אין שניה

שרון זריהן

מילים ולחן: שרון זריהן. עיבוד והפקה מוסיקלית: תמיר צור
3/5

"תגידי לי איך עוצרים את הדמעות/ שיורדות מכל דבר שטותי"

מישהו מוכן להתנדב ולהחכימני מה הן "דמעות שיורדות מכל דבר שטותי". טוב,תחסכו. יענו רצה שרון זריהן לומר: אני נזכר באהבתי אליך גם כשאני מקלף קליפות עקשניות של ביצה קשה. האם זה שטותי מספיק? יותר שטותי: כשהקופאית בסופרמבקשת ממני כרטיס מועדון ואני מוציא לה כרטיס קופת חולים.
עזוב אותך מ"שטותי", אבל אם לדסקס על "שטותי",  דע לך זריהן:  גברים נכזבים בוכים. בלילה, לפנות ערב ובצהרי היום לא ממשהו "שטותי". זה לא כל כך פשוט כפי שאתה בעצמך תבכיין לתוך שלוליות: "תגידי לי איך עוצרים את הדמעות". אשכרה דמעות. ים של דמעות לא מגיע ממשהו שטותי.
הדואב והמתייסר הרוס, אבל מעניק לה עצה "אל תוותרי אם גם טיפה קשה לך". וגם ”כל מה שהיה בינינו תלוי רק בך". אתם מבינים? רגש הורס, אבל גם  יש שכל שבונה. מבולבלים? צודקים. עבד עלינו? כנראה, בנאדם שכואב מאהבה נכזבת – זורק משפטים מכל היוצא מהלב בתקווה שהם יסתדרו ביחד למצעד שירי הדיכאון. בסלולר .אם זריהן היה שואל לעצתי הייתי אומר לו – אצלך לא מסתדרים . טקסטים כאלה לא רק שלא עוברים. הם גם אינם מועמדים.  ובלשון המשורר: זרית זריהן אנחתך לרוח.
העיבוד דווקא די יפה: צליל חליל ענוג בפתיחה מעורר תקוות גדולות. גם צלילי הכינור והנשיפה מצטרפים ללחן מוצלח שלא היה מבייש את מצטייני הז'אנר, קול הרגש הזחוח הטיפה מלנכולי שמטפס כדי לתת למאזין לחוש את הלב, הכאב והדמעות. תחושו, תכאבו, תזילו. אני את הדמעות אשאיר לשיר אחר.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

8 תגובות

 1. זה אחד השירים הכי הכי מרגשים שיצאו ומדברת אחת שלא כל כך מבינה במוזיקה המזרחית יש לו קול מהמם נוגע וקורע ומילים של שמעתי הרבה הרבה זמן כל כך אמיתיות ורגש יש לזמר הזה זה לא יאומן.ומהיום יש לך מעריצה שרון שיחקת אותה יפיופי.

 2. יוסי יקירי.
  חבל מאד. יודע למה? משום שאם השיר היה נכתב או מושר ע"י עברי-אריק-ליבי-סקעת או כל אחד מאלה שהשמות שלהם עושים אותם יותר מהטקסטים שלהם, היית ודאי מתייחס לדמעות שלהם קצת יותר ברצינות.
  כנראה שהדמעות של זמרי הז'אנר הים תיכוני משולות בעיניך לדמעות תנין וזה תמיד עובר לך לא אמיתי.
  במקרה, במקרה, אני מכיר את הסיפור של שרון קצת יותר מקרוב ואולי הוא לא כתב טקסט גאוני, אבל אם תקשיב לאיך שהוא מעביר אותו, אולי תאמין לו כמוני. אני אוהב.
  נסה שוב.

 3. חברים.. אל תתרגשו מזה שכותב את הביקורות…
  הוא קוטל את כולם….
  אבל הוא ועוד דור הולך ונעלם שם מעריצי המוזיקה הישראלית התאכזבו אכזבה קשה לנוכח המציאות החדשה שהמוזיקה המזרחית-ים תיכונית השתלטה על המדינה……..
  ראו דוגמא מופע העשור………

  שרון זריהן ? זמר שהרבה זמן לא שמענו ממנו ולא חשבתי שהוא יקום לתחייה יום אחד כי קם דור חדש של זמרים….
  אבל השיר הזה הפתיע בגדול !!! אנשים אוהבים ואלה שלא שמעו עוד יאהבו……..

 4. השיר יפה מאוד לדעתי. אולי לא עברת אהבה נכזבת שאתה לא יודע איך מרגישים. ואולי אתה כן עברת ויש לך לב קר. זכותך המלאה להביע את דעתך על המילים. אבל לפי דעתי יש הרבה שירים עם מילים ועם לחן ועיבוד על הפנים. פה לפי דעתי המילים הלחן והעיבוד מעולים. מזמן לא שמענו יצירה שכזאת. רוב הזמרים המזרחיים רק שרים ולא כותבים ומלחינים. יפה לפעמים גם לפרגן. אבל אני בטוח שלכם הכתבים מאוד קשה. תסתכל בכל האתרים איך הקהל אוהב את השיר וזאת ההוכחה הכי טובה שיש. ותחשוב על זה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות