שמור על האמונה

שי גבסו והמראות

מילים ולחן: שי גבסו. עיבוד: עובד אפרת שי גבסו. הפקה מוסיקלית עובד אפרת.
4/5

"שמור על האמונה/ היא תשמור עליך ער/ אל תישבר/ כך היא אמרה/ היא תשמור עליך ער/ אל תישבר"

 

סיטואציה כזו: כשנגמר היום, כשנגמרות המילים – כשנוצר מצב של סף חוסר תקווה, של "אין לי דבר חכם להגיד" וגם כשהוא מגלה ש"הם טועים" (מי זה הם?) – אצלה הוא מוצא כמה מילות נוחם כמו הנ"ל (שמור על האמונה וכו')

חיים על וולטאג' רגשי גבוה. יוצרים מחפשים "משהו חכם להגיד". לכולנו אין כל הזמן "משהו חכם להגיד". אבל יוצרים רגישים נלחצים, כאילו סוף העולם, כשאין משהו חכם להגיד, מקצינים בגדול, כי לפי השיר הזה רק האמונה תציל מהמשבר של "נגמרות המילים"." מתברר שגם ב"אין מה להגיד" – יש מה להגיד – כלומר יש שיר, ככה שהמצב לא נורא כל כך.

 "שמור על האמונה, היא תשמור עליך ער" – מילות הנוחם – הוא משפט די סתמי כי מי שמאמין – מאמין, כך אומרת בינתי. למה ועל מה לשמור? האם הכוונה למצוא מפלט באל? בעצמך? גם זה סוג של "אין מה להגיד".

גבסו לקח את רגעי המשבר האלה אל הרכות העגמומית, אקוסטי ועירום, טון נמוך ושברירי בפתיחה, עיבוד יפה לאקוסטית ולבס, שמתפתח לפולק-רוק בסגנון האמריקני של השישים-שבעים עם נגיעה בוב דילנית ראשונית. הביצוע תחושתי, מתפתח בחלוקת אנרגיות יפה. אני מאמין לתחושות היוצאות מהשיר הזה, לסערת הרגשות שנשמעת אותנטית.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

11 תגובות

 1. שי גבסו הולך להיות אחד היוצרים והמבצעים הטובים ביותר !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. זה כל היופי באמנות. יש כאלה שגם כשאין להם מה להגיד זה יוצא פיוטי ומרגש. כל הכבוד לשי גבסו על השיר המקסים הזה. וחרסונסקי- אתה מבקר משובח ביותר.

 3. אחד השירים היותר טובים ששמעתי אי פעם.
  שיר מרגש, עוצמתי, אמיתי וכל כך מקסים! שי גבסו פשוט מוכשר. מלך!‏

 4. אני אוהבת אותו
  הוא פשוט מרגש ומקסים
  אין הרבה זמרים כמו שי גבסו

 5. וואי שיר עם מילים פשוטות אבל באמת שיר מרגש וטוב
  גבסו מפתיע עם השירים האחרונים שהוא הוציא
  מחכה לדיסק!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות