הללויה

נינט טייב

בעקבות ההופעה בערד
0/5

נינט עוררה סערת רוחות עזה באתר הזה. היו כמה התבטאויות קשות מלוות בקללות שהדף המקוון לא סבל. למה מקללים אותה? היא חייבת משהו למישהו? אינני זוכרת זמר או זמרת שגרמו להתפרצות כל-כך אמוציונאלית. כולה מה קרה? זמרת החליטה ללכת בדרכה המקורית החדשה. כולה לשנות כיוון. על מה הצעקה?
דווקא הויכוחים שהולכים מקצה של התלהמות וולגארית ועד אהבה חסרת רסן מראים שנינט נשארה זמרת שמעוררת אמוציות. באהבה יש בדרך כלל גם משברים, אבל האהבה קיימת.
האפיזודה הזו בקריירה של נינט – תקראו לה מהפך או איך שתרצו – אינה גחמה סתמית. היא יומרנית, יש בה התרסה, יש בה העזה, אבל היא מגיעה ממנה, ממקומות של אמת נכון לעכשיו. הופעתה בערד הייתה כנ"ל – רוקית, נועזת, לא מתפשרת. אני לא חושד שהיא מנסה לעשות משהו לא אמיתי, שאינו מגיעה ממנה. שהיא מנסה לרצות מבקרי מוסיקה, לשאת חן בפניהם.
זהו שינוי קולוסאלי.
כבר אמרתי: כוכב נולד הרגיל לזמרי מיינסטרים. הוא אינו מעודד זמרות מקוריות. נינט מנסה רוק מקורי. פורמטים ללא עגולים, לא מחניפים, מוסיקה של אמירה. בחו"ל היו נושאים אותה כפיים. עיבודים נועזים.
"רוצה להיות מישהו אחר בלי לנסות להבין את העולם", שרה נינט. נינט לא רוצה להיות מישהו אחר או להתחשב ברצונם של מעריציה. היא מנסה להיות קודם כל עצמה בלי לתת דין וחשבון לעולם. משפט שהוא תמצית של אמת אומנותית. היא אומרת למעשה: אני רוצה להתקרב אל עצמי, לא לברוח מעצמי כדי לרצות מישהו.
השירים החדשים שלה אומרים – נינט כבר אינה בורחת מעצמה. יכול להיות שיר טוב, פחות טוב, אפילו רע, אבל היא עומדת מאחורי השיר. וזה שינוי.
אני לא מעריך אמן לפי אפיזודה אחת בקריירה שלו , אלא לפי אישיותו האומנותית. אני מביא את הביצוע שלה ל"הללויה" של ליאונרד כהן. מבחינתה – גם זו האמת העכשווית שלה. נסכים שהביצוע הזה לא שייך ל"מהפך". הוא עומד בפני עצמו, אבל מבחינת האמת הפנימית, הניסיון לשיר דברים שמגיעים מתוכה – הוא בהחלט משתלב.
ראיתי אותה עכשיו בערד. היא מגשימה שינוי של של העזה, של אני-עושה-מה-בראש, כי זו אני עכשיו. מהפך? בקריירה כל כך קצרה קשה לדבר על מהפך. אפשר לדבר על התחלה חדשה, על הקצנה נועזת מאוד, בהחלט לא פוזה,
ונינט היא עכשיו בקטע המרתק הזה, שאליו מגיעים מעט מאוד זמרים בקריירה שלהם.

צילומים: יוסי חרסונסקי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

 1. אני חושב שהסיבה האמיתית להמולה סביב הכתבה על ההופעה של נינט בערד היא פשוטה- כל מי שנכח בהופעה ואינו נמנה בין חובבי הז'אנר החדשני שלה מצא את עצמו (בין אם הוא מעריץ או לא) סובל סבל קשה ביותר במשך למעלה משעה כשציפה להנות ממופע רוק ישראלי.
  לא יותר ולא פחות.
  את אותו ניסוי כלים לדרכה החדשה של הנינט היה ראוי לעשות על אחת מהבמות הקטנות יותר ולא כחלק ממופע מרכזי לעם.
  כמובן שזו רק דעתי שנובעת מסבלי האישי באותו המופע ומראות את סבלם של המוני הסובבים אותי באותם רגעים על פרצופם העגום…

 2. נינט רק הולכת ומתפתחת והכישרון שלה והיכולות שלה רק משתכללים, מעמיקים והופכים ליותר ויותר מסקרנים. בטוחני שהאלבום המתקרב יהיה לא פחות ממעולה. שיהיה לה בהצלחה, היא זמרת נדירה ומוכשרת בצורה בלתי רגילה במובן הכי פשוט של התיאור.

 3. צודק במאה אחוז ! 🙂

  זה נכון שהכיוון של נינט שונה קצת מסגנון מוזיקה שנראה לכם בנורמה,אבל מי קבע את הנורמה? ולדעתי נינט פתחה כיוון רוקיסטי מדהים,אני ממש אוהב את הקטע החדש שלה,וזה שיש כאלו שלא מתחברים לא אומר שנינט התמסחרה או השתנתה,כי בכל השירים החדשים שלה יש אמירה אישית ,יש דברים שהם בעצם התחושות שלה והרגשות שלה,ושם היא בעצם מוציאה את עצמה,וזה הכי יפה לדעתי שזמרים שרים שירים שהם כתבו מהמקום הכי אישי שלהם 😛

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות