בואי לאילת

טלי סלע ודודי מור

מילים: ירון לונדון לחן: נורית הירש עיבוד: אלמר פל
4/5

עיריית אילת מודעת מה אפשר לעשות עם השיר הזה? למרות קשישותו הוא יכול להיות מקדם מכירות שיזניק את התיירות יותר מכל רעיון של קופירייטר הכי מבריק.

 

"בואי נימלט מן האספלט/ ומן הערים המקומטות/ בואי נמלט אל הלגונות השקטות/ בואי לאילת בואי לאילת".

 

נו טוב כשירון לונדון כתב את המילים, זו לא הייתה הזמנה של אגף התיירות של עיריית אילת. לונדון רצה לבטא תחושה של מים גנובים ימתקו. אקטואלי? היום ההימלטות של זוג אוהבים חוטא לאילת, תקנוני אם אני טועה, פחות מסתורית-חשאית כמו בימים שירון לונדון חיבר את מילות השיר (עבור ליאור ייני), אילת של היום היא עיר ועדי העובדים, מה שעושה אותה עיר תיירות ההמון בטעם של מנגל, בתי מלון עמוסי עם ישראל רעשניים.

לונדון התרפק –"בואי נגלה הקסם שבמפרצים כמו קולמבוס… כי בכשפים היא אחוזה העיר ומכושף הוא המחבוא"… אז אילת היא כבר אינה המחבוא של פעם.

הדואט  של טלי סלע ודודי מור (מתוך האלבום הקרב ובא "טנדואט") מעורר תחושה נוסטלגית. קולו של דודי מור עורג, מתגעגע, אקספרסיבי, קולה של טלי סלע פחות תחושתי, תיאטרלי משהו, ווקליזה בטעם-של-פעם, סטייל הלהקה הצבאית ההיא. הדואט מעניק לשיר דופק חיים לאו דווקא עכשווי, סמבה קלילת צעד, עיבוד מחויך ואפקטיבי לפסנתר, ההרמוניה מנעימת אוזן. אם אני נמלט עם השיר הזה לאיזשהו מקום – הרי זהו לאחד ממחוזותי הנוסטלגיים. אילת תחכה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

10 תגובות

 1. שמענו אתכם לפני כשבוע, ברשת ב' בתוכנית של יובב כץ , השירים יפים ואיכותיים, במיוחד "שיר מסרט" השיר ששרתם ללא מילים, מקסים וגם הסיפור שלכם מאוד מעניין היכן ניתן לרכוש את האלבום?

 2. ביצוע הזמרה בקצב מרובע, חסר סינקופות, מול ליווי ג'זי די טוב (לא מספיק מעניין), בעיקר של הזמר (המעבד דודי מור?). אגב, לטעמי, קול יפה לדּוִד/
  המנגינה אינה מדוייקת על אף היותה מרובעת, חסרים ניואנסים מלודיים (אם המלחין כתב דיאז (או בקאר, הוא כנראה התכוון לזה).
  להוסיף, תמיד. להחסיר, במקרה של קאבר לא ממש יחודי, אסור! מרגישים מיד. גם חובבי מוסיקה. דודי! אני חושב שאתה יכול יותר! וכל המפרגנים מטעם, לא יקדמו אתכם בסנטימטר. יללה! קדימה לאולפן! מחדש!
  ואם לא תפרסמו (צנזורה מסחרית), לפחות תקראו את הביקורת כביקורת בונה!
  דודי:
  (-) קולגה שלך.

 3. לטלי ודודי , אתם מדהימים !!!!! מצפים להופעה ומצפים לאלבום שלכם , סוף סוף שומעים משהו כיפי לאוזן , עבודה מוסיקלית ברמה, מקסים תצליחו!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות