פסטיבל ג'אז בים האדום

להקת קורט רוזנווינקל Kurt Rosenwinkel Band

נמל אילת
5/5

 מספיק לשמוע כמה מהלכים כדי להבין שמדובר בגיטריסט יוצא מהכלל. לבוש בבגדם חומים ובכובע קסקט המשווים לו מראה פשוט מאוד, דימו "סוציאלי" עולה לבמה מי שנחשב לכוכב עולה

בג'אז העכשווי, קורט רוזנווינקל יותר מאשר יוצר-כותב, הוא גיטריסט מחונן. הצלילים האטרקטיביים שיוצאים מהגיטרה שלו הם התמזגות של כמה ענקים – פט מת'יני, ג'ון אברקרומבי, ג'ון סקופילד, ביל פריזל. גם הוא נמנה על גיטריסטים שמציגים עושר במלודיות בהרמוניות, מהלכים יוצאי דופן, אפילו מוזרים לגיטריסטים מן השורה, מוסיקה רגועה שמגיע ממקומות מאוד אישיים. לראשונה הבנתי כי צומח כאן עילוי גיטרה אחרי ששמעתי את Enemies of Energy.

רוזנווינקל הוציא עד היום 9 דיסקים שלו, בצד נגינה בעשרות אחרים. הוא משתף פעולה עם כוכבים בני דורו כמו ג`ושוע רדמן ובראד מלדאו, ובצעירותן ניגן עם גארי ברטון, פול מושן ועוד.

מנגן מורכב מאוד, אבל בלי לפזר דימוי של אלהי הגיטרות, בלי מניירות. אתה לא חייב להיות חובב ג'אז כדי להתאהב בנגינה של רוזנווינקל. בנוסף – הקולות שהוא משמיע על צלילי הגיטרה, טונים שקטים, לא אלתור. לעיתים פלצט. מה שמוסיף עוד רובד הרמוני לנגינה שלו. הטון שלו כמעט שמיימי. זה גיטריסט שאי אפשר להחמיץ.

איתו על הבמה ניגנו: אהרון פרקס – פסנתר, בן סטריט – בס, טד פור – תופים.  

 

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות