ג'אז בים האדום

חמישיית פקיטו דה ריברה

נמל אילת
4.5/5

פקיטו דה ריברה – סקסופון אלט וקלרינט, אוסקר סטגנרו – בס, מרק ווקר – תופים, דייגו אורקולה – חצוצרה וטרומבון, אלכס בראון – פסנתר. אורח בפסנתר: אלון יבנאי

 

את פקיטו דה ריברה שמעתי לפני שנים רבות במתחם "בלו נוט" שהקים פסטיבל ישראל בתלפיות. אני זוכר שהוא ניגש לשולחן שלי, וניגן סולו וגם לחץ יד. הזכרתי לו את האירוע באילת במיניבוס שהחזיר אותנו למלון ים סוף, שעה קלה אחרי שסיים את קונצרט הלאטין ג'אז שלו.
פקיטו בחולצה פרחונית , סטייל תייר אמריקני קייצי, מנגן ג'אז לטיני בחדווה. סקסופוניסט וקלרניטיסט ליגת על, הסטוריית ג'אז מהלכת, פרופסור בהיתוכי מוסיקה קובנית וג'אז מאז שניגן אצל דיזי גילספי. פקיטו אינו שוכח את גילספי, זה שהיה ממייסדי השידוך בין האפרו קובני לג'אז.  הוא והחמישייה שלו מגיעים אל הקהל עם מוסיקה שמגיעה מהמקום הזה.
דה ריברה יודע להוסיף למוסיקה שלו חיוך ורוח מילולית מבודחת. המוסיקה היא מריו ועד הבאנה. אהבתי את נגן החצוצרה והטרומבון הארגנטינאי הוותיק שלו דייגו אורקולה בניחוח דיזי גילספי, מצויינים גם הבסיסט הפרואני אוסקר סטגנרו והמתופף מארק ווקר משיקאגו, אבל ההפתעה הגדולה היה הפסנתרן הישראלי אלון יבנאי, שפקיטו הגדירו כאחד הפסנתרנים הטובים שהוא פגש במהלך הקריירה שלו בג'אז. יבנאי ורסטילי, נגן של המצאה – ענק של ממש בכל סגנון ברזילאי, רגטיים. הערב היה דוגמא לג'אז של איכויות נגינה ועיבוד מהרמה הגבוהה ביותר – אפרו קובני, הרד בופ, טנגו. בוסה. הדואט של פקיטו עם יבנאי השאיר טעם גדול של עוד. דה ריברה במיטבו על שני הכלים – סקסופון אלט וקלרינט הוביל את החמישייה לרמות הגבוהות של נגינת הג'אז הלטיני..  

בתמונותפקיטו, פקיטו ודייגו אורוקולה, נגן הבס אוסקר סטנגרו, המתופף מארק ווקר, הפסנתרן הישראלי אלון יבנאי

Paquito D'Rivera Quintet

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות