלומו מתגשמים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות