ההופעה

Múm Mum

בבארבי ת"א
4.5/5

לא הכרתי את החבורה הזאת, המגיעה מארצם של ביורק וסיגור רוס. והאמת: גם אחרי ההופעה בבארבי Múm, הרכב של שבעה נגנים שעבר שינויים פרסונליים לא מעטים מאז ההקמה ב-1997, נותרה בעיני/אוזני אניגמתית-מסתורית, ואולי טוב שכך.
נראו כמעט עבמ"ים. זמרת חיוורת עור מנופים אחרים, פולק שחובר לרוק, כינור, מלודיקה, יוקליילי (כלי דמוי גיטרה) הרמוניקה, חצוצרה. אלקטרוניקה. שבעה איש מייצרים מוסיקה שיש לה נגיעות גם למשהו, אינדי פולק אלקטרוני, רוק עכשווי, מלודית, ענוגה, לעיתים ניסיונית. הקהל ידע לאן הוא בא. נדמה לי שלא הייתה שם טיפת אכזבה בסוף הערב.
באיסלנד Múm מוגדרים להקת רוק אקספרימנטאלית. האמת: רוב המוסיקה שמגיעה משם היא מהסוג הלא צפוי.
הגם שמהמוסיקה עולה טעם מאוד עממי לוקאלי, אחרי ששומעים שורות כמו If I were a bumblebee and you were a puddle, יש בה רבדים יפים, פופ מהסוג האחר, ההזוי. הנאיבי Dreamy Pop בחיבור הזה בין האלקטרוני והאקוסטי. אבל למה להעמיס הגדרות, כשהמוסיקה מנסה לדבר בעד עצמה.
חברי הלהקה החלו לפעול בזמן שעבדו יחד על הצגת ילדים, מה שניכר בסגנונם המוזיקלי. ואמנם, השירים של MUM מלאים באבק פיות ובקסם נאיבי. שירים שמשרים אווירה של תום ורוגע ושלווה עם קמצוץ של מוזרות המקפיצה בעדינות את האוזן. אגב, ארשה לעצמי לא לשבור שיניים. שמו של זמר של הלהקה והמייסד מאויית ככה: Örvar Þóreyjarson Smárason. מישהו יכול לבטא את זה? זה משהו כמו אריק איינשטיין באותיות עבריות לאיסלנדים. לחצוצרן קוראים – Eiríkur Orri Ólafsson. והזמרת היא:Sigurlaug Gísladóttir

Múm התייצבו לנגן שירים מהחדש שלהם Sing Along To Songs You Don’t Know, שם שמאוד התאים לי, כי ממש לא הכרתי אף אחד מהשירים. שמעתי שיר שנקרא If I Were A Fish – "לו הייתי דג", כשצליל חשמלית בולט על רקע תזמור דליל. המלודיות נקלטות גם אם לא עשיתי איתן הכרה לפני ההופעה. "אנחנו רוצים שתשירו ביחד מבקשת הזמרת בטרם “Sing Along”. והקהל שר: Sing Along to Songs You Don't Know""
אבל Múm אינה להקה לשירה בציבור. האוריינטציה של החבורה זהו נוטה לפיוז'נים, שיוצאים מבסיס הפשטות המלודית כולל צלילים שנשמעים רעשים מוזרים.
הזמרת של Múm מצוינת. היא משחקת בקולה, ועם זאת יש בה משהו מאוד פשוט, טהור וראשוני. תחושה של צלילים ממקום אחר, רחוקים מאיתנו. לעיתים מהפנטים. כבר אמרנו Dreamy Pop?

Mumקטעים מההופעה

Múm Live At The Barby Tel-Aviv

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. Dreamy Pop? עד כדי כך שטחי?! מה עם IDM?
    הפופ התווסף לקיטלוג שלהם רק בשנים האחרונות, וכן מה שראינו בבארבי היה בהחלט הרבה יותר פופי ממה שהגרעין הקשה של MUM מכיר..
    ודרך אגב – לפי הוידיאו ששמת מאמ נראת ממש כמו להקת פולק ניסיונית והיא הרבה מעבר לכך!

  2. לא חייבים לכתוב ביקורת אם אין מה להגיד. בטח אם אין היכרות קודמת עם הלהקה. רדוד במיוחד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות