אוהב אותך עוד

אבי עברי

מילים ולחן: אבי עברי הפקה מוסיקלית: עמיר בניון ותומר מתנה, עיבודים: עמיר בניון תומר מתנה ואבי עברי.
5/5

אהבה מהי? מישהו יכול לתת תיאור מדויק במילים? בצלילים זה הרבה יותר פשוט (מנגינת ואלס תמיד תתקשר עם תחושה רומנטית) . אבי עברי ניסה לקשר את מושא אהבתו להיכלי מלכות: "קחי את ידי היכנסי להיכל של מלכות וקדושת אהבים" – ואתם יכולים לתת לדמיון לרוץ עם המטפורה – שלוקחת אל הגישה היהודית המתייחסת אל האישה כאל ישות נעלה. כאל מלכה. בדמיונו כי שופע, אבי עברי מדמיין סיטואציה שמזכירה חתונה, ומכאן המטפורות והדימויים – "האושר הוא הגומע את היין", "הימים שלו לא ישבעו ממנה". המבנה המטפורי מבטא ריחוק מהתמונה הריאליסטית הפשוטה ומעלה אותה לרמת הפשטה כדי ליצור אמינות של רגש.
דמויות כמו אביה שדומע (מהתרגשות מהמעמד?), משרתים הם חלק מתמונת ה"חתונה" אבל "מי מסתכל על דמותי/ שיודעת חייתי ורק לכבודך" – חש שרגשותיו אינם מובנים עד הסוף. מכל מקום – אהבתו אל משאת אהבתו אינו יודעת שובע. גם הטבעת שהוא מבקש אינה טבעת פיזית, אלא של אושר.
צליל מפוחית בפתיחה, מנגינה יפהפייה נושאת את קולו העורג והצרדרד של אבי עברי בקצב הואלס. העיבוד האקוסטי מחזיר אל הטהור-עממי הזה, באוריינטציה האתנית של המילה. צלילי החליל והסקסופון מעניקים לשיר לוויית חן.
נדיר למצוא שירים כאלה בתקופתנו.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

15 תגובות

  1. טעות שלי. הקשבתי רק לחלק הראשון של השיר (לא בדיוק הסגנון שלי). ברגע שמגיעים לפזמון ברור שהשיר בעצם בשלושה רבעים, למרות שמהבתים יותר הגיוני להסיק שהשיר בארבעה רבעים. מתנצל על האשמת השווא (החיפזון מהשטן וכיו"ב). אני עדיין חושב שכדאי לך לבדוק את עצמך כמבקר- רק כדוגמא בהקשר של נינט: בהתחשב בטעם שלך כפי שהוא מתבטא כאן, נראה בלתי אפשרי שאתה באמת אוהב את מה שהיא עושה עכשיו. אם היית שומע כל זמרת אחרת שלא קוראים לה נינט עושה את אותו הדבר וברמת הטקסטים שיש לנינט, היא הייתה סופגת ממך קיתונות רותחים. אי אפשר גם לאהוב איכות וגם להתחנף לבראנז'ה. זה תפקידך כמבקר. שבוע נעים ושוב סליחה על הטעות בעניין הואלס.

  2. ליוסי- שיר לא יכול להיות ואלס אלא אם הוא בשלושה רבעים. השיר הזה לא בשלושה רבעים ומכאן שהוא לא ואלס. בהתחשב בביקורות שלך שקראתי- לא רק שאין לך יכולת הבדלה בין טקסט טוב לטקסט רע (אתה מתלהב מטקסטים של אביב גדג' וקרן פלס באותה המידה), גם במוזיקה ההבנה שלך לוקה בחסר. חבל.

  3. שיר מדהים מרגש עד דמעות ,חרסונסקי אתה צודק לא כל יום שומעים שיר כזה , כבוד לאבי על הביצוע הקול המרגש המילים והמנגינה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות