ההופעה

ליאור נרקיס

היכל התרבות ת"א
3.5/5

שירים: ערב טוב לך, אתן לך שנים, כולי שלך, המלכה שלי, רק את יודעת, מה תעשי, סהרורי, אוהב אותך, שדה קטנה, חתול רחוב, מחרוזת 1 כמו פרפר, מאיה סימנטוב – דואט, לכל אחד יש, את מתוקה, העיניים שלי,דוקטור, מעריץ מטורף, לראות אותה היום, מחרוזת 2 – עד סוף ימי (הצגת נגנים), ילדונת, תגידי , זה מהלב.           

בואו נשנה את שמו של היכל התרבות לאולם השמחות המרכזי של המוסיקה הים-תיכונית בישראל. אצל ליאור נרקיס נקבעו שיאים חדשים.

ליבי, אגב, למי ששילם במיטב כספו, ונאלץ רוב ההופעה לעמוד על רגליו משום ששכנו מקדימה בכלל לא התכוון לשבת במהלך האירוע. יש אנשים מוזרים כאלה שמהיכל התרבות הם מצפים למשהו שקוראים אותו "תרבות". מתי מעט, יצורים מעולם אחר. התלבשו יפה, התבשמו, הכינו בייביסיטר מבעוד, עמלו-נאבקו קשות על חניה במקום הכי בעייתי בארץ וכל מה שרצו – לשבת ישיבה נוחה שמכבדת קונה הכרטיס המהוגן בהיכל התרבות בתל-אביב וגם מעניקה תמורה. הם לא ציפו שמישהו יסתובב להם בין הרגליים במהלך ההופעה.והנה צהלה ושמחה. איפה אנחנו? מרכז השמחות והחאפלות. אני מציע להנהלת ההיכל להחליף שם ההיכל, עם כל הכבוד לפילהרמונית שהיא היא הנושא המרכזי של האולם הותיק הזה.

הייתה חאפלה. רק חסר היה שיעיפו פולקעס. אווירת שוק הכרמל קטנה על מה שהתרחש באולם. קהל עוזב מקומותיו, ממלא המעברים מסתובב כאילו במנגל על חופי הכינרת, משוחחים בצעקות, קוראים לחברים ולחברות. על הכיסא שלי – נשבע לכם – עלתה אחת ורקדה.  אשכרה שתי רגליים על כיסא בהיכל התרבות.

לא שאני נגד חאפלה, פיזוזים ובכפיים וברגליים, אבל דחילקו, יש מקומות לזה, הופעות עמידה בהאנגר ובמועדון כזה ואחר. לא חסר.

אצבע מאשימה?  אחת לאו דווקא לקהל – אין לי יומרות להיות מחנך – אלא להנהלת היכל התרבות, שכבר השלימה עם הפיכת ההיכל לאולם שמחות ומאפשרת ריקודים על הכיסאות.   

ליאור נרקיס מבחינתו אהב, מה-זה-אהב – עודד את ההילולה. הצליח לו בגדול. ההתלהבות הובילה אותו לשדרוג אישי של ההופעה. היכל תרבות מפוצץ משולהב. מה רע. חי בסרט. אני רק יכול להגיד לו – לא ממש שמעתי שירים, לא ממש הייתי בקונצרט מוסיקה, וכמי שאוהב מוסיקה נטו, בלי קהל שקם מהשנייה הראשונה לפזז, דורך על רגליים, משוטט באולם כמו בשוק, הפסקתי לחשוב מוסיקה והתמקדתי בחגיגה. חגיגה הייתה. למעשה – פרט לדואטים המרטיטים עם שלומי שבת (כשנרקיס מזיל דמעה בשיר "אבא")  רוב הערב עבר באווירת חאפלה, קהל על הרגליים מפזז ושר, תזמורת מפוארת שמשדרגת בצליל פופ ים תיכוני אנרגתי. צחקתי כשראיתי בין הנגנים גם נגני מיתר קלאסיים. לא חייבים.

זה לא היה מופע ים-תיכוני קלאסה, מהסוג של זמרים גדולים באמת, אלא ערב שהובל מראשיתו למטרה אחת – לעשות שישו ושמחו. הרבה שמח. וזה מה היה.
מי שהרגיש שהשמח המבורדק הזה נתן תמורה למחיר הכרטיס – אשרי וטוב לו. למה לקלקל לו. אני יצאתי בתחושה של זילות, שההיכל נשאר בלי תרבות. שגם השם היכל כבר אינו מתאים.

תגובת אהרון סופר מנכ"ל היכל התרבות: קיימת מסה אדירה של עם ישראל שנהנים מאוד מהמוסיקה הזאת, ומתפקידו של היכל התרבות לאחסן גם את הז'אנר הזה של המוסיקה בישראל. יש קצת בעיה עם הטמפרמנט שזורם מן האמן אל הקהל, ואנחנו עושים הכל במתואם עם המפיקים, ותודה לאל לא נשבר עד היום כיסא אחד ולא היו נפגעים. העמידה והריקודים הםחלק מההנאה מהארוע. זו אחת התרבויות של מדינת ישראל לצד המוסיקה של התזמורת הפילהרמונית. היכל התרבות יאפשר לכל ז'אנר שתופס מסה גדולה להיכנס לבין כתליו אם יהיה לה ביקוש. אם תהיה מסת קהל לטראנס – נכניס. ידענו מראש שמדובר בקהל תוסס, שהיה רגיל לקבל את המוסיקה הזו במועדונים, ואנחנו מגייסים סדרנים שישמרו שחלילה לא יקרה דבר בהיכל"

 

ליאור נרקיס דואטים עם שלומי שבת

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

5 תגובות

 1. לדברי כותב ביקורת זו
  "יצאתי בתחושה של זילות, שההיכל נשאר בלי תרבות. שגם השם היכל כבר אינו מתאים. "
  אז בואו נגדיר את התחושה המוזרה שלך בכך:
  מוסיקה מזרחית זה תרבות
  מוסיקה ים תיכונית זה תרבות
  אנשים רוקדים לצלילי החפלה זה תרבות.
  היכל זה מקום שצריך להכיל אנשים
  הקהל נהנה זה מה שחשוב.
  אם אתה לא מחובר לסגנון הזה ולא מתאים לך אל תבוא לאירוע ,תחסוך תגובות פוגעות בתרבויות בא"י.
  יש בארץ שלנו המון תרבויות והבעיה בארץ שלנו
  וכל אחד מתחבר לאן שהוא אוהב.
  ובתור אחד שאוהב מזרחית לרקוד ולשיר ולהשתגע בהיכל זה תרבות גאה בארץ ישראל.

 2. אני הייתי בהופעה שלו בקיסריה ומאוד נהנתי.
  מכיוון שאני מאוד אוהב את הזמר הזה יש בו תשוקה,כריזמה הוא מתכוון לכל מילה שהוא שר.!
  אני מציע לכותב ביקורת זו להנות מהתרבות השמחה והמדהימה כאן בארץ,ולהפסיק לחיות בבועה שמנותקת מהמציאות!!!! לרקוד עם כולם לשיר את השירים של ליאור נרקיס ולהרעיד את ההיכל!
  זו התרבות בארץ ישראל ואנחנו צריכים להיות גאים שאנחנו שמחים ואנחנו נהנים מהמסיקה,
  כי מוסיקה נועדה לשמח אנשים אדון יוסי!!!ולא שישבו על הכסאות ויסתכלו על הזמר כאילו הוא פסל.הזמר נמדד לפי היכולת שלו לגרום לקהל נהנות,ואיך אפשר להנות אם לא רוקדים ושרים?,שיושבים לא נהנים.!
  ליאור נרקיס המלך.!
  ואגב מה שהיה בקיסריה היה הרבה יותר שמח מההיכל
  וזה כל הכיף צריכים להנות מהחיים.

 3. אתה טועה ובגדול!
  יש מישהו ששומע מוזיקה שהוא אוהב מכל סוג לא משנה ולא מזיז את הרגל לפי הקצב או מתופף עם האצבעות על שולחן, הרי המוזיקה באה לשמח את האנשים ולתת ביטוי לרגשות אז אתה מצפה שיגיעו להופעה שכזו מלאה בשירים קיצביים ועוד במיוחד ליאור עם האנרגיות שלו על הבמה ופשוט ישבו בלי לזוז כאילו (סליחה על הביטוי) תקוע להם מקל בתחת. אנחנו חיים בעולם קשה שכל יום שומעים דברים קשים בחדשות אז עד שיש הופעה כזו שאפשר להשתחרר ולשמוח לכמה שעות שיהיה טוב בלב אתה קורא לזה חסר תרבות, כל הכבוד לליאור ושימשיך ככה זה לא משנה אם זה באולם שמחות או בהיכל התרבות היית גדול!!!

 4. אני אישית מסכימה עם איתמר. ליאור הוא זמר שלא נותן לקהל לשבת. גם אי אפשר להישאר בכיסאות מהאנרגיה שליאור משדר. אני אישית נגד לעלות על כיסאות או לזרוק זבל לאולם אבל אני בהחלט בעד לשמוח. נכון שלא נוח לאלה שבחרו להישאר בכיסאות שמסתירים להם. תנסו לדמיין לכם הופעה של זמר/ת שהקהל נשאר לשבת בתרבות. זה נותן הרגשה שההופעה על הפנים והזמר מתבאס. שמחה זה ביטוי לזה שמי שמופיע הוא תותח והקהל תומך בו ושמח ביחד איתו…אז אני מקווה שבהופעה הבאה של ליאור ב2.1.2010 יהיה בדיוק כזאת שמחה..

 5. יש כל כך הרבה קהל שאוהב את המוסיקה הזו ורוקד ושמח איתה.. מפריע לך ??
  מי אמר שהיכל התרבות צריך להיות רק לקונצרטים ולקלאסיקות.. אפשר גם לעשות חפלות…
  נכון שזה לא היה יפה שיעלו על הכיסאות ויזרקו זבל בריצפה והיה חייב לעשות שם סדר..
  אבל אם תשים לב לא נתת ביקורת על ההופעה של ליאור..
  בכית על מה שהיה שם וחבל !!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות